wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-27| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Członkowie Państwowej Rady Geodezyjnej odwołani

Pełniąca obowiązki głównego geodety kraju Alicja Kulka odwołała wszystkich dotychczasowych członków Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej.


Członkowie Państwowej Rady Geodezyjnej odwołani

W odpowiedzi na pytanie naszej redakcji o przyczyny tej decyzji GUGiK wyjaśnił krótko: „członkowie Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej są odwoływani po odejściu ze stanowiska poszczególnych Głównych Geodetów Kraju. Tak też stało się teraz. O powołaniu nowych członków PRGiK poinformujemy w stosownym czasie”.

PRGiK w dotychczasowym składzie została powołana zarządzeniem ówczesnego GGK Waldemara Izdebskiego w czerwcu 2019 roku. Obradom gremium przewodniczył prof. Zdzisław Kurczyński (Politechnika Warszawska). W trakcie swoich posiedzeń Rada poruszała takie zagadnienia jak: powołanie samorządu zawodowego geodetów i kartografów, finansowanie geodezji, wpływ pandemii na branżę geodezyjną, urzędowa kartografia, wykorzystanie środków unijnych, kształcenie geodetów i kartografów czy zmiany w prawie. Ostatnie posiedzenie PRGiK odbyło się w marcu br.

O PRGiK

Zasady funkcjonowania Rady reguluje rozporządzenie ws. trybu i zakresu działania Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej i Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Polski oraz zasad wynagradzania ich członków. Do jej głównych zadań należy formułowanie opinii i wniosków dotyczących istotnych rozwiązań technicznych, ekonomicznych i organizacyjnych z zakresu geodezji i kartografii, a w szczególności:

 • kierunków rozwoju i przekształceń organizacyjnych oraz związanych z tym zamierzeń legislacyjnych,
 • kierunków prac geodezyjnych i kartograficznych o znaczeniu ogólnopaństwowym,
 • funkcjonowania krajowego systemu informacji o terenie,
 • oceny stosowania nowoczesnych technik i technologii oraz podejmowania prac naukowych i badawczo-rozwojowych w wyżej wymienionych zakresach,
 • podjęcia prac naukowych i badawczo-rozwojowych w tym zakresie.

Posiedzenia PRGiK – zgodnie z rozporządzeniem – powinny odbywać się co najmniej dwa razy w roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Anna Wardziak
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS