wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 2
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-10-31| Geodezja, GIS, Firma

Sąd ogłasza bankructwo ISPiK-u

18 października Sąd Rejonowy w Gliwicach ogłosił upadłość Instytutu Systemów Przestrzennych i Katastralnych SA w Gliwicach.


Sąd ogłasza bankructwo ISPiK-u

ISPiK rozpoczął działalność w 1997 roku. Udziałowcami spółki byli m.in. Instytut Geodezji i Kartografii oraz Politechnika Śląska. Firma kierowała swoją ofertę przede wszystkim do klientów samorządowych, oferując m.in.: hurtownie danych, geoportale, węzły infrastruktury informacji przestrzennej, rozwiązania z zakresu e-administracji oraz cloud computing czy edytor metadanych Medard oraz katalog Aquarius. Spółka ma na koncie wdrożenia np. w: Bytomiu, Częstochowie, Sosnowcu, Piekarach Śląskich, Kielcach, powiecie cieszyńskim czy w Tatrzańskim Parku Narodowym i Generalnej Inspekcji Ochrony Środowiska.

ISPiK zajmował się również edukacją, m.in. organizując wspólnie z Politechniką Śląską studia podyplomowe z zakresu systemów informacji geograficznej, a także pracami badawczo-rozwojowymi. W sierpniu 2012 roku jako pierwsza krajowa spółka z branży GIS Instytut uzyskał status centrum badawczo-rozwojowego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
czyli co że niby bankructwo związane z wypływem środków? Niemożliwe

Kontynuator http://www.indata-cities.pl rynek nie lubi próżni ;)

ISPIK Nic w przyrodzie nie ginie...

bez problemu gołamatka przejmie

W Szczecinie jest też wdrożenie. I co teraz?????

to była ciekawa firma Mocno swego czasu rozwijali ofertę. Zawsze się zastanawiałem jak ten team daje sobie radę mając aż tylu indywidualistów w zespole. Szkoda tej firmy. Utrzymanie się na tym rynku nie jest łatwe. Co dalej? Ktoś przejmuje zasoby czy wszystko się rozeszło po rynku?

to dopiero wczesna jaskółka tego co się będzie działo w najbliższym czasie.

7 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt