Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2022-11-02| Teledetekcja, Sprzęt

Obrazy aż 500 Mpx z UltraCam Eagle 4.1

Szczyt osiągnięć w zakresie nadirowych kamer lotniczych – tak austriacka firma Vexcel Imaging zachwala najnowszą odsłonę swojego sensora UltraCam.


Obrazy aż 500 Mpx z UltraCam Eagle 4.1

Sensor dostarcza danych panchromatycznych oraz dla kanałów R, G, B i bliskiej podczerwieni w rozdzielczości sięgającej 500 Mpx. Kluczowa jest tu szerokość obrazowania panchromatycznego, która wynosi aż 28 110 pikseli. Dla porównania, w starszym wydaniu UltraCam Eagle było to 26 460 px. Z kolei konkurencyjna firma Leica Geosystems zaprezentowała niedawno kamerę DMC-4, gdzie szerokość ta jest jeszcze większa i wynosi aż 31 520 px.

Kluczową zaletą podnoszenia tego parametru jest oczywiście możliwość osiągnięcia jeszcze wyższej wydajności nalotu. W przypadku UltraCam Eagle 4.1 wymienne obiektywy 90 mm, 120 mm oraz 150 mm umożliwiają korzystanie z tej zalety na różnych pułapach.

Do zalet tego sensora producent zalicza także możliwość wykonywania zdjęć rapem co 0,7 s w połączeniu z autorską technologią Adaptive Motion Compensation (AMC) znaną choćby z modelu UltraCam Condor 4.1. Oprócz funkcji kompensacji ruchu postępowego (FMC) oferuje ona eliminowanie wpływu ruchów kamery w różne strony mogące występować podczas lotu, co w efekcie powinno dawać ostre zdjęcia bez żadnych rozmazań.

– UltraCam Eagle 4.1 pozwala realizować różne lotnicze misje pozyskiwania danych za pośrednictwem jednego systemu – mówi Alexander Wiechert, dyrektor generalny Vexcel Imaging. – Od zastosowań inżynierskich na małych wysokościach, po pozyskiwanie ortofotomapy z wysokiego pułapu, sensor ten obejmuje wszystko i zapewnia dane o niespotykanej ostrości, szczegółowości i dynamice obrazu – podkreśla.

Dostawy kamer UltraCam Eagle 4.1 mają ruszyć jeszcze w tym roku.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama