Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-10-08| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma

Nowa infrastruktura lotnicza MGGP Aero

Święto Lotnictwa Polskiego było w tym roku okazją do upamiętnienia sukcesów polskiego lotnictwa, jego pięknej historii oraz wspomnienia panteonu niezwykłych osobowości. Przy tak wspaniałej okazji dokonano również oficjalnego odbioru nowego hangaru MGGP Aero.


Nowa infrastruktura lotnicza MGGP Aero

Pierwszą łopatę symbolicznie wbito na budowie rok temu. Realizacja prac konstrukcyjnych trwała bardzo krótko, bo tylko 3 miesiące. Od początku zakładano, że wszystkie samoloty muszą znaleźć schronienie pod dachem jeszcze przed zimą. Ze względów pogodowych część prac była zaplanowana na wiosnę tego roku. Obiekt wykończono, m.in. wylewając płytę przed hangarem czy nakładając specjalną powierzchnię epoksydową na posadzkę. Od wiosny obiekt był intensywnie wykorzystywany przez załogi. W hangarze obecnie parkuje sześć samolotów MGGP Aero, ale jego powierzchnia i rozpiętość bramy pozwalają na ustawienie dodatkowych sześciu statków powietrznych.

Największą zaletą obiektu jest zaledwie 200-metrowy odcinek dzielący płytę sprzed hangaru z wjazdem na teren Lotniska Rzeszów-Jasionka. Po przejechaniu kolejnych 200 metrów samoloty MGGP Aero mają możliwość korzystania z drogi startowej o wymiarach 3200 × 45 m, będącej drugą (ex aequo z Pyrzowicami) co do długości po stołecznym Lotnisku Chopina.

MGGP Aero poza działalnością fotogrametryczną wspiera również młodych adeptów lotnictwa. Spółka podjęła współpracę z Ośrodkiem Kształcenia Lotniczego PWSZ w Chełmie, aby umożliwić zdobycie doświadczeń oraz rozszerzenie osiągnięć zawodowych studentom i absolwentom tej uczelni. Obie strony zobowiązały się do organizowania procesu rekrutacji na stanowisko pilota, ale także do promowania lotnictwa cywilnego oraz sportów lotniczych wśród młodzieży szkolnej. Podpisane porozumienie ma również umożliwić wymianę doświadczeń dotyczących procesu kształcenia lotniczego poprzez organizację praktyk studenckich, w tym szczególnie związanych z wykonywaniem lotów fotogrametrycznych.

MGGP Aero jest wiodącą firmą branży fotogrametrycznej specjalizującą się w wysokorozdzielczych zdjęciach lotniczych, skaningu laserowym oraz analizach teledetekcyjnych środowiska w Polsce. Realizuje kompleksowe usługi w dziedzinie analiz przyrodniczych, inwentaryzacji walorów i ich zagrożeń z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii teledetekcyjnych. W skład zaplecza technicznego wchodzą samoloty i ponad 30 różnego typu sensorów. MGGP Aero posiada 17-letnie doświadczenie w lotnictwie, a od roku 2014 należy do Krajowego Klastra Kluczowego „Dolina Lotnicza”.

Źródło: MGGP Aero


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS