Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2020-07-01| Teledetekcja, Sprzęt

Dokładniejsze wersje systemu True View dla dronów

Amerykańska firma GeoCue zaprezentowała udoskonalone wersje sensorów z serii True View do pozyskiwania ortofotomapy i zdjęć ukośnych, a także pokolorowanych chmur punktów przy użyciu bezzałogowych statków powietrznych.


Dokładniejsze wersje systemu True View dla dronów

Pierwsza wersja tego systemu pomiarowego trafiła na rynek niecały rok temu. True View 410 składa się z: dwóch cyfrowych kamer GeoCue, skanera laserowego Quanergy M8 Ultra o zasięgu 100 metrów oraz systemu pozycjonowania Applanix POS. Teraz seria ta rozszerzyła się o modele oznaczone numerami 615 i 620. Ich pierwszym wyróżnikiem jest skaner laserowy miniVUX-2UAV austriackiej firmy Riegl. Urządzenie to mierzy nawet 200 tys. pkt/s na dystansie do 330 metrów. Drugim wyróżnikiem są jednostki inercyjne (IMU). W modelu 615 zamontowano sensor Applanix APX-15, a w 620 – cechujący się podwyższoną dokładnością APX-20. Waga nowych systemów wynosi odpowiednio 3,0 oraz 3,5 kg.

Prezes GeoCue Lewis Graham stwierdził: „Nasz True View 410 bazujący na skanerze Quanergy szybko stał się standardem w obrazowaniu 3D z dronów dla ogólnego zastosowania, gdzie wystarczająca jest umiarkowana penetracja roślinności i dokładność rzędu 5 cm RMSE. True View 615/620 sprawdzi się natomiast w sytuacjach, gdy wymagana jest skuteczniejsza penetracja roślinności, pomiar kabli oraz wysoka dokładność”.

Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów (stan na listopad 2019 r.), a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama