wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-03-24| Sprzęt, Przetargi

Policja kupuje tachimetry

Komenda Główna Policji podpisała umowę o wartości 7,588 mln zł na dostarczenie 70 sztuk tachimetrów.


Policja kupuje tachimetry

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 70 tachimetrów oraz przeprowadzenie instruktażu dla 280 funkcjonariuszy. Ponadto w ramach opcji KGP może zlecić dostawę maksymalnie 7 tachimetrów oraz instruktaż dla 28 funkcjonariuszy.

Umowę zrealizuje krakowska firma Cybid. Jak wyjaśniają jej przedstawiciele, przedmiotem kontraktu jest dostawa specjalistycznego rozwiązania (systemu eSURV) wspomagającego oględziny, opracowywanie dokumentacji oraz rekonstrukcję przebiegu wypadku drogowego. Do prowadzenia pomiarów system wykorzystywać będzie tachimetry Leica TS10 (fot.). Pracą tachimetru podczas oględzin sterować będzie dedykowana, specjalistyczna aplikacja terenowa Cybid eSURV. Umożliwia ona szybkie pozyskanie danych wymaganych do opracowania dokumentacji zdarzenia poprzez odpowiednie ich gromadzenie i przetwarzanie z uwzględnieniem przyjętych procedur i obowiązującej w policji metodyki prowadzenia oględzin. Dane z aplikacji eSURV opracowywane będą przy wykorzystaniu kompatybilnego oprogramowania do tworzenia szkiców sytuacyjnych i wizualizacji 3D (Cybid PLAN) oraz oprogramowania tworzenia symulacji ruchu i zderzeń pojazdów (Cybid V-SIM). W ramach podpisanej umowy Cybid dostarczy 77 takich specjalistycznych systemów i przeszkoli grupę ponad 300 funkcjonariuszy pełniących służbę w komórkach ruchu drogowego. Szkolenie dotyczyć będzie zarówno obsługi systemu, jak i zagadnień gromadzenia danych o śladach i miejscu zdarzenia pod kątem wymagań analizy i rekonstrukcji jego przebiegu.

W przetargu wystartowała także firma TPI – krajowy dystrybutor sprzętu marki Topcon. Była ona gotowa zrealizować zamówienie za 5,982 mln zł. Po ponownej ocenie ofert jej propozycja została jednak odrzucona.

Zamówienie jest częścią projektu „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji” współfinansowanego ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Cena mie pasuje Na rynku miałem ofertę ts10 za 35000 złoty , 70 razy 35000 to 2.450.000 plus szkolenie itd ok ale tutaj jest ponad 7??
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Cena mie pasuje Zgaduje że jest serwis door2door, rozszerzona gwarancja itd. to robi cenę.
odpowiedz zgłoś
Pomiaru Pewnie teraz dorzucą na egzaminie ustawe o policji :))
 7 
odpowiedz zgłoś
;-) wygląda że 4 oficjerów do obsługi tacha ;-)
 1 
odpowiedz zgłoś
Hahaha Widać chcą się zmierzyć z przestępczością B)
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: Hahaha Policja zastąpi PODGiKi i będzie teraz robiła kontrolne pomiary. Wreszcie wyjdzie, który geodeta mierzy dobrze... A swoją drogą coś jest na rzeczy. Wyrzucam swojego GPSa i kupuje tachimetr.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
szkolenie z obsługi te szkolenia to jakieś słabe były. poniżej kadr z pewnego programu o policji https://bit.ly/3sleKve
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
A może Lepszy byłby GPS?????
 3 
odpowiedz zgłoś
ciekawe a będą składać zgłoszenia pracy geodezyjnej ????????
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS