wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-20| GIS, Teledetekcja, Firma

Field: nowy gracz na europejskim rynku fotolotniczym

Norweska firma KVS Terratec od teraz funkcjonuje pod nową nazwą Field. Łącząc kilka różnych spółek, staje się jednym z większych europejskich przedsiębiorstw zajmujących się pozyskiwaniem i analizą geodanych – mówi jej prezes Cato Vevatne.


Field: nowy gracz na europejskim rynku fotolotniczym <br />
Własna konstrukcja drona skanującego firmy Field zaprezentowana na Intergeo 2022 (fot. JK)
Własna konstrukcja drona skanującego firmy Field zaprezentowana na Intergeo 2022 (fot. JK)
Field: nowy gracz na europejskim rynku fotolotniczym <br />
Cato Vevatne - prezes Field
Cato Vevatne - prezes Field

KVS Terratec powstała równo rok temu po przejęciu Terratec Group przez KVS Technologies. W skład tej pierwszej firmy wchodziły zaś takie przedsiębiorstwa jak Blom, Foran AB czy TerraPro. Już po sfinalizowaniu tej transakcji KVS Technologies zyskała nowego głównego akcjonariusza, którym stał się przemysłowy inwestor – firma DSD. W ostatnim czasie KVS wykupiła ponadto firmę Sevendof zajmującą się budową długodystansowych dronów do celów przemysłowych. Zmiany te sprawiły, że do zeszłorocznego przejęcia zatrudnienie w spółce wzrosło z 30 do 300 osób.

– Field ma budzić skojarzenia ze wzrostem na rozległych obszarach, z dużymi łąkami, na których rośnie. Nasze rozwiązania są bardziej ekologiczne, bezpieczniejsze i inteligentniejsze, i to właśnie chcemy zasygnalizować nazwą Field – wyjaśnia Vevatne (fot.).

Czym będzie się zajmować Field? Jak czytamy w komunikacie spółki, intensywnie rozwija ona swoją ofertę m.in. w zakresie inspekcji linii elektroenergetycznych. Zamiast stosowanych najczęściej do tego celu śmigłowców, realizuje ona te prace z wykorzystaniem dronów. Posiłkuje się przy tym algorytmami sztucznej inteligencji do automatycznego rozpoznawania obiektów na danych fotolotniczych. Tego typu inwentaryzacje Field realizuje już m.in. na rynku amerykańskim, na zlecenie firmy Spright (część Air Methods Corp).

Źródło: Field, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS