wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-14| Firma

Gispro Technologies ze statusem centrum badawczo-rozwojowego

We wrześniu br. decyzją ministra rozwoju i technologii Gispro Technologies Sp. z o.o. ze Szczecina otrzymała status centrum badawczo-rozwojowego (CBR).


Gispro Technologies ze statusem centrum badawczo-rozwojowego

Gispro Technologies jest spółką córką geodezyjnej firmy Gispro SA ze Szczecina. Funkcjonuje na rynku od kwietnia roku 2021. Zajmuje się działaniami innowacyjnymi w obszarach geodezyjnym, fotogrametrycznym, teledetekcyjnym i geoinformatycznym. Do tej pory z sukcesem zakończyła realizację kilku projektów o charakterze badawczo-rozwojowym, w szczególności z zakresu fotogrametrii i teledetekcji lotniczej oraz satelitarnej, których wyniki zostały zaimplementowane do procesów technologicznych w kilku przedsiębiorstwach.

Co daje status CBR?

Status ten przyznawany jest przez ministra właściwego ds. gospodarki firmom, które prowadzą własne badania oraz prace rozwojowe. Uprawnia on do korzystania z różnych ulg, m.in. możliwości odliczania od podstawy opodatkowania do 150% kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność badawczo-rozwojową. CBR-y mogą być także zwolnione z części podatku od nieruchomości oraz podatku rolnego i leśnego. Status ten daje ponadto dodatkowe możliwości pozyskania funduszy z programów publicznych na rozwój i innowacje.

Obecnie na liście resortu rozwoju figurują 63 CBR-y. Oprócz Gispro Technologies szeroko rozumianą branżę geodezyjną reprezentują na niej również firmy OPEGIEKA z Elbląga, Globema z Warszawy oraz KP Labs z Gliwic.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS