Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-25| GNSS, Teledetekcja, Firma

Bezpłatny dostęp do zobrazowań Planet w ramach programu GeoSTART

Firma ProGea 4D (wcześniej ProGea Consulting) od lat realizuje program GeoSTART, w ramach którego wspiera studentów w realizacji ich prac dyplomowych. Do tej pory krakowska spółka geoinformatyczna udostępniała bezpłatnie przede wszystkim licencje na oprogramowanie do przetwarzania chmur punktów. Ponadto współpracujący z firmą dyplomant mógł liczyć na wsparcie techniczne i merytoryczne. Teraz do programu dołączają zobrazowania!


Bezpłatny dostęp do zobrazowań Planet w ramach programu GeoSTART <br />
Lodowiec w Patagonii na zobrazowaniach Planet z 30 grudnia 2016 r. (z lewej) i 4 stycznia 2017 r. (z prawej)
Lodowiec w Patagonii na zobrazowaniach Planet z 30 grudnia 2016 r. (z lewej) i 4 stycznia 2017 r. (z prawej)

Kilka dni temu spółka Planet uruchomiła specjalny program skierowany do naukowców i studentów, w ramach którego można uzyskać bezpłatny dostęp do unikalnych zbiorów danych zawierających zobrazowania satelitarne. Firma ProGea – wyłączny dystrybutor tych zobrazowań w Polsce – w ramach programu partnerskiego realizowanego z uczelniami wyższymi, chętnie pomoże wszystkim badaczom naszej planety w uzyskaniu dostępu do tych danych.

Jeśli jesteś studentem, doktorantem lub pracownikiem naukowym i masz ciekawe pomysły na wykorzystanie zobrazowań satelitarnych w swojej pracy badawczej, to ten program jest zdecydowanie dla Ciebie! Warto podjąć wyzwanie i ubiegać się o dostęp do jedynego w swoim rodzaju zestawu danych satelitarnych!
Jakie cechy wyróżniają zobrazowania firmy Planet? Ogrom możliwości daje dzienna rewizyta, której osiągnięcie było możliwe dzięki umieszczeniu w przestrzeni okołoziemskiej ok. 150 nanosatelitów. Zobrazowania Planet rejestrowane są w 4 kanałach spektralnych (R, G, B, NIR) z rozdzielczość przestrzenną 3 m. Ponadto ta amerykańska firma uruchomiła wygodną internetową przeglądarkę zobrazowań Planet Explorer Beta. Dzięki niej użytkownik sam wybiera i decyduje, które zobrazowanie będą najbardziej przydatne w jego badaniach. Każda osoba zakwalifikowana do programu uzyska dostęp do wspomnianej przeglądarki z możliwością pobierania aż 50 obrazów dziennie z wybranego obszaru Ziemi o powierzchni 2 tys. km2!

Katarzyna Turek, ProGea 4D


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS