wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-12-30| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Przetargi

Krakowskie BGiTR kupiło nowoczesny sprzęt pomiarowy

Wyposażenie Krakowskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych wzbogaciło się niedawno o zestaw do pozyskiwania trójwymiarowych danych przestrzennych za pomocą technik fotogrametrii niskiego pułapu oraz skanowania laserowego.


Krakowskie BGiTR kupiło nowoczesny sprzęt pomiarowy

Przedmiotem rozstrzygniętego zamówienia była dostawa: bezzałogowego statku powietrznego typu płatowiec, bezzałogowego statku powietrznego typu wirnikowiec, skanera laserowego 3D wraz z oprogramowaniem do obróbki chmury punktów, a także odbiornika GNSS.

W przetargu złożono dwie oferty, a za najkorzystniejszą KBGiTR uznało propozycję firmy Geotronics Dystrybucja o wartości 399 tys. zł. Spółka zaoferowała dron pionowego startu i lądowania (VTOL) WingtraOne Gen II z kamerą Sony RXII o rozdzielczości 42 Mpx i precyzyjnym odbiornikiem GNSS PPK. Jak podkreśla dystrybutor, maszyna ta pozwala na precyzyjne mapowanie dużych powierzchni – nawet 2 km kw. z pikselem 1,5 cm w jednym locie na wysokości 120 m.

Z kolei do pozyskiwania danych na mniejszych obszarach oraz do tworzenie modeli obiektowych uzupełniających pomiary z naziemnego skanera laserowego firma Geotronics Dystrybucja dostarczyła wirnikowca DJI Phantom 4 RTK.

Kolejnym elementem zestawu jest naziemny skaner laserowy Trimble X7 z tabletem oraz oprogramowaniem polowym Trimble Perspective umożliwiającym precyzyjną rejestrację kolejnych stanowisk i sprawdzanie poprawności pozyskanych danych. Dane z wszystkich powyższych narzędzi będą integrowane w oprogramowaniu biurowym Trimble RealWorks, które pozwoli na uzyskanie spójnego i kompletnego modelu różnorodnych obiektów – wyjaśnia firma Geotronics Dystrybucja.

Z kolei do kontroli dokładności opracowywanych modeli oraz pomocy w georeferencji pomiarów użyty zostanie odbiornik satelitarny Trimble R2 z kontrolerem TSC5.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS