wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Testy skanera SPL w Kopenhadze
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-18| Mapy

W te wakacje policja będzie kartować wypadki drogowe

Wraz z początkiem tegorocznych wakacji na stronie internetowej policji zostanie opublikowana mapa prezentująca lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.


W te wakacje policja będzie kartować wypadki drogowe <br />
Mapa za rok 2018
Mapa za rok 2018

Liczby, tabele czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych, za to mapa w sposób obrazowy pokaże, że groźne wypadki drogowe zdarzają się również w naszej okolicy – tłumaczy decyzję o publikacji tego opracowania policja. Policjanci deklarują, że będą na bieżąco nanosić lokalizacje kolejnych wypadków. Pierwsze punkty trafią na mapę najprawdopodobniej już drugiego dnia wakacji. Najnowsze lokalizacje będą oznaczone kolorem żółtym, a następnego dnia zmienią kolor na czarny. „Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym z nich kryje się ludzki dramat!” – przestrzega policja.

Gdyby taka mapa utrzymywana była również w zeszłym roku, pod koniec wakacji znalazłoby się na niej blisko 600 punktów (fot. obok).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ale jak????? Tak bez uprawnień?????

Poproś na dane.gov.pl o włączenie takich nie agregowanych danych do datasetów.

zoom szkoda, że mapa jest tylko obrazkiem i nie można tego zoomować żeby zobaczyć dokładna lokalizację....

i co dalej? Coś policja będzie z tym robić? Jakieś akcje w najgorszych punktach przeciwko kierowcom wyprzedzającym na pasach albo pędzących przez tereny zabudowane? A może wnioski do zarządcy dróg o poprawe infrastruktury. Czy ograniczą się do mapki i ewentualnego "no sory, trzeba było się tam nie zbliżać, przecież ostrzegaliśmy"?

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt