Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-03-29| Teledetekcja, Sprzęt, Software

Nowe systemy True View z lidarem Riegla wchodzą na rynek

Rodzina fotogrametrycznych systemów pomiarowych True View firmy GeoCue przeznaczonych dla bezzałogowych maszyn latających poszerzyła się o dwa nowe modele, które pozwalają osiągnąć jeszcze lepsze dokładności pomiaru.


Nowe systemy True View z lidarem Riegla wchodzą na rynek

True View to systemy przeznaczone dla bezzałogowych maszyn latających składające się ze skanera laserowego, cyfrowych kamer oraz odbiornika GNSS i jednostki IMU. Jak przekonuje producent, taki zestaw pozwala sprawnie i łatwo pozyskiwać dokładną pokolorowaną chmurę punktów.

Najnowsze modele posiadają skaner miniVUX-3UAV austriackiej marki Riegl z lustrem 360°. Zastosowanie tego lidaru pozwala uzyskać częstotliwość skanowania do 300 kHz i oferuje unikatowy tryb pomiaru, w którym prędkość skanowania wynosząca 200 tys. impulsów na sekundę jest skoncentrowana w poprzecznym polu widzenia o kącie 120°, co zapewnia zwiększoną gęstość punktów. To, w połączeniu ze zintegrowanymi podwójnymi kamerami fotogrametrycznymi, pozwala na uzyskanie barwnych danych o bardzo dobrej jakości. Nowe systemy są jeszcze lżejsze i bardziej kompaktowe niż poprzednie, co sprawia, że jeszcze więcej dronów może ich używać.

– Dzięki zmniejszeniu wagi w naszego nowego systemu, klienci mogą teraz jednocześnie zbierać dane lidar i zdjęcia na platformach takich firm jak DJI, Harris Aerial, Inspired Flight, Skyfront, Freefly i Watts Innovations. Jest to kolejny przykład, jak zespół GeoCue szybko dostosowuje się do wymagań naszych klientów – wyjaśnia Madelyne McNab, dyrektor ds. rozwoju biznesu GeoCue.

– Ten system dostarcza barwne dane lidar z dokładnością lepszą niż 3 cm RMSE (błąd średniokwadratowy) dla True View 645 i lepszą niż 2 cm dla True View 650 – mówi Frank Darmayan, dyrektor generalny GeoCue.

Łącząc systemy ze zintegrowanym pakietem oprogramowania True View EVO, można uzyskać kompleksowy postprocessing danych, w tym bezpośrednią integrację z systemem pozycjonowania Applanix POSPac. True View EVO wspiera bezpośrednie tworzenie wielu standardowych produktów projektowych, w tym chmur punktów z klasyfikacją gruntową, modeli powierzchni, warstwic, numerycznych modeli elewacji, analiz wolumetrycznych, pozyskiwania przewodów i podobnych produktów bez konieczności stosowania dodatkowego oprogramowania innych firm.

GeoCue jest amerykańską firmą zajmującą się technologią skaningu laserowego. Ich flagowa seria True View pozwala być im jednym z liderów w dostarczaniu rozwiązań do przetwarzania danych lidar w Ameryce Północnej.


Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów (stan na maj 2021 r.), a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE

PH


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS