Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-11| GNSS, Geodezja

Po zniesieniu opłat popularność ASG-EUPOS wyraźnie wzrosła

Jak można się było spodziewać, niedawne zniesienie opłat za korekty ASG-EUPOS spowodowało skokowy wzrost liczby użytkowników tego systemu.


Po zniesieniu opłat popularność ASG-EUPOS wyraźnie wzrosła
Po zniesieniu opłat popularność ASG-EUPOS wyraźnie wzrosła <br />
źródło: GUGiK
źródło: GUGiK
Po zniesieniu opłat popularność ASG-EUPOS wyraźnie wzrosła <br />
źródło: GUGiK
źródło: GUGiK

Przypomnijmy, że całkowite zniesienie opłat za wszystkie usługi ASG-EUPOS weszło w życie w niedzielę 2 października na mocy ustawy o usprawnieniu procesu inwestycyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Tym samym powrócono do pierwotnych zasad funkcjonowania tego systemu, gdyż był on bezpłatny od momentu uruchomienia w 2008 roku do nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego z roku 2014.

Jak podał właśnie Główny Urząd Geodezji i Kartografii, zniesienie opłat znacząco zwiększyło zainteresowanie tymi korektami. Najwięcej nowych rejestracji odnotowano 3 i 4 października (poniedziałek i wtorek), kiedy to dziennie rejestrowało się ponad stu nowych użytkowników. Łącznie od początku miesiąca do 10 października zarejestrowało się 410 nowych użytkowników, a kolejnych kilkudziesięciu kontaktowało się z administratorami z prośbą o przypomnienie konta dostępowego lub hasła.

Dla porównania, w latach 2018–2020 średnia miesięczna liczba rejestracji wynosiła około 90, w ubiegłym roku wzrosła do 120–150, by we wrześniu br. sięgnąć 277.

Ponadto maksymalna liczba równoczesnych połączeń w ciągu dnia wzrosła z około 800 do poziomu 1100–1200 i utrzymuje się obecnie na takim właśnie poziomie. Najwięcej połączeń z serwisami ASG-EUPOS jest realizowane w godzinach 11:00–12:00 – wylicza GUGiK.

Szczegółowe statystyki dotyczące popularności ASG-EUPOS prezentują wykresy obok.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS