wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-10-06| Geodezja, Teledetekcja, Firma

KVS i Terratec chcą być europejskim liderem geodanych

Norweska firma KVS Technologies ogłosiła przejęcie Terratec Group. Razem chcą utworzyć największe w Europie przedsiębiorstwo zajmujące się pozyskiwaniem i analizą geodanych.


KVS i Terratec chcą być europejskim liderem geodanych

Firma KVS Technologies z siedzibą w Oslo zajmuje się dostarczaniem kompleksowych rozwiązań do bezzałogowej inspekcji krytycznej infrastruktury, w szczególności sieci elektroenergetycznych. Ostatnio sfinalizowała umowę o wartości 60 mln dolarów dotyczącą liniowej inspekcji infrastruktury amerykańskiej spółki Spright.

Z kolei Terratec Group (również z siedzibą w Oslo) to jeden z największych w Europie dostawców danych przestrzennych – pochodzących m.in. z platform fotolotniczych oraz mobilnych systemów kartowania. Przedsiębiorstwo może się pochwalić oddziałami w 5 krajach oraz bogatym portfolio klientów z różnych branż.

– Dzięki silnej synergii i uzupełniającej się ofercie KVS Technologies i Terratec Group doskonale do siebie pasują. To naprawdę ekscytujące zarówno dla naszych pracowników, jak i klientów, że łączymy siły, aby stworzyć globalnego lidera, który sprosta zielonej transformacji – mówi Cato Vevatne, prezes zarządu KVS Technologies.

– Nowa organizacja będzie unikatowym połączeniem szybko rozwijającej się firmy technologicznej o zrównoważonym modelu biznesowym i globalnym potencjale oraz dochodowego lidera rynku, który zapewnia wysokiej jakości usługi dla ugruntowanej i lojalnej bazy europejskich klientów – dodaje Øivind Aase, prezes zarządu Terratec Group.

Po połączeniu prezesem KVS Technologies pozostanie Cato Vevatne. Spółka będzie zatrudniać łącznie 300 pracowników, a jej spodziewany przychód ma w tym roku wynieść 380 mln koron norweskich (blisko 180 mln zł).

Źródło: KVS Technologies, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS