wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-24| Geodezja

Po raz 45. nagrodzono najlepsze projekty scaleń gruntów

Zespoły geodetów w Lublina i Białegostoku zwyciężyły w XLV Ogólnopolskim Konkursie Jakości Prac Scaleniowych.


Po raz 45. nagrodzono najlepsze projekty scaleń gruntów <br />
Obiekt Adamów i inne (fot. Arkadiusz Komsta)
Obiekt Adamów i inne (fot. Arkadiusz Komsta)
Po raz 45. nagrodzono najlepsze projekty scaleń gruntów <br />
Przykład rozłogu przed (na górze) i po scaleniu (na dole) na obiekcie Eliaszuki i inne
Przykład rozłogu przed (na górze) i po scaleniu (na dole) na obiekcie Eliaszuki i inne
Po raz 45. nagrodzono najlepsze projekty scaleń gruntów <br />
Planowane inwestycje w ramach zagospodarowania poscaleniowego na obiekcie Adamów i inne
Planowane inwestycje w ramach zagospodarowania poscaleniowego na obiekcie Adamów i inne

Konkurs organizowany jest już od 1970 r. przez resort rolnictwa przy współudziale Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Stanowi on formę promowania prac scaleniowych związanych z tworzeniem korzystniejszych warunków gospodarowania w rolnictwie. To także możliwość systematycznego doskonalenia jakości prowadzenia prac scaleniowych pod względem gospodarczym, technicznym i organizacyjnym, w tym promocja najlepszych stosowanych praktyk oraz wymiana doświadczeń zdobytych przy realizacji konkretnych projektów scaleń gruntów finansowanych ze środków wspólnotowych.

Jak podkreślają organizatorzy konkursu, scalenia gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym są bardzo ważne dla rozwoju obszarów wiejskich w Polsce. Od 1 maja 2004 r., czyli od wejścia Polski do UE, do 2021 r. na działanie „Scalanie gruntów” zostało wydatkowanych ponad 445 mln euro. Środki te pozwoliły zrealizować 280 projektów scaleniowych o łącznej powierzchni 254 tys. ha. Scaleniem objęto ponad 55 tys. (55 218) gospodarstw rolnych i prawie 658 tys. (657 878) działek ewidencyjnych. W wyniku przeprowadzonych prac poprawił się rozłóg gruntów w poszczególnych gospodarstwach, a liczba działek ewidencyjnych zmniejszyła się o 43%.

Zwycięzców tegorocznego konkursu wyłonił Główny Sąd Konkursowy w składzie:

 • Lidia Kostańska – dyrektor Departamentu Nieruchomości MRiRW (przewodnicząca GSK),
 • Jerzy Kozłowski – przedstawiciel Stowarzyszenia Geodetów Polskich (zastępca przewodniczącego GSK),
 • Kamil Baćkowski – specjalista w Wydziale Geodezji i Klasyfikacji Gruntów MRiRW (sekretarz GSK),
 • Agnieszka Fido-Chmielewska – zastępca dyrektora w DN MRiRW,
 • Robert Kowalczyk – naczelnik Wydziału Geodezji i Klasyfikacji Gruntów w DN MRiRW,
 • Waldemar Władziński – przedstawiciel Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Główny Sąd Konkursowy po dokonanej ocenie nadesłanych projektów scaleń gruntów, wykonanych przez biura geodezji i terenów rolnych, postanowił przyznać:

 • pierwsze miejsce zespołowi geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji w Białymstoku za wykonanie projektu scalenia gruntów – obiekt Eliaszuki i inne, gm. Narewka, pow. hajnowski.
 • drugie miejsce zespołowi geodetów Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu za wykonanie projektu scalenia gruntów – obiekt Granica, Tomkowice, Godzieszówek, gm. Strzegom, pow. świdnicki.
 • trzecie miejsce zespołowi geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji w Lublinie za wykonanie projektu scalenia gruntów – obiekt Grądy, Kocia Góra, Zezulin Drugi, Zezulin Niższy, Zezulin Pierwszy, gm. Ludwin, pow. łęczyński.
 • wyróżnienie zespołowi geodetów Mazowieckiego Biura Geodezji i Urządzeń Rolnych w Ostrołęce za wykonanie projektu scalenia gruntów – obiekt Kolonia Hołowienki, gm. Sabnie, pow. sokołowski;
 • wyróżnienie zespołowi geodetów Podkarpackiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie za wykonanie projektu scalenia gruntów – obiekt Jodłówka, gm. Pruchnik, pow. jarosławski.
 • wyróżnienie zespołowi geodetów Krakowskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Krakowie za wykonanie projektu scalenia gruntów – obiekt Rzymkowice, gm. Korfantów, pow. nyski.
 • wyróżnienie zespołowi geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Zielonej Górze za wykonanie projektu scalenia gruntów – obiekt Bojadła, gm. Bojadła, pow. zielonogórski.

Główny Sąd Konkursowy po dokonanej ocenie nadesłanych założeń do projektów scaleń gruntów, wykonanych przez biura geodezji i terenów rolnych, postanowił przyznać:

 • pierwsze miejsce zespołowi geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji w Lublinie za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Adamów, Barki, Biesiadki, Nowy Stręczyn, Stary Stręczyn, Zosin, gm. Cyców, pow. łęczyński.
 • drugie miejsce zespołowi geodetów Podkarpackiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Węgierka, gm. Roźwienica, pow. jarosławski.
 • trzecie miejsce zespołowi geodetów Częstochowskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Częstochowie za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Smoleń, gm. Pilica, pow. zawierciański.
 • wyróżnienie zespołowi geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji w Białymstoku za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Szpakowo i inne, gm. Jaświły, pow. moniecki.
 • wyróżnienie zespołowi geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji w Lublinie za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Wola Korybutowa Pierwsza, Wola Korybutowa Druga, Wola Korybutowa Kolonia, gm. Siedliszcze, pow. chełmski.

Seminarium podsumowujące tegoroczną – XLV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Jakości Prac Scaleniowych odbędzie się w dniach 25 i 26 listopada w Wieliczce.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS