Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-29| Teledetekcja, Firma

Co najczęściej fotografuje MGGP Aero?

Który obiekt w Polsce jest najczęstszym celem nalotów fotogrametrycznych. Według firmy MGGP Aero to… Zamek w Łańcucie.


Co najczęściej fotografuje MGGP Aero?

Jak wylicza ta tarnowska spółka, przez ostatnie 15 miesięcy pozyskała dla tej lokalizacji różnego rodzaju dane aż 20 razy. Zebrano tu nie tylko pionowe zdjęcia lotnicze w różnej rozdzielczości, ale także zdjęcia ukośne czy chmurę punktów.

Dlaczego akurat Łańcut? Po prostu kilka lat temu firma wybrała to miejsce jako idealne pole testowe dla jej nowych sensorów. „Z punktu widzenia fotogrametrii istotnym wymogiem stawianym współczesnym cyfrowym sensorom jest wysoka stabilność elementów orientacji wewnętrznej oraz ich powtarzalność. Dlatego dbamy o sprzęt i w trosce o dobro naszych klientów precyzyjnie kalibrujemy urządzenia tak, by stwarzać warunki do osiągania wysokich dokładności pomiarów” – wyjaśnia firma.

via GIPHY

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS