wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-19| Ludzie

Nie znam przyczyn: Waldemar Izdebski o dymisji ze stanowiska GGK

13 maja po czterech latach kierowania GUGiK-iem ze stanowiskiem głównego geodety kraju pożegnał się Waldemar Izdebski. Jakie są przyczyny jego nagłej dymisji?


Nie znam przyczyn: Waldemar Izdebski o dymisji ze stanowiska GGK

Tuż po ogłoszeniu dymisji przesłaliśmy do rzecznika rządu oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii pilną prośbę o przedstawienie powodów tej decyzji. Do dziś nie otrzymaliśmy jednak żadnej odpowiedzi. Pytanie o okoliczności odwołania zadaliśmy zatem Waldemarowi Izdebskiemu.

Jak podkreśla w rozmowie z redakcją Geoforum.pl, decyzja o odwołaniu była dla niego zaskoczeniem. 13 maja był bowiem umówiony na spotkanie z ministrem rozwoju Waldemarem Budą, a tematem rozmowy miał być stan geodezji. Jednak zamiast ministra pojawiła się dyrektor generalna resortu, która poinformowała, że spotkanie się nie odbędzie i jednocześnie wręczyła dymisję.

– Minister nie był zainteresowany stanem geodezji, ani jakąkolwiek rozmową. Proszę sobie zatem wyobrazić, jak człowiek po 1436 dniach codziennych działań zmieniających geodezję odbiera taką sytuację? Smutne, przykre i przede wszystkim zaskakujące, ponieważ do dzisiaj nie znam przyczyn odwołania – mówi Waldemar Izdebski.

Obawia się jednocześnie, że jego dymisja może być wstępem do marginalizacji GUGiK. Zauważa bowiem, że Waldemar Buda jeszcze jako wiceminister w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej chciał przenieść siedzibę Urzędu do innej lokalizacji, a w jego miejsce ulokować obsługę Krajowego Programu Odbudowy. – Zapewne teraz tego typu pomysły będą konsekwentnie realizowane, ze szkodą dla geodetów – podejrzewa.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS