wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-03-08| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma

Duże przejęcia na skandynawskim rynku fotogrametrycznym

Grupa NRC pozbędzie się swoich udziałów w Blom Nordic. Za 30 mln koron (13,8 mln zł) przejmie je dotychczasowy konkurent, norweska firma Terratec.


Duże przejęcia na skandynawskim rynku fotogrametrycznym <br />
fot. Terratec
fot. Terratec

Transakcja obejmuje przejęcie takich firm, jak Blom Geomatics AS, Blom Karta Oy oraz większość udziałów w Blom Sweden AB. Obecnie pracuje w nich 65 osób i generują one 135 mln koron przychodów (dane za rok 2015).

W rękach Grupy NRC pozostanie około 40% jej dotychczasowego biznesu „Geo”, w tym spółki: Blom UK, Blom Germany, Blom Romania oraz Blom Indonesia. W ramach podpisanej umowy Grupa NRC otrzyma w pierwszej transzy 20 mln koron, a kolejne 10 mln będzie wypłacane w najbliższych dwóch latach. Grupa będzie ponadto miała trzyletni udział w zyskach sprzedawanych przedsiębiorstw.

– Terratec i Blom Nordic staną się niewątpliwym liderem rynku przetwarzania i modelowania informacji geograficznej w krajach nordyckich. My zaś skupimy się na projektach infrastrukturalnych – zapowiada Helge Midttun, prezes zarządu NRC Group.

Źródło: NRC Group, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS