wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-06-18| Mapy

W te wakacje policja będzie kartować wypadki drogowe

Wraz z początkiem tegorocznych wakacji na stronie internetowej policji zostanie opublikowana mapa prezentująca lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.


W te wakacje policja będzie kartować wypadki drogowe <br />
Mapa za rok 2018
Mapa za rok 2018

Liczby, tabele czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych, za to mapa w sposób obrazowy pokaże, że groźne wypadki drogowe zdarzają się również w naszej okolicy – tłumaczy decyzję o publikacji tego opracowania policja. Policjanci deklarują, że będą na bieżąco nanosić lokalizacje kolejnych wypadków. Pierwsze punkty trafią na mapę najprawdopodobniej już drugiego dnia wakacji. Najnowsze lokalizacje będą oznaczone kolorem żółtym, a następnego dnia zmienią kolor na czarny. „Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym z nich kryje się ludzki dramat!” – przestrzega policja.

Gdyby taka mapa utrzymywana była również w zeszłym roku, pod koniec wakacji znalazłoby się na niej blisko 600 punktów (fot. obok).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ale jak????? Tak bez uprawnień?????

Poproś na dane.gov.pl o włączenie takich nie agregowanych danych do datasetów.

zoom szkoda, że mapa jest tylko obrazkiem i nie można tego zoomować żeby zobaczyć dokładna lokalizację....

i co dalej? Coś policja będzie z tym robić? Jakieś akcje w najgorszych punktach przeciwko kierowcom wyprzedzającym na pasach albo pędzących przez tereny zabudowane? A może wnioski do zarządcy dróg o poprawe infrastruktury. Czy ograniczą się do mapki i ewentualnego "no sory, trzeba było się tam nie zbliżać, przecież ostrzegaliśmy"?

4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS