Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2018-10-12 | Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma

MGGP Aero uruchamia Centrum Badawczo-Rozwojowe

Przy swojej nowej bazie lotniczej w Rzeszowie firma MGGP Aero uruchomiła właśnie Centrum Badawczo-Rozwojowe.


Ilustracja: MGGP Aero uruchamia Centrum Badawczo-Rozwojowe

Od początku swojej działalności ta tarnowska spółka prowadzi prace rozwojowe związane z wykorzystaniem samolotów i zabudową specjalistycznych sensorów fotogrametrycznych. Tak było z pierwszą w Polsce cyfrową, wielkoformatową kamerą fotogrametryczną (2007 r.), lotniczym skanerem laserowym (2010) czy pierwszymi systemami wielosensorowymi. Firma od ponad 3 lat realizuje też kilka projektów badawczo-naukowych dotyczących analiz teledetekcyjnych środowiska naturalnego i miast. MGGP Aero wykorzystuje platformy wielosensorowe: skanery, kamery do zdjęć pionowych, ukośnych oraz zestawy kamer hiperspektralnych.

„Oczywiście nie zawsze i nie o wszystkim piszemy otwarcie, bo tak budujemy przewagę konkurencyjną, ale na pewno możemy powiedzieć, że działalność badawczo-rozwojowa jest wpisana w genotyp funkcjonowania firmy” – podkreśla spółka. Większość przedsięwzięć badawczych to konkretna odpowiedź i rozwiązanie zgodne z oczekiwaniami rynku i jego potrzebami, dzięki czemu bardzo szybko trafia ono do komercyjnego zastosowania.

Etap I (jesień 2018 r.)

Centrum Badawczo-Rozwojowe MGGP Aero to infrastruktura ściśle powiązana z hangarem, a więc lotniczą działalnością firmy. Zostało ono tak zaprojektowane, aby stanowić technologiczne zaplecze załóg – umożliwić realizację wszelkich pomysłów mających na celu przyspieszenie czy ulepszenie procesów związanych z projektowaniem, lataniem, przesyłaniem i przetwarzaniem danych. Jeszcze tej jesieni infrastruktura teletechniczna umożliwiać będzie automatyczne weryfikowane, kopiowane i przesłanie danych do siedziby spółki w Tarnowie, gdzie część z procesów produkcyjnych uruchomi się bezpośrednio po dotarciu plików.

Etap II (wiosna 2019 r.)

Drugi etap rozwoju Centrum Badawczo-Rozwojowego zakłada powstanie dedykowanego Stanowiska Kalibracji Sensorów. Firma od kilku lat korzysta ze specjalnych terenowych pól kalibracyjnych w okolicach Łańcuta. Średnio dwa razy w miesiącu jest ono wykorzystywane jako tzw. test field kamer czy skanerów laserowych. Wkrótce poza terenowym polem kalibracyjnym uruchomione będzie drugie takie miejsce. Tym razem we współpracy z zespołem naukowców pod kierownictwem profesora Krystiana Pyki z AGH. Specjalne znaczniki pomiarowe rozmieszczone są na jednej z najbardziej precyzyjnie wybudowanych ścian w naszej firmie. Takie wewnętrzne „pole testowe” pozwoli na kalibrację sensorów we własnym zakresie, porównując ich parametry oraz – co najważniejsze – ich zmienność w czasie, co ma szczególny wpływ na jakość zdjęć oraz i ich metryczność.

Źródło: MGGP Aero


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ToysRus chyba wykrywanie zleceń na zdjęcia ukośne, zanim pojawią się ogłoszenia;)
    2 
 8 
@Falo I mają najnowocześniejszy sprzęt i technologię na świecie, które pozwalają na wykonywanie zleceń także poza granicami naszego kraju.
    7 
 2 
Działalność BR "Działalność badawczo-rozwojowa jest wpisana w genotyp firmy" Dobrze powiedziane. Polskie firmy fotogrametryczne wyciągnęły od rządu dziesiątki milionów na tzw. "badania".
    3 
 11 



zobacz też:

Nowa infrastruktura lotnicza MGGP Aero

Święto Lotnictwa Polskiego było w tym roku okazją do upamiętnienia sukcesów polskiego lotnictwa, jego pięknej...

Mocna polska reprezentacja na Intergeo

Już za nieco ponad dwa tygodnie (16 października) we Frankfurcie nad Menem ruszą międzynarodowe targi...


wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Geoida od GOCE
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
Taryfa Domów Miasta Warszawy z 1784 r. zawierała: nr posesji, nazwisko właściciela, długość posesji, liczbę pięter i okien, opłaty, szerokość ulicy?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Stanisław Porębski (ok. 1539-1581)
Podstarości oświęcimski, poeta, autor mapy księstw oświęcimskiego i zatorskiego. Pochodził z rodu Korniczów, którzy od XV do XVIII wieku władali wsią Poręba Wielka (woj. małopolskie) i przyjęli nazwisko Porębscy. Wydał on w 1563 roku szczegółową jak...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1635
Jonas Scultetus (1603-64), jurysta ze Szprotawy, wydaje Mapę Śląska. Jest autorem m.in. map księstw: głogowskiego, wrocławskiego, legnickiego, nysko-grodkowskiego.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2