wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-15| Teledetekcja, Sprzęt

True View 515 - lidar dla dronów z naciskiem na czułość

Rodzina fotogrametrycznych systemów pomiarowych True View firmy GeoCue przeznaczonych dla bezzałogowych maszyn latających poszerzyła się o model oznaczony numerem 515.


True View 515 - lidar dla dronów z naciskiem na czułość
True View 515 - lidar dla dronów z naciskiem na czułość

Urządzenia z serii True View stanowią połączenie cyfrowych kamer oraz lekkich skanerów laserowych, które dostarczają pokolorowaną chmurę punktów wraz georeferencją, a także ortofotomapy i lotnicze zdjęcia ukośne. Najnowszy model wyróżnia japoński skaner Hesai PandarXT-32. Zasięg sensora wynosi 80 metrów, częstotliwość lasera sięga 640 kHz, a dokładność pomiaru – 5 cm (RMSE). Waga całego systemu wraz z dwiema kamerami oraz jednostką IMU to 2,25 kg.

W ocenie producenta jest to jeden z najlepszych na rynku tego typu systemów dostępny w średnim przedziale cenowym. Jego zaletą jest dostarczanie gęstej chmury, wysoka czułość sensora oraz skuteczne penetrowanie roślinności. Dzięki temu powinien się on sprawdzać chociażby w pomiarach infrastruktury elektroenergetycznej czy lasów.

– Nasz system True View 410 zapewnił nowy standard integracji zdjęć i skanowania laserowego dostępny w przystępnym i łatwym w użyciu pakiecie. Z kolei nasze rozwiązania bazujące na skanerze Riegl mini VUX są naprawdę najlepszymi dostępnymi na rynku sensorami dla dronów do celów geodezyjnych – powiedział Lewis Graham, prezes GeoCue. – Jednak w rozmowach z naszymi klientami ciągle słyszeliśmy o luce między tymi dwoma kategoriami produktów. Klienci chcieli mierzyć przewody oraz teren pod gęstą roślinnością, a jednocześnie akceptowaliby dokładność i precyzję nieco poniżej poziomu geodezyjnego. Po przetestowaniu wielu sensorów naszą odpowiedzią na te potrzeby jest właśnie True View 515. Po prostu nie ma na rynku konkurencyjnego systemu poniżej 100 tys. dolarów, który zapewniłby dane porównywalne z tym rozwiązaniem – podkreśla.


Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów (stan na listopad 2020 r.), a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS