wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-07| Geodezja, Ludzie

GGK reaktywuje Radę geodezyjną

Główny geodeta kraju Waldemar Izdebski wydał zarządzenie ws. powołania Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej.


GGK reaktywuje Radę geodezyjną

Oznacza to reaktywację tego gremium po długiej przerwie. Ostatnie posiedzenie PRGiK odbyło się bowiem w marcu 2017 roku, gdy polską geodezją kierowała jeszcze Grażyna Kierznowska. Wcześniejsze obrady PRGiK miały zaś miejsce blisko rok wcześniej, gdy GUGiK-iem kierował Kazimierz Bujakowski.

Waldemar Izdebski zaprosił do Rady 27 przedstawicieli branży geodezyjnej i kartograficznej:

 1. Prof. Zdzisław Kurczyński (Politechnika Warszawska, wiceprzewodniczący Polskiego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji) – przewodniczący PRGiK
 2. Dr hab. Joanna Bac-Bronowicz (Politechnika Wrocławska, przewodnicząca Stowarzyszenia Kartografów Polskich)
 3. Dr Krzysztof Bakuła (Politechnika Warszawska, wiceprezes Stowarzyszenia Geodetów Polskich, sekretarz naukowy PTFiT)
 4. Robert Bauer (dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii)
 5. Jerzy Biegalski (prezes firmy Softline Plus rozwijającej oprogramowanie C-Geo)
 6. Prof. Elżbieta Bielecka (Wojskowa Akademia Techniczna, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej)
 7. Prof. Janusz Bogusz (Wojskowa Akademia Techniczna)
 8. Krzysztof Borys (prezes firmy Geobid, która jest producentem aplikacji OŚRODEK, EWMAPA czy EWOPIS)
 9. Prof. Jarosław Bosy (prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu)
 10. Aleksander Danielski (dyrektor w firmie Systherm-Info, która jest twórcą pakietu Geo-Info)
 11. Dr hab. Paweł Hanus (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, przewodniczący działającego przy GGK zespołu ds. EGiB)
 12. Robert Kowalczyk (naczelnik Departamentu Gospodarki Ziemią w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi)
 13. Krzysztof Lichończak (prezes OPGK Rzeszów oraz Geodezyjnej Izby Gospodarczej)
 14. Jacek Łaguz (prezes firmy Geomatyka-Kraków rozwijającej system EWID 2007)
 15. Dr Robert Łuczyński (Politechnika Warszawska)
 16. Prof. Alina Maciejewska (dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii PW)
 17. Zbigniew Malinowski (prezes firmy Geo-System rozwijającej oprogramowanie Geo-Mapa czy system ePODGiK)
 18. Jolanta Orlińska (Polska Akademia Kosmiczna, była GGK)
 19. Dorota Pawłowska-Baszak (prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego)
 20. Dr Ludmiła Pietrzak (prezes firmy InterTIM, wiceprezes SGP)
 21. Robert Rachwał (prezes OPGK Kraków i Polskiej Geodezji Komercyjnej)
 22. Violetta Sokoła-Szewioła (Politechnika Śląska)
 23. Krzysztof Szczepanik (Lokalne Stowarzyszenia Geodezyjne, prezes Stowarzyszenia Geodeci Ziemi Piotrkowskiej)
 24. Płk Krzysztof Ślusarz (Szefostwo Rozpoznania Geoprzestrzennego)
 25. Dr hab. Janusz Walo (prezes SGP, prorektor ds. studenckich PW)
 26. Dr hab. Paweł Wielgosz (dziekan Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego)
 27. Prof. Ryszard Źróbek (UWM).
Zasady funkcjonowania Rady reguluje rozporządzenie ws. trybu i zakresu działania Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej i Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Polski oraz zasad wynagradzania ich członków. Do jej głównych zadań należy formułowanie opinii i wniosków dotyczących istotnych rozwiązań technicznych, ekonomicznych i organizacyjnych z zakresu geodezji i kartografii, a w szczególności:
• kierunków rozwoju i przekształceń organizacyjnych oraz związanych z tym zamierzeń legislacyjnych,
• kierunków prac geodezyjnych i kartograficznych o znaczeniu ogólnopaństwowym,
• funkcjonowania krajowego systemu informacji o terenie,
• oceny stosowania nowoczesnych technik i technologii oraz podejmowania prac naukowych i badawczo-rozwojowych w wyżej wymienionych zakresach,
• podjęcia prac naukowych i badawczo-rozwojowych w tym zakresie.
Posiedzenia PRGiK – zgodnie z rozporządzeniem – powinny odbywać się co najmniej dwa razy w roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@QWERTY SGP ma na pewno wątpliwości ;)

@mierniczny warszawa Przyszło nam żyć w zupełnie wyjątkowych czasach. Ich epickość polega na tym, że nie mówimy o wykonywaniu, sporządzany map tylko o ich ?załatwianiu?.Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że dotychczasowy model funkcjonowania geodezji nie przetrwa najbliższych kilku lat. Czego dowodem są nerwowe ruchy urzędu centralnego i wyciąganie ostatnich pieniędzy, poprzez powypływanie: rad, gremiów, zespołów. Również obsady stanowisk wskazują na to domniemanie

Do Miernika z warszawy moim zdaniem w takim ciele powinni być: [80%] inżynierowie którzy na codzień, w praktyce napotykają różne problemy związane z wykonywaniem prac geodezyjnych, załatwianiem map, administracją itd - bo oni widzą gdzie "brakuje", "co trzeba zalepić", "co nie działa", co jest w ogóle niepotrzebne" i [20%] naukowcy - profesorowie doktorzy itd. z długoletnim stażem wytwórczym (w wykonawstwie) urzędnicy podobnie z długoletnim stażem wytwórczym. Jednym zdaniem: ludzie odważni którzy nie skończyli jedynie na mówieniu "co z tą geodezją zrobić należy..." ale tacy którzy odważyli się chwycić "mapę za rogi" i pójść na swoje i wcielać tą wiedzę pomiarowo - dokumentacyjno - prawną, którą nabyli w szkołach i na uczelniach w życie - żeby samemu robi mapy. Najgorzej wychodzi jak ludzie którzy koniuszkiem małego palca nie dotykają ciężaru pracy zaczynają radzić pt: "to my już tu wam dogodzimy i zorganizujemy pracę..." Już tacy dogodzili Afrykanom i granice wyznaczyli że wrogie plemiona w 1 państwie są.

Do Mierniczy Warszawa To jak nie profesory i doktry to moze technikow zaprosic do rady ;-) To by sobie wtedy o zyciu porozmawiali. Powinny byc w tej radzie osoby z tytulem co najmniej dr hab. Mowimy tu o kierunkach badan, przyszlosci zawodu itp.

Ta rada ma jasno określone zadania. Moim zdaniem skład do zadan nie przystaje. I nie jest to gadanie o prozie życia.

Hausbrandt same doktory, prezesy, i profesory [95%] i z kim tu gadać o prozie życia. Z Krzyśkiem Dorotą i Robertem to jeszcze by było o czym. Reszta podbija kosmos i wyznacza wyższe cele [kolejne 10-latki]. Stefan się w grobie przewraca.

Oczy bolą a ręce opadają.

Prawda Lepiej tam nie zaglądać.

Może lepiej tak, bo coś źle kieruje ten wcześniejszy - https://www.gov.pl/web/krmc/projekty-dokumentow-rz adowych6

Link - https://www.gov.pl/web/krmc/ministerstwo-inwestyc ji-i-rozwoju

KW nikt nie kwestionował wczesniej zapisow ustawowych. Tyle że GGK się do nich nie stosował. To kwestionowało i kwestionuje wielu ludzi.

.... Szanowna Pani Aneto. Cóżby Świat hejtu zrobił bez Pani wpisów. Nie istniałby. Na Panią zawsze można liczyć

co ciekawe UODO nie ma uwag do ustawy! Gdzie są ci naganiacze od danych osobowych, skoro ich modelowy urząd położył lagę?

@realista A gdzie został opublikowany nowy projekt po zmianach? Pytam, ponieważ na stronie https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321574 nadal jest wersja z kwietnia br.

Oj tak. Szczególnie 19 coś zrobi. Popatrzmy co zrobiła do tej pory. Ja uważam, że 11 bardzo dobrze rokuje. Bardzo poukładany człowiek.

osoby ja uwazam, ze tylko 19 i 23 zasluguje na powolanie, tylko oni cos mogą zrobić. Reszta to figuracni bez własnego zdania.

~Z Zwłaszcza nr 20 ma baaardzo duże predyspozycje do podjęcia prac naukowych, badawczo - rozwojowych. Bardzo się dziwię, że ta Pani została powołana. Jej "ogromne" kompetencje są znane powszechnie, a jej dziełami bardzo wiele firm geodezyjnych ma do czynienia. Po prostu koszmar.

@Gawron, w uwagach stowarzyszeń nie było "rewolucji".Wiesz to doskonale.To tylko czarny PR robiony wokół środowiska wykonawców dąży do zrobienia z nich anarchistów i ludzi bezmyślnych.Chodzi o zdyskredytowanie ich w oczach polityków i opinii publicznej.Ale każdy kij ma dwa końce.Sytuacja w środowisku wykonawców robi się coraz gorsza a eliminowanie ich z dialogu sytuację tylko pogarsza.Oczywiście o tematach merytorycznych nie będziemy tu rozmawiali, każdy kto działa w obszarze geodezji widzi jak jest i żadna propaganda sukcesu tego nie zmieni.Zmiany pogarszają sytuację wykonawców a w jakim stopniu to się dopiero okaże.W każdym razie pole do popisu dla kolejnych patologii zostanie otwarte.Ale to inny temat.Istotne jest że GGK jest sprytnym graczem i próbuje zapobiec dyskusji na ten temat między inymi takimi ruchami jak w komentowanym artykule.

....... 15 i 20 mialo byc...

.......... Niektorzy maja super predyspozycje zwlaszcza do podjęcia prac naukowych i badawczo-rozwojowych. Patrz pozycje: 17 i 23 (doktory) plus prezesi firm i roznych izb i stowarzyszen...

realista soc-realizm to był piękny ustrój, tylko nie wytrzymał konfrontacji z rzeczywistością. Więcej realizmu, a mniej chciejstwa w twoich realistycznych ocenach życzę:) Zmiany są takie, żeby się nic nie zmieniło, bo nikt na rewolucje nie pozwoli. Wykonawcy, którzy myśleli, że im GGK za zgodą ZMP i ZPP zlikwiduje podgiki powinni zacząć od puknięcia się w czoło i wrócić jeszcze raz na trzeźwo. Jak tak niedawna wizyta wykonawców 45 w zarządzie związku? Zarząd pochylił się nad waszymi postulatami? Bardziej był przychylny Pani Lidmile czy Pani Dorocie?

Sposób i termin powołania Rady okazał się doskonałym rozwiązaniem na odwrócenie uwagi środowiska od sprawy która rzeczywiście ma obecnie znaczenie, czyli od procesu legislacyjnego zmian w prawie geodezyjnym. 29 maja został opublikowany kolejny projekt, już po etapie konsultacji i jak widać GGK totalnie olał wszystko to co zgłaszały stowarzyszenia. Wbrew temu bo mówił, że wszystko jest jeszcze do uściślenia i dogrania, nie zmieniono nic o czym one mówiłyi pisały. Nawet te rozwiązania co do których już teraz wiadomo, że są napisana po prostu źle. Oczywiści posłusznie wycofał się z kar dla starostw bo wie, z kim nie może sobie pozwolić na przepychanki i na kogo jest za cienki. A wykonawcy, jak zawsze, będą dyskutować między sobą, wyrażać w swoim gronie święte oburzenia, i jak zawsze zostaną olani. No... paru którzy najgłośniej krzyczą bo gdzieś ktoś ich wybrał będzie usatysfakcjonowanych wyborem do jakiejś śmiesznej Rady Mędrców, która jak zawsze będzie zajmowała się swoimi majaczeniami a nie tym co w trawie piszczy.

geodeto zanim bedziesz pisal takie bzdury, to poczytaj sobie o kompetencjach PRGiK

Tak sobie myślę Taka Rada mogłaby na przykład dostać do zaopiniowania sposób rozpatrzenia uwag do projektu nowelizacji pgik. Z tym ze to chyba nie zadziała bo większość aktywnych uczestników prezentacji znalazł się w Radzie i nie odpuszczą tylko dlatego ze trafili do tak szacownego grona.

Wojtek każdemu według potrzeb, a pracujesz wedle możliwości

Geodezja Ile płacą?

Dlaczego pan Waldemar milczy i nie wydaje żadnego w tej sprawie oświadczenia? Zgadzam się z poprzednikami, że jakieś to wszystko dziwne. Panie Waldemarze czy to prawda że ludzie z pana listy nie widzą o tym? Czy to prawda że pan "skrewił"? O CO TU CHODZI? Wyjaśni pan?

Przedstawiciele z PW 5 z PW to na prawde 1 z PW i 4 z SGP... Pan nr 15 bedzie wytyczal kierunki w geodezji... I Pan nr 27 co poza dyscyplina juz jest...

To kiedy pierwsze posiedzenie ? Będzie transmisja online ? Takie transmisje z zespołów, rady IIP i tej rady to byłoby coś. I jak ograniczyłoby nader śmiałe twierdzenia niektórych bywalców wszystkich tych gremiów.

ę-ee raczej obstawiam że z panem Adamem i mną jest nas czterech

Skup się i popatrz na głosowania tam gdzie linia czerwona jest taka cieniutka - czy wydaje ci się że to dwie osoby ? Sądząc z tego że jeden uczestnik dyskusji się podpisał, a ty jesteś drugim to albo nie masz racji albo ja jestem panem Adamem Wójcikiem. A daleko mi do niego. ;)

do geo czyli trafiony zatopiony

gh rozwaliłeś system. Ale ty mądry jesteś. Marnujesz się chłopie. Idź do jakiś służb albo co.

Trochę gryzie mi się funkcjonowanie krajowego systemu informacji o terenie z pozyskiwanym rozproszonym na usługach z powiatów, które promuje obecny GGK, tak samo nie do końca wiem o jakich pracach geodezyjnych o znaczeniu ogólnopaństwowym mowa, skoro nie zabezpieczono kasy na takie działania, ale co ja tam wiem.

milutko jak to milutko ucieszyć dwóch komentatorów pod pseudonimami którzy wytwarzają 90 oprocentowanie komentarzy. Prawie wyglada że to nie oni sami tu piszą

dlaczego pani profesor nie? To nadal dziekan najlepszego wydziału geodezyjnego w Polsce

Dlaczego ta cała rada powstała właśnie teraz ? Komu Pan Waldemar chce zamydlić oczy? O czym ta rada ma radzić jak już p.Waldemar wszystko sobie poukładał w prawie? Poczytajcie na spokojnie to nowe prawo i sami zobaczycie że jest dobre tylko dla pewnej znanej firmy informatycznej? Kto zapłaci za zmiany w innych programach? Jak zwykle my wszyscy.

drodzy państwo ja wole tanie państwo więc bardzo dziękuję państwu. A nazwiska Rada tam nie ma

Tak. P. Adamie to był żart, że ja chcę za zażywać to samo. Ale niech Pan koniecznie napisze, co Pan bierze - żebyśmy wiedzieli czego unikać. Drodzy Państwo apeluję abyśmy nie wdawali się w dyskusje z P. Adamem. On już zaprezentował swój "wysoki" poziom wiedzy.

Nie wszyscy są w tej radzie z powołania Niestety, wiele osób w tym gronie jest w nim, bo "wypadało" i nie reprezentują oni nawet geodezji. Dotyczy to tez pani profesor dziekanującej jednemu wydziałowi i wspomnianemu profesorowi nauk już społecznych...

Ciekawe czy pan profesor wie że jest na liście Pana Waldemara.

Profesor Źróbek nie reprezentuje już geodezji jako nauki, tylko geografię społeczno-ekonomiczna i gospodarką przestrzenna-Dziedzina nauk społecznych

Pan WI wszystkich tak traktuje, oprócz oczywiście prezesa swojej firmy. Ale to przecież oczywista oczywistość.

Gratulacje Gratulacje dla GGK - to pierwszy zespół od wielu lat w którym zabrakło dyrektora Mączewskiego. Jak to możliwe, jak to się stało, czy to przeoczenie ? A druga sprawa to niestety fakt ze członkowie rady dowiedzieli się ze są w radzie z geoforum ? Jak to nazwać ? To chyba swiadczy doskonale o stosunku GGK do powołanego ciała.

Wielki świat wielkie interesy. No i na pierwszym miejscu kasa dla wybranych. Dobro geodezji nie istnieje. I to jest też przykre. Szkoda że GGK tego nie widzi że swojego stołka. A może widzi i ma to gdzieś?

Niestety, ale GGK skrewił. Przykre to.

Ciemny i zmanipulowany lud dalej nic nie rozumie o co w tym chodzi.

P. Adamie A co Pan bierze ? Ja też chcę tego zażyć. Przykro patrzeć co się porobiło w tym PTG.

Przykro patrzeć na to co się nam teraz porobiło. Gdzieś coś po drodze poszło coś nie tak. Miał być kompromis i wspólne picie szampana a tu ani kompromisu ani szamana nie ma. Przykro patrzeć..

Właśnie ten "rombek" to zaszyfrowane słowo klucz do tajemnicy, ale nie każdy potrafi go rozszyfrować.

panie Adamie a kto jest przeciwnikiem?

Skoro uchyli pan Rombka to akcja powinna nazywać się Liść Dembu.

Skoro rozgorzała dyskusja dot. personaliów niektórych osób powołanych do Rady, to niniejszym trochę uchylę rombka tajemnicy... Otóż PTG, oczywiście że w zmowie z GGK, którego swego czasu pozyskaliśmy do współpracy, skutecznie ulokowało swoich ludzi w tym gremium. Jednym z nich jest nasz oficer kadrowy o kryptonimie "J-23". Mamy też tam kilku innych kadrowych oficerów oraz tajnych agentów (o kryptonimach J- poniżej dwudziestu), których głównym zadaniem jest rozpracowanie przeciwnika, zwerbowanie go do współpracy, dywersja na jego tyłach, ale przede wszystkim pozyskiwanie informacji i przekazywanie ich do Centrali. Jako oficer prowadzący informuję, że właśnie rozpoczęliśmy akcję "Liść dębu"... Opanowanie PRGiK to tylko jeden z etapów większej całości...

Dokładnie tak. ciekawe co w tej sytuacji zrobi SGP? Będą z prezesem czy z nami?

No i teraz Rada będzie legitymizować działania Pana Waldka. Przecież rządzi przy użyciu Rady, Zespołów i Komisji i to oni będą odpowiedzialni za tego Misia gdy przyjdzie sporządzić protokół likwidacji. On tylko weźmie 20% za bycie konsultantem.

. nasz ulubieniec po raz kolejny udowodnił że z nikim się nie liczy. Ważne jest to co on postanowi. Dziewczyny i chłopaki trzymajcie się razem i nie bójcie się. Wierzę w was. Jak nie wy to kto?

Ojej Panie prezesie Waldemarze czy to prawda? Pan pisze nazwiska bez zgody? A gdzie RODO?

Oj nieładnie panie WI tak manimupolować opinią publiczną. Czego się pan tak wystraszył że zarządzenie pan wydał? Ludzie są na pana liście i nic o tym nie wiedzą Co to ma być? A co pan zrobi jak ci ludzie się nie zgodzą? Zabierze im pan uprawnienia?

Panie GGK czy osoby przez Pana wymienione w zarządzeniu wiedzą i wyrazili zgodę na pracę w tej Pana radzie? Nie rozumiem na jakiej podstawie umieścił Pan na swojej liście moje nazwisko. Oświadczam że nikt że mną na ten temat nie rozmawiał i do tej pory nie mam żadnej oficjalnej wiadomości o powołaniu mnie do rady.

wiecie co w wiekszości te uwagi to takie gadanie bez sensu.Krytykujecie wykonawców-bardzo dobrze, że są.Faktycznie za mało jest geodetów powiatowych no i brakuje tez przedstawiciela tego Apelu 45.To jednak szerokie porozumienie organizacji.

Chocholi taniec trwa ... po to żeby ktoś mógł ogarnąć ukradkiem Złoty Róg. ;-)

Brak rasowego przedstawiciela PODGiK i gmin Brakuje przedstawicieli PODGiK i będzie na posiedzeniach wieczna jazda na tych "złych" inspektorów z PODGiK. A oni znają wiele bolączek geodezji i mogą dobrze doradzić. Mamy też na liście stałych bywalców, którzy mają chyba wykupiony abonament.

brakuje mi w tej radzie kilku profesorskich sław. :-))) temat pierwszej narady: jak zmienić prawo, aby nic się nie zmieniło, a wykonawcy mieli gorzej. :-)))

Dopóki polską geodezją będą rządzić urzędnicy i bandy profesorskie, dopóty nie będzie godnego szacunku oraz godnych wynagrodzeń za naszą pracę.

Geodeta to typowe zachowanie czytelników geoforum. Coś nasmarują, a potem mówią, żeby sobie ktoś coś sprawdził. Nie czuję się, żebym odstawała.

Niech Anka zapyta Hankę, a Hanka niech zapyta Zdzicha, Zdzichu niech spyta szwagra i wtedy się wszystko wyjaśni...

Zmartwiona zapytaj "radosc"

Proponuje, zeby "Anka" zalozyla firme ciocia Ania dobra rada

Rada. A może najlepiej tą Radę zlikwidować ? Jaki sens utrzymywanie tego gremium ?

proponuję niech się najpierw "Jerry" z "nie idźcie tą drogą" oraz "zdegustowany geodeta" z "radosc" porozumieją to im prezes wtedy wpisze kogo będą chcieli

nie mamy samorządu zawodowego, to mamy różne profesorskie rady - z potencjałem i pomysłami godnymi 22 wieku.

po takiej radzie należy się spodziewać pomysłów w stylu zsin 5 albo gml 2. a co ma do powiedzenia "wojtek" z przasnysza, który na co dzień walczy z wymogami weryfikatora w ośrodku? całuje jego buty i pomaga mu przy fuszkach w sąsiednim powiecie.

Powinno byc wiecej takich osob jak 23. Zdecydowanie

23 GGK płakał jak wpisywał 23

@Oburzona Bardzo przepraszam ale wyciąga Pani ze wnioski na podstawie dobrych przesłanek. Proszę wybaczyć ale nigdy nie utożsamiałem się z środowiskiem geodezyjnym. Nie wiemrównież skąd opór przed tego typu działaniami, skoro wszystktojest tak dobrze to dlacezgo jest tak źle?

zdegustowany geodeta skonsultuj proszę twoją opinię o braku rady z użytkownikiem "radosc" który się cieszy z jej powołania "bo tak prawo mówi"

Jakoś tyle czasu nie było Rady. I nic się nie zawaliło. Należy zastanowić się poważnie czy to gremium spotykające się w dwa razy w roku rzeczywiście ma na coś wpływ ? Czy to jest konieczne ? I jeszcze ten skład. Pozycje 19, 20, 23 to już przekroczenie granic dobrego smaku.

. przestań kalać własne gniazdo. Wykonawcy również są w zespole, a pisząc tak dajesz złe świadectwo. Wejdź sobie na naukowców albo informatyków.

. Czy ktoś z ww. odważy się wykonać podział nieruchomości np. w Warszawie i skompletować operat technicznie zgodnie z RMSWiA ? jeśli tak to poproszę o przedstawienie wyników weryfikacji.

radosc Nie mamy listy umów zawartych z tym podmiotem, ale według pobieżnych szacunków kwota nie powinna przekraczać 20mln zł. Miesięcznie.

pytanie podobno wszyscy kupują amerykańskie oprogramowanie i ceny polskich programów poleciały na łeb na szyję, dlatego poprosili ggk, żeby ich do RGIK koniecznie zapisał. Tylko w ten sposób podreperują budżety firm. To jedyne logiczne wyjaśnienie, innych nie przyjmuję.

A co tam robią prezesi firm informatycznych? To Rada Geodezyjna czy Informatyczna? Czy Ci prezesi posiadaja uprawnienia geodezyjne?

Radość na serca to jedno - kasa za posiedzenie to drugie. Bo te posiedzenia to już płatne są. Czyli GGK wskazał jako członka rady prezesa firmy w której udziały jak sam twierdził jeszcze niedawno w wywiadzie dla geodety posiada a resztę przekazał rodzinie i płaci mu za owe posiedzenia. Jeszcze gdzieś Geo-System w GUGiK zarabia ?

. Zbigniew Malinowski dlaczego nie ma tytułu?

Radość spłynęła na nasze serca, niech więc w serce geodeciny się wleje, a GGK niech mu taśmę stalową z logiem gugik przekaże gołębiem pocztowym, aby się geodecina nie pocił niepotrzebną informatyzacją.

Cieszę się że ktoś wskazał GGK że nie posiadając aktywnej rady oraz nie odbywając posiedzeń dwa razy w roku narusza prawo. Cieszę się, bo przynajmniej w tej materii przestał.

nie ma co Już krytykować. Poczekajmy na pierwsze wyniki pracy tego zespołu. Jak woźnica dobry, to konie pociągnął.

Znowu Kolejny zespół ekspertów ? Dziwie się ,że ktokolwiek się jeszcze łudzi ,ze GG jest człowiekiem na tyle otwartym aby słuchać argumentów innych niż on sam prezentuje. Z drugiej strony kolejne zespoły i kolejny szum medialny pokazuje gawiedzi ,że GG jest prężny i działa. Tylko niech mi ktoś pokaże konkretne działania które generują dobra zmianę. I proszę mi tu nie mówić o tych informatycznych fanaberiach bo to jest hipokryzja.

bardzo dobrze że w skład rady wchodzą przedstawiciele stowarzyszeń. Nawet był powiedział, że mamy urodzaj, bo jest to aż 10 osób! Są lokalsi, jest komercyjna, jest sgp, są kartografowie. Naprawdę bardzo wyważony skład. Nie pamiętam, czy poprzednie rady w takim zakresie zabezpieczały interes stowarzyszeń.

nr 19 no to teraz będzie jazda. Nr 19 to dopiero fachowiec. Pozdrawiam GGK za ten pomysł. To chyba krótka ławka była.....

Gratulacje dla nowopowołanych członków Rady Trzymam kciuki aby ta Rada swoim autorytetem, ale przede wszystkim działaniami, wreszcie spowodowała skuteczne odblokowanie oczekiwanych zmian w dziedzinie geodezji. Skład personalny wg mnie oczywiście jest bardzo ważny, ale ważniejszą sprawą jest wola działania poszczególnych osób. Wśród nowopowołanych członków są osoby energiczne, które mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie. Bardzo dobrze, że w skład Rady weszło wielu przedstawicieli organizacji społeczno - zawodowych.

Rada GGK stracił wiele w moich oczach powołując takiego gościa do rady.

rada najwyższa A może szanowna rada zajmnie stanowisko w sprawie interpretacji zasięgu (jednoznacznej wykładni) użytków B, Br co skutkuje strasznymi różnicami w naliczaniu przez gminy podatku od nieruchomości dla obywateli tego Państwa.

slowikow Tak, potwierdzam, również nie widzę Pana Krzysztofa

Ważne że jest w składzie Pan Krzysztof Szczepanik - to gwarantuje wysoki poziom i gorące debaty oraz w pełni zabezpiecza interesy właścicieli nieruchomości i podatników :-)

@ Szanowny Panie GGK zabrakło przedstawicieli właścicieli nieruchomości i podatników. Pierwsi powinni wiedzieć jaki obowiązki na nich nałoży (zaopiniuje) ta zacna Rada, a druga grupa społeczna musi to sfinansować (vide rozrastające się bazy danych i mnożone atrybuty). I pisze to bez przekor ponieważ "naukowcy" mają taka tendencję...

przedstawiciel służby geodezyjnej Czy wśród w/w wymienionych jest jakiś przedstawiciel służby geodezyjnej?

Bogdan liczenie, że komentarze pod newsami będą miały chociaż zapach merytoryki to jak czekanie na deszcz na Saharze.

Rada To Pan Prezes słowa dotrzymał. Miała byc rada przed rocznicą i jest:-)

aż 5 informatyków na 27 osób Biorąc pod uwagę znaczna informatyzację nie tylko geodezji pomiarowej i prowadzenia baz danych, ale również innych technologii i obszarów w zakresie informacji przestrzennej to moim zdaniem to i tak zbyt mało praktyków. Profesorowie nie mają doświadczenia w produkcji. Naprawdę mimo dużej dozy sympatii dla czytelników dziwią mnie opinie poniżej. Chyba, że Rada Geodezyjna ma radzić o pomiarach taśmą stalową i mierniczych przysięgłych, to wtedy za drzwi tych pięciu plus samego prezesa.

103 komentarze, strona 1 z 2
1 2 » »»zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt