Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2018-09-28 | Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software

Mocna polska reprezentacja na Intergeo

Już za nieco ponad dwa tygodnie (16 października) we Frankfurcie nad Menem ruszą międzynarodowe targi geodezyjne Intergeo. W tym roku Polskę reprezentować będzie na nich aż 8 firm. Zapytaliśmy je, co będzie można zobaczyć na ich stoiskach.


Ilustracja: Mocna polska reprezentacja na Intergeo

Astec (stoisko 12.1E.078)

Dla zielonogórskiej firmy Astec będzie to debiut na Intergeo. Spółka zajmuje się rozwojem oprogramowania GIS i we Frankfurcie będzie się chwalić m.in. mobilną aplikacją Gislet dla Androidów. Jest ona przeznaczona do zarządzania i pracy w terenie z danymi o majątku sieciowym (zarówno w trybie off-line, jak i on-line).

Dephos Software (stoisko 12.1C.005)

Firma Dephos Software z Zabierzowa zaprezentuje najnowszą wersję popularnego oprogramowania LiMON służącego do pracy na danych LiDAR. Wersja 3.x wprowadza liczne udogodnienia w interfejsie oraz rozszerza dotychczasową funkcjonalność m.in. o generowane w czasie rzeczywistym modele powierzchni na podstawie wczytanych chmur punktów.

Na targach swoją premierę będą miały również dwa nowe moduły: LiMON Editor oraz LiMON Editor PRO posiadające zaawansowane narzędzia umożliwiające manualną oraz automatyczną klasyfikację danych LiDAR.

FlyTech UAV (stoisko 12.0B.126)

Firma FlyTech UAV – krakowski producent profesjonalnych dronów, zaprezentuje geodezyjną bezzałogową platformę dostosowaną do lotów poza zasięgiem wzroku (BVLOS). System BIRDIE został wyposażony w łączność 4G LTE, która znosi ograniczenia w zasięgu lotu (w ramach pokrycia siecią), a wbudowane transpondery lotnicze ADS-B in/out zapewniają widoczność przez inne statki powietrzne (również załogowe), a tym samym możliwość bezkolizyjnego wykonywania lotów BVLOS. Tę funkcjonalność firma FlyTech UAV prezentuje jako pierwsza w Polsce i jedna z nielicznych na świecie.

– Zaprezentujemy platformę unikalną na światowym rynku, która odróżnia się również długotrwałością lotu z aparatem pełnoklatkowym, dokładnością wyznaczenia trajektorii lotu na poziomie kilku centymetrów oraz autorskim oprogramowaniem do planowania nalotu – wymienia Radosław Zych, sales manager we FlyTech UAV.

To jednak nie wszystko. Firma szykuje pewną innowację, o której jednak na razie mówi niewiele. – Postawiliśmy na rozwiązania elastyczne, dzięki którym jeden system odpowiada na różnorodne potrzeby i daje wiele możliwości użytkownikowi. To będzie prawdziwe rozwiązanie „szyte na miarę” – przekonują przedstawiciele FlyTech UAV.

GISonLine (stoisko 12.0D.112)

W trakcie targów Intergeo krakowska spółka GISonLine będzie promować m.in.:
• DRON as A Service – jest to kompleksowa usługa pozyskania danych z wykorzystaniem bezzałogowych statków latających pozwalająca klientom korzystać ze wszystkich zalet systemów bezzałogowych bez ponoszenia zbędnego ryzyka i kosztów. Obejmuje cały zestaw prac, takich jak: zaplanowanie nalotu, dobór optymalnych do potrzeb rodzaju platformy BSP i sensora (kamera cyfrowa, termowizyjna, wielospektralna), wykonanie misji oraz analizę i opracowanie danych. Firma posiada również dedykowaną platformę GIS działającą w chmurze, umożliwiającą udostępnianie i analizę wyników prac.
• System DRONonLine – to aplikacja dedykowana wspieraniu usług realizowanych z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych. Służy ona zarządzaniu procesem wykonywania projektów i misji realizowanych za pomocą różnych systemów UAV, począwszy od fazy określenia miejsca wykonania lotu, poprzez planowanie i nadzór nad realizacją lotu, aż po publikację opracowanych danych wynikowych.
• Usługi detekcji infrastruktury podziemnej – nieaktualność i niska precyzja dokumentacji technicznej dotyczącej lokalizacji infrastruktury podziemnej to jeden z największych problemów, jakie spotyka się w trakcie realizacji inwestycji budowlanych . Nieznajomość położenia oraz głębokości zalegania kabli, rur czy innych obiektów, takich jak zakopane mury bądź tunele może doprowadzić do kosztownych usterek lub niebezpiecznych wypadków podczas prowadzenia projektów inwestycyjnych. Detekcja infrastruktury podziemnej stanowi nieodłączny element każdego bezpiecznego postępowania inwestycyjnego niosący za sobą wiele korzyści zarówno dla inwestora, jak i wykonawcy na każdym etapie realizacji inwestycji. GISonLine dzięki połączeniu nowoczesnych technologii i specjalistycznej wiedzy zapewnia swoim klientom wsparcie w zakresie detekcji infrastruktury podziemnej, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.

Grupa MGGP (stoisko 12.1H.084)

Grupę MGGP będą reprezentować dwie spółki. Pierwsza to znana dobrze w naszym regionie MGGP Aero specjalizująca się w zdjęciach lotniczych, skaningu laserowym i analizach teledetekcyjnych. We Frankfurcie prezentować będzie wykorzystywane przez siebie zaawansowane technologie do pozyskiwania, przetwarzania, analizowania oraz wizualizacji danych, m.in. zdjęcia ukośne oraz modele 3D mesh. Oprócz specjalistycznych zestawów sensorów spółka posiada kilka własnych statków powietrznych z bazą lotniczą w Jasionce koło Rzeszowa. Operacyjnie działa w Polsce i wielu krajach europejskich.

Druga firma, która będzie obecna we Frankfurcie, to VIMAP – najmłodsza spółka w Grupie MGGP, ale bardzo prężnie rozwijająca się w zakresie pozyskiwania, przetwarzania i analizowania danych przestrzennych dla obiektów liniowych, m.in. linii elektroenergetycznych. Przedsiębiorstwo realizuje projekty nie tylko w Polsce, ale również w Skandynawii. Wykorzystuje ciekawe zestawy sensorów najczęściej montowane we flocie kilku śmigłowców.

MSP (stoisko 12.0C.103)

Dla firmy MSP – producenta bezzałogowych systemów latających, będzie to już kolejna edycja Intergeo. Na targach zaprezentuje mały system fotogrametryczny bazujący na wyspecjalizowanym wielowirnikowcu geoBZYG. Jest to poręczne narzędzie do szybkiego pozyskiwania zdjęć dla niewielkich powierzchni (40 ha/lot), które dostarczane jest w komplecie z oprogramowaniem do przetwarzania danych. Obecnie jest ono testowane przez kilku użytkowników (również w wersji z kamerą wielospektralną) i zyskuje pozytywne opinie. Ponadto firma pokaże zaawansowany samolot fotogrametryczny NEO2 (gotowy do nawet 3-godzinnego lotu) oraz wielowirnikowiec geoZAWISAK w wersji z LiDAR-em.

OPEGIEKA (stoisko 12.1H.042)

W tym roku firma OPEGIEKA weźmie udział w Intergeo, aby zaprezentować na europejskim rynku swój potencjał fotolotniczy i teledetekcyjny. Na stoisku pokazana zostanie bogata oferta tego elbląskiego przedsiębiorstwa. Spośród swoich kompleksowych usług geoinformatycznych OPEGIEKA położy szczególny nacisk na przedstawienie osiągnięć i stosowanych przez siebie najnowszych rozwiązań z zakresu lotniczego skaningu laserowego, fotografii lotniczej oraz teledetekcji. Odwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się efektom pracy specjalistów zatrudnionych w OPEGIEKA oraz porozmawiać z nimi na tematy związane z pozyskiwaniem oraz przetwarzaniem danych lotniczych.

Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne (stoisko 12.1H.042)

WPG SA wystawia się na targach Intergeo już po raz 27 (w tym roku na wspólnym stoisku z OPEGIEKA). Jak co roku firma będzie oferowała swoje usługi z zakresu geodezji, kartografii, fotogrametrii oraz BIM. Dodatkowo WPG wraz z Instytutem Geodezji i Kartografii oraz Instytutem Techniki Budowlanej będzie prezentowało usługi w zakresie przetwarzania zdjęć radarowych pod kątem wytwarzania map deformacji gruntów. Podczas targów firma stawia sobie za cel pozyskanie nowych klientów na świadczone przez siebie usługi oraz podtrzymanie dobrych kontaktów z dotychczasowymi kontrahentami.

Jerzy Królikowski


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

@Mensus Słuszna uwaga. Uzupełniliśmy wiadomość.
  
Czy to wszystkie? Czy to na pewno wszystkie polskie firmy? Na pewno brakuje GISonLine z Krakowa. Widziałem ich na liście wystawców.
  
To chyba zwykła geodezja nie jest potrzeba, skoro na targach są tylko drony, samoloty, skanery....
  
 1 
nie tyko z tej z większości tu wymienionych ludzie odchodza
  
 2 
ooooo wspólne stoisko? ktoś komuś wskoczył na plecy...
  
 3 
WPG WPG stała się firmą wydmuszką. Dobrze, że czasy pracy w geodezji za minimalną odchodzą w zapomnienie i coraz więcej ludzi odchodzi z tej firmy ;)
  
 4 



zobacz też:

Intergeo: w modzie nie tylko drony

Gdyby wyposażenie firm geodezyjnych odpowiadało strukturze tematycznej stoisk na tegorocznych targach Intergeo...

Kto powalczy o tytuł najbardziej innowacyjnego produktu dla geodezji?

Właśnie poznaliśmy urządzenia i aplikacje pomiarowe, które na tegorocznych...

Co Polacy pokażą na Intergeo?

Już za miesiąc, 26 września, w Berlinie ruszają międzynarodowe targi geodezyjne Intergeo. Podobnie jak w latach...


wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
ekwidensyty to linie łączące punkty obrazu o jednakowej gęstości optycznej?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Stanisław Różanka (1927-2018)

Stanisław Różanka (1927-2018)
Geodeta, nauczyciel z 40-letnim stażem, związany z tzw. Warszawską Szkołą Geodezyjną im. Stanisława Kluźniaka, współautor programów nauczania dla zawodu technik geodeta. Stanisław Edward Różanka urodził się 26 października 1927 r. w Gorlicach. Z...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1819
Ukazała się instrukcja Komisji Spraw Wewnętrznych i Policji w sprawie odnalezienia istniejących planów i map miast, a w przypadku ich braku, zlecania na koszt miast wykonania odpowiednich pomiarów i planów przez wykwalifikowanych geometrów.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama