Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-12| GIS, Teledetekcja, Przetargi

Rusza wszechstronna teledetekcyjna inwentaryzacja Rzeszowa

W ramach podpisanej właśnie umowy o wartości 4 mln zł Rzeszów otrzyma różnorodne dane teledetekcyjne oraz tematyczne dane przestrzenne.


Rusza wszechstronna teledetekcyjna inwentaryzacja Rzeszowa <br />
Fragment mapy koron drzew Rzeszowa
Fragment mapy koron drzew Rzeszowa

Formalnie przedmiotem kontraktu podpisanego przez Urząd Miasta Rzeszowa z tarnowską firmą MGGP Aero jest „utworzenie elektronicznej bazy danych terenów Gminy Miasto Rzeszów wraz z wykonaniem inwentaryzacji dendrologicznej”. Co kryje się pod tym terminem?

Pierwszym elementem zamówienia jest pozyskanie dla całego miasta różnorodnych danych z pułapu lotniczego, w tym: zdjęć lotniczych i ortofotomapy z pikselem 10 i 20 cm, zdjęć ukośnych, chmury punktów z lotniczego skaningu o gęstości 15-40 pkt/m kw., zobrazowań hiperspektralnych w rozdzielczości 1 m oraz danych termalnych z pikselem nie gorszym niż 1 m.

W kolejnym etapie powyższe materiały oraz inne dane źródłowe posłużą do wykonania różnorodnych opracowań tematycznych, w tym: mapy roślinności urządzonej, mapy przepuszczalności terenu, mapy koron drzew, mapy gatunków drzew, mapy kondycji drzew, mapy pni drzew oraz podstawowej oceny stanu drzew. Do obowiązków wykonawcy będzie należało także dostarczenie webowego systemu do zarządzania zielenią.

Dla całego miasta wyliczone zostaną ponadto wskaźniki: powierzchni nieprzepuszczalnych, powierzchni biologicznie czynnej, trendu wegetacji oraz rozprzestrzeniania się miasta. Przedmiotem zamówienia jest też wykonanie satelitarnej i lotniczej mapy miejskiej powierzchniowej wyspy ciepła oraz mapy zanieczyszczenia światłem. Powstanie także mapa form geomorfologicznych, mapa nachylenia i ekspozycji terenu czy mapa potencjału solarnego budynków.

Prace mają zostać zrealizowane do końca listopada przyszłego roku.

Firma MGGP Aero była jedynym uczestnikiem tego przetargu.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS