wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-23| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Szybciej i wydajniej: Leica prezentuje II generację skanera BLK360

Przełomowy naziemny skaner laserowy BLK360 firmy Leica Geosystems doczekał się właśnie II generacji. Urządzenie wyróżnia m.in. znacznie lepsza szybkość pomiaru.


Szybciej i wydajniej: Leica prezentuje II generację skanera BLK360

Przypomnijmy, że premiera pierwszej wersji BLK360 odbyła się w 2016 roku. Urządzenie to wyróżniały wówczas przede wszystkim: niewielka waga i wymiary, prostota i intuicyjność obsługi, a także relatywnie niewielki koszt.

W drugiej generacji udało się jeszcze bardziej zwiększyć kompaktowość instrumentu. Waga spadła bowiem z 1 do 0,75 kg, zaś wymiary zredukowano o około 20%.

Kluczowym udoskonaleniem jest jednak szybkość pomiaru. Pozyskanie pełnego skanu wraz ze zdjęciami sferycznymi zajmuje teraz raptem 20 sekund. To aż 5 razy szybciej niż w starszym skanerze. Jednocześnie prędkość skanowania podniesiono z 340 tys. do 680 tys. pkt/s., a dokładność pomiaru 3D wzrosła z 6 do 4 mm na dystansie 10 metrów. Z drugiej strony zasięg zmniejszył się z 60 do 45 metrów.

Skaner wzbogacono ponadto o technologię VIS (Visual Inertial System), znaną dotychczas z wyższych instrumentów tej marki. Pozwala ona na automatyczne łączenie skanów bez użycia tarcz, co znacznie przyspiesza obróbkę danych.

Sprzedaż skanera BLK360 G2 ruszy 28 czerwca. Jak wynika ze strony internetowej producenta, koszt urządzenia zaczyna się od 22,4 tys. dolarów. Co istotne, w sprzedaży wciąż pozostaje I generacja skanera.


Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów, a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS