Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2022-06-28 | Firma, Ludzie

Hexagon będzie mieć nowego prezesa

Po ponad dwóch dekadach szwedzki Hexagon – jeden z największych na świecie producentów sprzętu i oprogramowania pomiarowego, będzie mieć nowego prezesa.


Ilustracja: Hexagon będzie mieć nowego prezesa <br />
Paolo Guglielmini
Paolo Guglielmini

Od nowego roku zostanie nim Paolo Guglielmini, który zastąpi na tym stanowisku Olę Rollena kierującego tą korporacją od 2000 roku. Za czasów jego prezesury Hexagon urósł z przeciętnej wielkości szwedzkiej firmy do dużej międzynarodowej korporacji będącej jednym ze światowych liderów w branży pomiarowej. Udało się to osiągnąć m.in. poprzez serię przejęć – w ciągu dwóch dekad Hexagon wchłonął aż około 200 firm.

Z kolei Paolo Guglielmini był dotychczas dyrektorem ds. operacyjnych Hexagonu oraz kierował działem Manufacturing Intelligence (MI). Z firmą tą związany jest już od 2010 roku. Wcześniej pracował zaś w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN).

– Cieszę się, że znaleźliśmy wewnętrzne rozwiązanie dla mojej sukcesji, które przyniesie długoterminową stabilność i ciągłość, ale jednocześnie potrzebujemy odmłodzenia, gdy przygotowujemy tę niesamowitą firmę na kolejny wielki skok strategiczny – mówi prezes i dyrektor generalny Hexagonu Ola Rollen. – Przez ostatnie 22 lata zajmowałem się dobrem Hexagonu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To prawdziwy przywilej, że mogę dalej śledzić pomyślny rozwój tej firmy – podkreśla.

– W imieniu zarządu i akcjonariuszy dziękuję Oli za niesamowite osiągnięcia na przestrzeni lat. Od momentu dołączenia do Hexagonu w 2000 r. rozwinął firmę z kapitalizacji rynkowej na poziomie 150 mln euro do 30 mld euro i pozycji międzynarodowego lidera rozwiązań cyfrowych. Przyniósł ogromną wartość zarówno akcjonariuszom, przemysłowi, jak i społeczeństwu. Jestem przekonany, że Paolo będzie kontynuował tę podróż, przenosząc firmę na wyższy poziom – mówi kierujący zarządem Hexagonu Gun Nilsson.

– Jestem zaszczycony możliwością budowania na dziedzictwie, które Ola i nasz zespół stworzyli w ciągu ostatnich dwóch dekad, i podekscytowany możliwością poprowadzenia Hexagonu w przyszłość. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do wykorzystania nadchodzących ogromnych możliwości, łącząc oprogramowanie, sensory i technologie autonomiczne, aby stworzyć zrównoważoną wartość dla naszych interesariuszy – mówi Paolo Guglielmini.

O grupie Hexagon

W skład grupy Hexagon wchodzą takie znane marki jak: Leica Geosystems, Intergraph, GeoMax, MicroSurvey, ERDAS czy NovAtel. W 2021 roku spółka zanotowała 4,347 mld euro przychodów, co w porównaniu z rokiem poprzednim oznacza wzrost o 577 mln euro. Sporo – bo aż o 30% – zwiększył się również zysk netto, osiągając w ubiegłym roku poziom 810 mln euro.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

Hexagon dołącza do bojkotu Rosji

Inwazja Rosji na Ukrainę powoduje konkretne działania ze strony coraz większej liczby firm z szeroko rozumianej...

Wyniki Hexagonu w 2021 r. mocno w górę

Szwedzka grupa Hexagon, w skład której wchodzą takie marki jak Leica Geosystems, GeoMax, NovAtel czy...

Gotowe cyfrowe bliźniaki miast w ofercie Hexagonu

Inicjatywa HxGN Content Program szwedzkiej grupy Hexagon została rozbudowana o Metro HD –...


wiadomości

EU-MAXNET Sp. z o.o.
WARSZAWA

Przedstawiciel firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE GNSS. Firma MAXNET Lech Wereszczyński oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń/systemów pozycjonowania GNSS firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-03 | OSTRÓW WIELKOPOLSKI
25 KALISKA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA
Tegoroczna konferencja „25 Kaliska Konferencja Katastralna – od analogu przez...
więcej
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
w 1933 r. Polska rozciągała się w kierunku północ-południe na 903 kilometry?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Józef Czaja (1943-2024)

Józef Czaja (1943-2024)
Józef Czaja urodził się w 19 marca 1943 r. w Szkodnej na Podkarpaciu. Studia na Wydziale Geodezji Górniczej AGH w Krakowie ukończył w 1968 r. Cztery lata później uzyskał stopień doktora nauk technicznych, a w 1975 r. – stopień doktora...
więcej

strzałka w dółGeodaty
433 p.n.e.
Astronom Meton z Aten odkrył, że cykl Księżyca powtarza się co 19 lat. Dało to podstawę do unowocześnienia kalendarza. Kalendarz egipski (słoneczny) liczył 365 dni, babiloński - 354, rzymski (księżycowy) - 366,5, juliański - 365,5. Ten ostatni...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama