Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2022-08-24 | Sprzęt

Leica pomoże zapewnić bezpieczeństwo na budowie

Szwajcarska firma Leica Geosystems rozwija swoją ofertę nie tylko o typowe urządzenia i aplikacje pomiarowe, ale także o rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo na placu budowy.


Ilustracja: Leica pomoże zapewnić bezpieczeństwo na budowie

Przykładem są przenośne lokalizatory Leica iCON PA10 oraz iCON PA80, które producent ten zaprezentował jesienią ubiegłego roku. Te kompaktowe urządzenia noszone przez pracowników budowy pozwalają powiadomić ich np. o tym, że znajdują się niebezpiecznie blisko ciężkiego sprzętu, np. operującej koparki czy wywrotki. Umożliwiają ponadto wyświetlanie lokalizacji tych sensorów na ekranach kompatybilnych systemów sterowania maszynami.

Blisko rok po premierze tych urządzeń Leica Geosystems zaprezentowała kolejne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa na placu budowy. Tym razem nowością jest możliwość integracji wspomnianych sensorów iCON PA10 oraz iCON PA80 z działającą w chmurze platformą do współpracy Leica ConX.

Co to daje? Chociażby możliwość gromadzenia w jednym miejscu danych o bezpieczeństwie w celu np. późniejszej analizy zaistniałych incydentów oraz ich wizualizacji czy generowania raportów. Nowy moduł tego oprogramowania pozwala ponadto na rozsyłanie specjalnych alertów do zdefiniowanych grup pracowników. Mogą one np. ostrzegać o nadchodzącej burzy czy planowanej detonacji bądź informować o konieczności ewakuacji. Wszystkie te komunikaty są archiwizowane, co pozwala na ich późniejszą analizę. Co istotne, wraz z oprogramowaniem ConX oferowane jest też specjalne API, które pozwala na jego integrację z systemami zewnętrznych dostawców.

– Nasza chmurowa platforma ConX wykorzystująca specjalistyczne dane budowlane stała się zintegrowanym rozwiązaniem do zarządzania obiektem dla wielu wykonawców – mówi Kris Maas, dyrektor ds. zarządzania produktami w Leica Geosystems. – W celu kompleksowego podejścia do prac budowlanych niezbędne jest uwzględnienie ludzi i kwestii bezpieczeństwa. Dzięki nowemu modułowi świadomości bezpieczeństwa w ConX wykonawcy mogą poprawić komunikację, interakcję i bezpieczeństwo wszystkich pracowników obsługujących sprzęt oraz pracujących w jego pobliżu – wyjaśnia.

– Na placach budowy występuje wiele zagrożeń, dlatego dążymy do zwiększenia bezpieczeństwa na ich terenie. Dzięki nowemu modułowi świadomości bezpieczeństwa ConX firma Leica Geosystems wypełniła lukę między istniejącymi rozwiązaniami a platformą w chmurze, która pozwala naszym klientom podejmować więcej decyzji opartych na danych – mówi Neil Williams, dyrektor ds. budownictwa ciężkiego w dziale Hexagon Geosystems. – Nowy moduł świadomości bezpieczeństwa w ConX zapewnia kluczowe informacje, które umożliwiają skupienie się na środowiskach zoptymalizowanych pod kątem bezpieczeństwa – podkreśla.

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

BHP ciekawe jak Leica zabezpieczy przez piwem na budowie ..... :) aa można właściwie zainstalować dodatkowy sensor - alkomat :)
  
co to za bełkot?? kto to pisał?, inżynier?
  
rzeczywistośc jest taka .... a u nas Stachu na budowie nadal będzie chłopaków posyłał do wykopów głębokich na 2 m i więcej bez szalunków i zabezpieczeń bo go termin goni
  
 1 
odp: rzeczywistośc jest taka .... co ty, teraz Stachu nie ma kasy na ludzi. Kupił sobie na raty mniejsze od etatu Leice, co mierzy w wychyleniu, GPS i ten nowy dynks pod lustro do tachimetru. I sam jeździ na budowy. Do wykopów nie wchodzi, nawet tyczki długiej mieć nie musi, bo wystarczy disto równolegle na tyczce skierowane w dół. Wystarczy wpisać długość wirtualnej, wychylonej tyczki i wcisnąć pomiar. Ale i tak przegrywa cenowo z tymi, co nigdy do wykopów nie wchdodzą, tylko "mierzą" po zasypaniu.
  
 1 



zobacz też:

Hexagon będzie mieć nowego prezesa

Po ponad dwóch dekadach szwedzki Hexagon – jeden z największych na świecie producentów sprzętu i...

Szybciej i wydajniej: Leica prezentuje II generację skanera BLK360

Przełomowy naziemny skaner laserowy BLK360 firmy Leica Geosystems doczekał się...

Pierwsza taka próba zderzeniowa i pomiar miejsca zdarzenia

Podczas konferencji „Pieszy – badania, dokumentacja, symulacje...


wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
Stanisław Solski pisał: ?łokcia ćwierć dzieli się na sześć części, które calami zowiemy...?? Ponieważ łokieć miał 59,5 cm, cal odpowiadał długości 2,5 centymetra.
następny
strzałka w dółGeoludzie
Czesław Kamela (1910-1992)
Urodził się 24 lipca 1910 r. w Dzierzkowicach na Lubelszczyźnie. Po ukończeniu w 1928 roku gimnazjum w Kraśniku rozpoczął studia na Oddziale Mierniczym Wydziału Inżynierii Lądowej i Wodnej Politechniki Lwowskiej. Studia ukończył w 1932 roku. W...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1972
W czasie kongresu Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG) w Wiesbaden powołano CLGE - Europejską Organizację Geodetów Licencjonowanych.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama