wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-28| Firma, Ludzie

Hexagon będzie mieć nowego prezesa

Po ponad dwóch dekadach szwedzki Hexagon – jeden z największych na świecie producentów sprzętu i oprogramowania pomiarowego, będzie mieć nowego prezesa.


Hexagon będzie mieć nowego prezesa <br />
Paolo Guglielmini
Paolo Guglielmini

Od nowego roku zostanie nim Paolo Guglielmini, który zastąpi na tym stanowisku Olę Rollena kierującego tą korporacją od 2000 roku. Za czasów jego prezesury Hexagon urósł z przeciętnej wielkości szwedzkiej firmy do dużej międzynarodowej korporacji będącej jednym ze światowych liderów w branży pomiarowej. Udało się to osiągnąć m.in. poprzez serię przejęć – w ciągu dwóch dekad Hexagon wchłonął aż około 200 firm.

Z kolei Paolo Guglielmini był dotychczas dyrektorem ds. operacyjnych Hexagonu oraz kierował działem Manufacturing Intelligence (MI). Z firmą tą związany jest już od 2010 roku. Wcześniej pracował zaś w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN).

– Cieszę się, że znaleźliśmy wewnętrzne rozwiązanie dla mojej sukcesji, które przyniesie długoterminową stabilność i ciągłość, ale jednocześnie potrzebujemy odmłodzenia, gdy przygotowujemy tę niesamowitą firmę na kolejny wielki skok strategiczny – mówi prezes i dyrektor generalny Hexagonu Ola Rollen. – Przez ostatnie 22 lata zajmowałem się dobrem Hexagonu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To prawdziwy przywilej, że mogę dalej śledzić pomyślny rozwój tej firmy – podkreśla.

– W imieniu zarządu i akcjonariuszy dziękuję Oli za niesamowite osiągnięcia na przestrzeni lat. Od momentu dołączenia do Hexagonu w 2000 r. rozwinął firmę z kapitalizacji rynkowej na poziomie 150 mln euro do 30 mld euro i pozycji międzynarodowego lidera rozwiązań cyfrowych. Przyniósł ogromną wartość zarówno akcjonariuszom, przemysłowi, jak i społeczeństwu. Jestem przekonany, że Paolo będzie kontynuował tę podróż, przenosząc firmę na wyższy poziom – mówi kierujący zarządem Hexagonu Gun Nilsson.

– Jestem zaszczycony możliwością budowania na dziedzictwie, które Ola i nasz zespół stworzyli w ciągu ostatnich dwóch dekad, i podekscytowany możliwością poprowadzenia Hexagonu w przyszłość. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do wykorzystania nadchodzących ogromnych możliwości, łącząc oprogramowanie, sensory i technologie autonomiczne, aby stworzyć zrównoważoną wartość dla naszych interesariuszy – mówi Paolo Guglielmini.

O grupie Hexagon

W skład grupy Hexagon wchodzą takie znane marki jak: Leica Geosystems, Intergraph, GeoMax, MicroSurvey, ERDAS czy NovAtel. W 2021 roku spółka zanotowała 4,347 mld euro przychodów, co w porównaniu z rokiem poprzednim oznacza wzrost o 577 mln euro. Sporo – bo aż o 30% – zwiększył się również zysk netto, osiągając w ubiegłym roku poziom 810 mln euro.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS