wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-11| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software, Instytucje

Śląska policja inwestuje w technologie pomiarowe

W ramach realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach projektu „Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa województwa śląskiego – śląska policja bliżej społeczeństwa” firma Cybid z Krakowa dostarczy i wdroży dedykowany system do pomiarów i dokumentacji miejsc zdarzeń.


Śląska policja inwestuje w technologie pomiarowe

Przedmiotem dostawy są: skaner laserowy 3D Faro Focus S150, systemy kartowania 3D eSURV bazujące na przystosowanych do wymagań metodyki prowadzenia oględzin na miejscu zdarzenia tachimetrach firmy Nikon-Trimble oraz dedykowane oprogramowanie umożliwiające opracowanie cyfrowych szkiców sytuacyjnych, wizualizacji 3D, symulacji przebiegu zdarzenia oraz wykonywanie pomiarów fotogrametrycznych.

Wdrożenie zostanie zrealizowane w pierwszym półroczu tego roku i oprócz dostawy sprzętu i oprogramowania uwzględnia również przeprowadzenie cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy sekcji wypadkowych ze wszystkich podległych jednostek garnizonu śląskiego oraz integrację systemu z platformą programową i infrastrukturą serwerową, które są implementowane w ramach równoległego zadania realizowanego przez firmę Wasko SA.

Źródło: Cybid


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Tachimetr zastąpi kołowrotki

Zdziwiony Po co policji skaner i tachimetr jednocześnie? Wystarczyłby przecież sam skaner albo skaner i dron

To fajnie że się cieszysz. Ale dlaczego sądzisz że będą to osoby niedoświadczone?

Temat Rozwiązanie interesujące, tylko lekkie moje obawy budzi fakt złożonego procesu przetwarzania chmur punktów z naziemnego skanowania laserowego. Czy jest możliwe zautomatyzowania tego do tego stopnia, że osoby niedoświadczone będą mogły korzystać z chmur punktów i ich produktów pochodnych? Przy kolejnych inwestycjach można rozważyć także zakup drona (wirnikowca), który bardzo szybko mógłby wykonać zdjęcia miejsca zdarzenia. Zdjęcia są dużo bardziej intuicyjnymi danymi dla osób nie mających wcześniej kontaktu z danymi fotogrametrycznymi. Mimo wszystko cieszę się, że pojawiają się fundusze na nowe inwestycje :)

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt