wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-20| Geodezja, Ludzie

Resort rozwoju o odwołaniu GGK Waldemara Izdebskiego

Dopiero miesiąc po odwołaniu Waldemara Izdebskiego ze stanowiska głównego geodety kraju Ministerstwo Rozwoju i Technologii odniosło się do powodów tej decyzji.


Resort rozwoju o odwołaniu GGK Waldemara Izdebskiego

Przypomnijmy, że Waldemar Izdebski został odwołany bez podania przyczyn 13 maja. Jeszcze tego samego dnia wysłaliśmy do MRiT pytanie, czym było to spowodowane. Ponadto interpelację w tej sprawie wystosował Paweł Szramka z koła poselskiego Polskie Sprawy (wcześniej członek Kukiz’15). O powody odwołania pytaliśmy także samego Waldemara Izdebskiego, jednak i on nie był w stanie ich wskazać.

W ubiegłym tygodniu resort rozwoju wreszcie odniósł się do zapytań posła oraz naszej redakcji, choć – jak nietrudno się domyślić – odpowiedź jest bardzo ogólnikowa. Ministerstwo podaje bowiem, że GGK został odwołany na wniosek ministra „ze względu na wyczerpanie się dotychczasowej formuły współpracy”, a premier wyraził na to zgodę, podpisując akt odwołania 13 maja.

W swojej interpelacji poseł zapytał ponadto, czy odwołanie GGK nie spowoduje paraliżu GUGiK. MRiT jednak uspokaja. „W celu zapewnienia ciągłości funkcjonowania Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, Prezes Rady Ministrów, tego samego dnia, powierzył Pani Alicji Kulce – Zastępcy GGK pełnienie obowiązków Głównego Geodety Kraju. Będzie ona pełnić te obowiązki do czasu powołania GGK na to stanowisko w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru. Pani Alicja Kulka jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Kierownictwa Ministerstwa Rozwoju i Technologii i sygnały dotyczące ewentualnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu GUGiK, są na bieżąco monitorowane i w razie zaistnienia takiej potrzeby poddawane analizie” – wyjaśnia resort w odpowiedzi na interpelację.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS