Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-23| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Szybciej i wydajniej: Leica prezentuje II generację skanera BLK360

Przełomowy naziemny skaner laserowy BLK360 firmy Leica Geosystems doczekał się właśnie II generacji. Urządzenie wyróżnia m.in. znacznie lepsza szybkość pomiaru.


Szybciej i wydajniej: Leica prezentuje II generację skanera BLK360

Przypomnijmy, że premiera pierwszej wersji BLK360 odbyła się w 2016 roku. Urządzenie to wyróżniały wówczas przede wszystkim: niewielka waga i wymiary, prostota i intuicyjność obsługi, a także relatywnie niewielki koszt.

W drugiej generacji udało się jeszcze bardziej zwiększyć kompaktowość instrumentu. Waga spadła bowiem z 1 do 0,75 kg, zaś wymiary zredukowano o około 20%.

Kluczowym udoskonaleniem jest jednak szybkość pomiaru. Pozyskanie pełnego skanu wraz ze zdjęciami sferycznymi zajmuje teraz raptem 20 sekund. To aż 5 razy szybciej niż w starszym skanerze. Jednocześnie prędkość skanowania podniesiono z 340 tys. do 680 tys. pkt/s., a dokładność pomiaru 3D wzrosła z 6 do 4 mm na dystansie 10 metrów. Z drugiej strony zasięg zmniejszył się z 60 do 45 metrów.

Skaner wzbogacono ponadto o technologię VIS (Visual Inertial System), znaną dotychczas z wyższych instrumentów tej marki. Pozwala ona na automatyczne łączenie skanów bez użycia tarcz, co znacznie przyspiesza obróbkę danych.

Sprzedaż skanera BLK360 G2 ruszy 28 czerwca. Jak wynika ze strony internetowej producenta, koszt urządzenia zaczyna się od 22,4 tys. dolarów. Co istotne, w sprzedaży wciąż pozostaje I generacja skanera.


Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów, a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS