Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-04-13| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Software

Faro prezentuje nowy naziemny skaner i software

Producent popularnych skanerów laserowych – amerykańska firma Faro, zaprezentował nową platformę sprzętowo-software’ową, która ma znacznie usprawnić proces skanowania i dzielenia się pozyskanymi danymi.


Faro prezentuje nowy naziemny skaner i software

Platforma składa się z trzech zasadniczych elementów: naziemnego skanera laserowego Focus Premium, oprogramowania chmurowego Sphere oraz mobilnej aplikacji Stream App.

Skaner Focus Premium z pozoru wygląda jak starsze lidary tej marki, choć producent zapewnia, że urządzenie wyposażono w wiele nowych komponentów. Faro zachwala w nim chociażby o 50% szybszy czas pomiaru (wykonanie pełnego typowego skanu zajmuje minutę), a także wysoką rozdzielczość kamery (wynikowe zdjęcie ma rozmiar 266 Mpx). Zasięg pomiaru Focus Premium wynosi 350 metrów, dokładność – 2 mm na dystansie 10 metrów, a prędkość pracy – nawet do 2 mln pkt/s.

Kluczową zaletą urządzenia ma być jednak współpraca z mobilną aplikacją Stream App (dostępna dla systemów iOS oraz Android). Pozwala ona na zdalne sterowanie urządzeniem przez sygnał wi-fi, a przede wszystkim na wstępne rejestrowanie pozyskanych skanów, co umożliwia ocenę ich jakości jeszcze w terenie.

Stream App przesyła ponadto chmury punktów do platformy Sphere, co z kolei otwiera drogę do natychmiastowego rozpoczęcia pracy z tymi danymi przez cały zespół projektowy oraz ich dalsze udostępnianie. – Z Faro Sphere jako fundamentem nasza nowa, kompleksowa platforma dla danych 3D zapewnia klientom wiodącą w branży łatwość obsługi, dokładność i szybkość pracy – powiedział Michael Burger, prezes i dyrektor generalny firmy Faro. – Weryfikacja danych w czasie rzeczywistym i zdalna współpraca zmienią sposób, w jaki klienci generują, uzyskują dostęp i wykorzystują modele 3D – dodaje.

O nowej platformie pozytywnie wypowiadają się również jej beta testerzy. – Jesteśmy podekscytowani postępami, jakie poczyniła firma Faro – powiedział Travis Voss, lider innowacyjnych technologii w Helm Mechanical, amerykańskiej firmie budowlanej. – Połączenie skanera Focus oraz aplikacji Stream i Sphere z łatwością skraca nasz czas skanowania i przetwarzania danych o 60%. Ta oszczędność czasu pozwoli nam uważniej kontrolować projekty bazujące na skanowaniu, na co wcześniej, ze względu na ograniczenia czasowe, często nie mogliśmy sobie pozwolić – dodaje.


Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów, a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE

Źródło: Faro, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS