Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-07| artykuł sponsorowany | GNSS

Kolejna duża dostawa anten GNSS do pozycjonowania w sieci 5G

Firma GPS GLOBAL SOLUTIONS Sp. z o.o. (gpsglobalsolutions.com) w ramach stałej współpracy z jedną z największych firm telekomunikacyjnych już kolejny raz dostarczyła dużą liczbę (ponad 100 sztuk) zawansowanych zminiaturyzowanych anten GNSS.


Kolejna duża dostawa anten GNSS do pozycjonowania w sieci 5G

Anteny służą do bardzo precyzyjnego pozycjonowania masztów telekomunikacyjnych sieci 5G oraz posłużą w niedalekiej przyszłości do wspierania systemów autonomicznych pojazdów i dronów.

Firma telekomunikacyjna zdecydowała się na już drugie tak duże zamówienie ze względu na bardzo wysoką jakość wyznaczania pozycji, ale także na ich miniaturowy rozmiar (zaledwie 6,5 cm średnicy).

Antena zapewniająca trójzakresowy GPS/QZSS–L1/L2/L5, GLONASS–G1/G2/G3, Galileo–E1/E5a/E5b, BeiDou–B1/B2/B2a, NavIC–L5, w tym system wspomagania satelitarnego (SBAS) dostępny w regionie działania [WAAS (Ameryka Północna), EGNOS (Europa), MSAS (Japonia) lub GAGAN (Indie)], a także pokrycie usług korekcji pasma L, jest specjalnie zaprojektowana do precyzyjnej potrójnej częstotliwości pozycjonowania.

Główne zalety anteny to m.in.:

  • przedwzmacniacz o bardzo niskim poziomie szumów (<2,5 dB),
  • wzmocnienie LNA o bardzo niskim współczynniku straty (37 dB typ.),
  • niski pobór mocy 24mA,
  • zabezpieczenie antyprzepięciowe,
  • brak zmian w zależności od zakresu 2,5 do 16 VDC
  • norma IP69K.


«« powrót

Udostępnij:    


wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS