wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-06| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Lepsze kolorowanie chmury punktów z kamerą ZEB Vision 4K

Oferta brytyjskiej firmy GeoSLAM poszerzyła się właśnie o ZEB Vision 4K – nowy model panoramicznej kamery przeznaczonej dla ręcznych skanerów ZEB Horizon.


Lepsze kolorowanie chmury punktów z kamerą ZEB Vision 4K
Lepsze kolorowanie chmury punktów z kamerą ZEB Vision 4K <br />
Przykład chmury pokolorowanej przy użyciu nowej kamery
Przykład chmury pokolorowanej przy użyciu nowej kamery

Jak podpowiada nazwa, sensor pozyskuje zdjęcia w rozdzielczości 4K. Tempo ich zbierania wynosi do 2 klatek na sekundę. W ocenie producenta pozwala to obrazować otoczenie w ruchu, bez konieczności zatrzymywania się w celu pozyskania każdej panoramy. Co istotne, zdjęcia wykonywane są równocześnie ze skanowaniem.

Zdaniem firmy GeoSLAM kluczową zaletą kamery jest znacznie lepsze kolorowanie chmury punktów. Za proces ten odpowiada nowa odsłona oprogramowania Connect (oznaczona numerem 2.1). Inne nowości w tej aplikacji to np. narzędzie do prostego obliczania odległości między punktami oraz funkcja automatycznego czyszczenia chmury punktów.

Kamera ZEB Vision 4K przeznaczona jest do integracji ze skanerem ZEB Horizon. Instrument ten mierzy do 300 tys. pkt/s na dystansie do 100 metrów z relatywną dokładnością nawet na poziomie 6 mm. Dzięki algorytmom SLAM mobilne pomiary przy użyciu tego skanera mogą być wykonywane bez dostępu do sygnałów nawigacji satelitarnej. Jak podpowiada GeoSLAM, kamerę i skaner można wykorzystywać zarówno jako zestaw ręczny, jak i plecakowy.

– Możliwość dodania kontekstu do danych poprzez kolorowanie chmury i wykonywanie zdjęć jest nieoceniona, szczególnie dla osób pracujących w sektorach geodezji, architektury i infrastruktury, gdzie dodatkowe szczegóły mogą mieć ogromne znaczenie – powiedział Neil Slatcher, dyrektor ds. produktu w firmie GeoSLAM. – Nasi klienci są całkowicie właścicielami gromadzonych przez siebie danych i obrazów bez dodatkowych kosztów. Dokładamy wszelkich starań, aby pozyskiwanie danych geoprzestrzennych było jak najłatwiejsze. Połączenie ZEB Vision z naszym zaktualizowanym oprogramowaniem Connect jeszcze bardziej uprości ten proces – zapewnia.


Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów, a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS