wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-03-03| Geodezja, GIS, Sprzęt

Kontroler Trimble TSC5: lekki i solidny

Użytkownicy tachimetrów czy odbiorników GNSS marki Trimble zyskali właśnie większy wybór komputerów polowych, a to za sprawą nowego modelu TSC5.


Kontroler Trimble TSC5: lekki i solidny
Kontroler Trimble TSC5: lekki i solidny

Wśród kluczowych zalet urządzenia producent wymienia połączenie lekkości z solidnością. Kontroler waży 934 g, i jednocześnie spełnia normę pyło- i wodoszczelności IP65, a także wojskowy standard wytrzymałości MIL-STD-810-H (dotyczy on m.in. upadków, wibracji czy dopuszczalnej temperatury i wilgotności).

Pracę w terenie ułatwia ponadto kontrastowy ekran o przekątnej 5 cali (1280 x 720 px) oraz fizyczna klawiatura, którą można sprawnie obsługiwać nawet w rękawiczkach. Pojemne akumulatory pozwalają nawet na 18 godzin pracy.

Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android, jest przy tym kompatybilne z aplikacjami polowymi Trimble Access czy Trimble Siteworks Software. Wyposażono je w moduł GNSS, a także aparat 13 Mpx i modemy LTE 4G, wi-fi oraz Bluetooth. Opcjonalnie kontroler można rozbudować o moduł Trimble Empower zawierający np. radiomodem bądź czytnik kodów kreskowych.

– Geodeci muszą być zawsze gotowi na trudne warunki terenowe, stąd powinni polegać na swoim sprzęcie – powiedział Ron Bisio, wiceprezes Trimble Geospatial. – Kontroler TSC5 to niezawodne rozwiązanie o wysokiej jakości, które geodeci mogą wykorzystywać w swoich codziennych i całodziennych zadaniach związanych z gromadzeniem danych w terenie – dodaje.

JK


Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2020] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS