Do jej zadań będzie należało zapewnianie wsparcia ministrowi w zakresie zagadnień należących do działu administracji rządowej „budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo”, a więc także w zakresie geodezji i kartografii.
Przypomnijmy, że w MRPiT wiceminister odpowiadała właśnie za dział „budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo”, w którym mieści się również geodezja i kartografia. Pełniła także nadzór nad Głównym Geodetą Kraju i Instytutem Geodezji i Kartografii.
Powodem odwołania Anny Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu było – jak informował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller – „zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70 m2 oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego”.
Anna Kornecka urodziła się 15 lutego 1984 r. w Częstochowie. Przed wejściem do rządu pełniła funkcję wiceprezesa zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego Sp. z o.o. Wcześniej była prezesem spółki Nowe Centrum Administracyjne z siedzibą w Krakowie. Zasiadała też w radach nadzorczych spółek: Nowe Centrum Administracyjne oraz Opakomet. Prowadziła kancelarię radcowską zajmującą się prawną obsługą przedsiębiorstw. Pracowała w zespole doradzającym przy budowie największych infrastrukturalnych inwestycji w kraju związanych z Euro 2012.
Ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim i aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, studia doktoranckie w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej UJ oraz Podyplomowe Studium Prawa Autorskiego, Prasowego i Wydawniczego na UJ. Jest absolwentką Europejskiej Akademii Dyplomacji w Warszawie.
Na stanowisko podsekretarza stanu w MRPiT została powołana 26 października 2020 r.
Wywiad z Anną Kornecką opublikowaliśmy w GEODECIE 1/2021.