wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-10-06| Przetargi

Stołeczni policjanci kupują kolejne tachimetry

Za drugim podejściem Komenda Stołeczna Policji rozstrzygnęła przetarg na zakup 11 tachimetrów, które posłużą do pomiaru miejsc zdarzeń.


Stołeczni policjanci kupują kolejne tachimetry <br />
Tachimetr Leica TS10
Tachimetr Leica TS10

Poprzednie zamówienie na ten sprzęt, rozpisane na początku czerwca, unieważniono, ponieważ jedyna złożona oferta przekraczała możliwości finansowe KSP.

Podobnie jak w poprzednim postępowaniu do przetargu stanęła jedynie firma Cybid z Krakowa z ofertą o wartości 1,208 mln zł, czyli o 2 tys. zł mniej od budżetu zamawiającego. Za tę kwotę spółka dostarczy stołecznym policjantom tachimetry Leica FlexLine TS10 wraz z aplikacją polową i oprogramowaniem do wykonywania szkicu miejsca zdarzenia oraz akcesoriami. Dodajmy, że te same instrumenty dostarczono policjantom w ramach niedawnego przetargu Komendy Głównej Policji.

Jest to już kolejny zakup tachimetrów stołecznej policji. Poprzedni zrealizowano w 2015 roku. Ten przetarg również wygrała firma Cybid, dostarczając KSP tachimetry Kolida KTS-470R wraz z akcesoriami i oprogramowaniem.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
LEICA Gruba kasa... Sprzętu nie wykorzystają nawet w 50%! Zastanawiam się po co takie koszty. Wzięli by sprzęt po ok. 70 tyś., przecież do dokladnosci pomiarów i wykorzystania w zupełności by wystarczyło do odtwarzania m.in. kolizji drogowych etc. Przesacowane i przelacone
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
znów to samo malkontenctwo ile razy można? Uprawnienia w Polsce nie są potrzebne do mierzenia czy rysowania rysunków na podstawie pomiarów. Nikomu. Nie wydaje się "prawa jazdy" na GPS czy tachimetr. Kupujcie sprzęty, mierzcie do woli, znajdujcie na to klientów. Uprawnienia są potrzebne tylko do samodzielnych funkcji w wykonywaniu prac geodezyjnych, zdefiniowanych w ustawie. Czyli konkretnie do sporządzania pewnych dokumentów na podstawie pomiarów i obliczeń, dla potrzeb niektórych postepowań administracyjnych i sądowych oraz aktualizacji pewnych baz danych. Ale po cóż niepuprawnieni mieliby sobie zaprzątać głowy jakimiś przepisami prawa?
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
Dwie godziny szkolenie i będą mierzyć. A geodetów napierw trzeba 5 lat kształcić, praktyka 2 lata, egazmin i dopiero mogą mierzyć. I jeszcze do kontroli geodetów jest inspektor w starostwie.
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
Konsekwenja Mam nadzieję że mają geodetę upr
 9 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS