Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-10-01| Teledetekcja, Sprzęt, Software

Scanfly Ultra X: skaner dla dronów o wydłużonym zasięgu

Oferta włoskiej firmy 3D Target srl poszerzyła się o system mobilnego skanowania Scanfly Ultra X. Jego głównym wyróżnikiem ma być długi zasięg pomiaru w połączeniu z niewielką wagą.


Scanfly Ultra X: skaner dla dronów o wydłużonym zasięgu

System bazuje na 32-kanałowym skanerze Hesai XT32M2X o zasięgu sięgającym 300 metrów. Jest to jednocześnie pierwszy sensor w ofercie tej firmy rejestrujący do 3 odbić impulsu lasera, co pozwala na skuteczne penetrowanie roślinności. Deklarowana dokładność pozyskiwanej przez system chmury punktów wynosi 5 cm.

Jak zapewnia producent, Ultra X zaprojektowano tak, by łatwo instalować go zarówno na dronach, jak i samochodach. Całość waży 1,49 kg. Opcjonalnie system może być wyposażony w jednostkę GNSS-IMU Applanix APX-15L.

Sensor jest oferowany wraz z autorskim oprogramowaniem SmartProcessing Lidar zapewniającym georeferencję wprost. Użytkownicy wymagający wyższej dokładności danych mogą zaś skorzystać z narzędzi Ground Control Points Tool do pracy na punktach kontrolnych.


Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów (stan na maj 2021 r.), a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS