Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-10-31| Geodezja, GIS, Firma

Sąd ogłasza bankructwo ISPiK-u

18 października Sąd Rejonowy w Gliwicach ogłosił upadłość Instytutu Systemów Przestrzennych i Katastralnych SA w Gliwicach.


Sąd ogłasza bankructwo ISPiK-u

ISPiK rozpoczął działalność w 1997 roku. Udziałowcami spółki byli m.in. Instytut Geodezji i Kartografii oraz Politechnika Śląska. Firma kierowała swoją ofertę przede wszystkim do klientów samorządowych, oferując m.in.: hurtownie danych, geoportale, węzły infrastruktury informacji przestrzennej, rozwiązania z zakresu e-administracji oraz cloud computing czy edytor metadanych Medard oraz katalog Aquarius. Spółka ma na koncie wdrożenia np. w: Bytomiu, Częstochowie, Sosnowcu, Piekarach Śląskich, Kielcach, powiecie cieszyńskim czy w Tatrzańskim Parku Narodowym i Generalnej Inspekcji Ochrony Środowiska.

ISPiK zajmował się również edukacją, m.in. organizując wspólnie z Politechniką Śląską studia podyplomowe z zakresu systemów informacji geograficznej, a także pracami badawczo-rozwojowymi. W sierpniu 2012 roku jako pierwsza krajowa spółka z branży GIS Instytut uzyskał status centrum badawczo-rozwojowego.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS