Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-03| Geodezja, GIS, Firma, Software

Pionier GIS-u składa wniosek o upadłość

Warszawska spółka Neokart GIS złożyła 31 marca wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku.


Pionier GIS-u składa wniosek o upadłość

Informację podała firma GeoInvent, do której należy Neokart GIS. Jak czytamy w jej komunikacie giełdowym, decyzja jest podyktowana długotrwałymi czynnościami procesowymi związanymi z zerwaniem kontraktu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, a także brakiem pozytywnych efektów negocjacji nowych kontraktów informatycznych i restrukturyzacji zadłużenia, co spowodowało utratę płynności.

Firma Neokart GIS została założona w 1991 roku i uchodziła za jednego z pionierów wdrażania technologii GIS w Polsce, a także kuźnię kadr zajmujących się tym zagadnieniem. Do 1995 r. zajmowała się m.in. dystrybucją oprogramowania amerykańskiej firmy Esri (która była udziałowcem Neokartu). Po tej dacie dystrybucję przejęła firma Esri Polska, a Neokart GIS skupił się na budowaniu rozwiązań bazujących na produktach Esri.

Drogi obu firm rozeszły się 2003 roku, gdy z grona udziałowców Neokartu wycofali się Esri Inc. oraz Lech Nowogrodzki (ówczesny prezes Esri Polska). Obie spółki wyprowadziły się ponadto z biur przy ul. Batorego.

Jednym z ostatnich dużych publicznych kontraktów Neokartu była budowa Systemu Ostrzegania, Alarmowania i Informowania Województwa Dolnośląskiego (wartość 2,62 mln zł). W ostatnich latach spółka starała się także o udział w budowie: Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach (ZSIN), warszawskiego systemu do zarządzania zasobem geodezyjnym czy katowickiej infrastruktury informacji przestrzennej.

Od listopada 2014 r. GeoInvent i Neokart GIS mają jednego prezesa oraz siedzibę.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS