wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-16| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

True View 435: najlepszy w tej cenie lidar dla dronów

Seria sensorów fotogrametrycznych dla bezzałogowców True View firmy GeoCue poszerzyła się o już czwarty model. W ocenie producenta instrument oznaczony numerem 435 jest najwyższej jakości systemem obrazowania 3D dostępnym w tym przedziale cenowym.


True View 435: najlepszy w tej cenie lidar dla dronów

Pod nazwą True View kryje się seria systemów pomiarowych dla UAV składających się ze skanera laserowego zintegrowanego z kamerami oraz jednostką GNSS/IMU. Najnowszy model True View 435 wyposażony jest w 16-kanałowy skaner Hesai PandarXT oraz jednostkę nawigacyjną Trimble Applanix APX-15. Lidar mierzy do 320 tys. pkt/s w polu widzenia +/- 15°, rejestrując do dwóch odbić impulsu.

Lewis Graham, prezes firmy GeoCue, powiedział: „Nasz cieszący się uznaniem w branży True View 515 to najlepszy dostępny obecnie na rynku tego typu system do penetracji roślinności i pomiaru przewodów. Ale dostrzegliśmy też możliwość wprowadzenia rozwiązania o tej samej wysokiej czułości, ale oferującego mniejszą gęstości punktów i słabszą penetrację roślinności. W przeciwieństwie do nowej fali tanich skanerów, które pojawiły się na rynku w ciągu ostatniego roku, True View 435 nie zawstydzi cię, gdy klienci będą uważnie przyglądać się szczegółom takim jak doskonała zdolność do pomiaru liniowych obiektów, np. przewodów. Dodatkowo zachowuje on szerokie pole widzenia, z którego słynie GeoCue, skracając czas nalotu”.

Koszt systemu to 55 tys. dolarów. W tej cenie klient otrzymuje nie tylko sensory, ale również 2-dniowe szkolenie, oprogramowanie do postprocessingu oraz roczne wsparcie techniczne.


Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów (stan na maj 2021 r.), a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS