wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-08-05| Geodezja, Ludzie

Wiceminister Anna Kornecka zdymisjonowana

Premier Mateusz Morawiecki odwołał wczoraj (4 sierpnia) Annę Kornecką z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. W MRPiT wiceminister odpowiadała za dział „budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo”, w którym mieści się również geodezja i kartografia. Pełniła także nadzór nad Głównym Geodetą Kraju i Instytutem Geodezji i Kartografii.


Wiceminister Anna Kornecka zdymisjonowana <br />
Fot. MRPiT
Fot. MRPiT

„Powodem jest zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70 m2 oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego" – napisał wczoraj na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

„Wchodząc do rządu, miałam jeden cel: bronić polskich przedsiębiorców. Nie ma zgody na drastyczne podnoszenie dla nich podatków i danin. Nie żałuję, że zapłaciłam za to dymisją. Dalej będę pracować na rzecz tych, dzięki którym Polska się rozwija – pracować tak, jak całe Porozumienie” – skomentowała również na Twitterze swoje odwołanie Anna Kornecka.

Anna Kornecka urodziła się 15 lutego 1984 r. w Częstochowie. Przed wejściem do rządu pełniła funkcję wiceprezesa zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego Sp. z o.o. Wcześniej była prezesem spółki Nowe Centrum Administracyjne z siedzibą w Krakowie. Zasiadała też w radach nadzorczych spółek: Nowe Centrum Administracyjne oraz Opakomet. Prowadziła kancelarię radcowską zajmującą się prawną obsługą przedsiębiorstw. Pracowała w zespole doradzającym przy budowie największych infrastrukturalnych inwestycji w kraju związanych z Euro 2012.

Ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim i aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, studia doktoranckie w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej UJ oraz Podyplomowe Studium Prawa Autorskiego, Prasowego i Wydawniczego na UJ. Jest absolwentką Europejskiej Akademii Dyplomacji w Warszawie.
Autorka książek i publikacji z dziedziny prawa budowlanego, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz postępowania administracyjnego. Ekspert i doradca w projektach realizowanych przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa („Profesjonalni urzędnicy – prawo budowlane”, 2017-2018) oraz Ministerstwo Rozwoju („Niskoemisyjność i prognozowanie w planowaniu przestrzennym”, 2018-2019).
Na stanowisko podsekretarza stanu w MRPiT została powołana 26 października 2020 r.

Wywiad z wiceminister Anną Kornecką opublikowaliśmy w GEODECIE 1/2021.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
No i pan z gumowym kręgosłupem zadziałał. Zagroził że zabierze zabawki jak z nim nie porozmawiają. I jak tu być poważnym przy takich niepoważnych politykach ?
odpowiedz zgłoś
Gowiniarze? No, jak Kornecka miała nie wypaść z rządu, skoro zrobiła dokładnie NIC w sprawie budowy domów 70 m na zgłoszenie? Mało tego, chciała to położyć w taki sposób, że trzeba mieć działkę co najmniej 1000 m2. To działała w interesie Kowalskiego, czy deweloperki?
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
@ Pani Anna świetnie broniłą instersu przedsiębiorców. Wyraziła zgode na drastyczne poniesienie opłąty za zgłoszenie pracy geodezyjnjej z 30zł na 100zł. To była i jest fantastyczna obrona miejsc pracy. Dziękujemy i pamiętamy.
 6 
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: @ ktoś jej ten pomysł podsunął i wszyscy wiemy kto ;-)
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: @ Ale nie ma uwierzytelnień, więc jedno w drugie jeśli chodzi o kasę, a na dużych podziałach typu zrid można zaoszczędzić tysiące. koszt 2 km trasy za samo uwierzytelnienie dla GDiK to około 30 tyś. teraz można się ze wszystkim zamknąć w 2 tyś.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: @ nie ma uwierzytelnień, tylko że ośrodki nie chcą uzgadniać etapowania projektów podziałów zatwierdzanych decyzją. Pomimo, że podstawą utrwalenia nowych znaków jest ostateczna decyzja i protokół opisany w rozporządzeniu w sprawie podziałów, wymagają osobnego zgłoszenia na wznowienie znaków/wyznaczenie punktów. Czasem okazuje się, że dzielone działki np. przy ZRID nie przylegają do siebie, trzeba każdą działkę osobno zgłaszać. Mapę do wstępnego projektu podziału trzeba kupić osobno, jeśli mz wymaga aktualizacji bo nie nadaje się do wniosku z powodu swej bylejakości i nieaktualności - osobny operat. Klienci chcą też, żeby kupić im wypisy do wniosku. GGK wysłał specjalne pisma do gmin, żeby nie przyjmować wypisów z robót geodezyjnych (gminy mają też własny dostęp do EGB). I tak opłaty z 30 65zł wzrosły przy podziałach na decyzji do ok. 200-300zł. Wyraźnie wzrosła ilość zgłoszonych robót po nowelizacji, skutek likwidacji np. etapowania np. mdcp-tycznie-powykonaczy za 30zł dziś min. 2x103zł
 3 
 1 
zgłoś
odp: odp: @ musisz trafiać na wyjątkowo perfidne podgiki bo w ARt. 12a, 1a możesz wnioskować o etapowanie, jeśli nie chcą etapować to poproś o wyjaśnienie na jakiej podstawie odmawiają. Możesz zgłosić wznowienie/wyznaczenie/ustalenie zawsze i na terenie na którym pracuję zgłasza się to jeśli wykonawca chce, również przy podziale. Przy zrid nie dzieli się inwestycji, robisz jeden zakres i podkładasz urzędową koncepcję, cokolwiek, powołujesz się na Zarządcę dróg, powinieneś załatwić sprawnie, kwestia twojej elastyczności. A co do wykorzystania mapy ze zgłoszenia do wstępnego projektu to jak zgłaszasz podział możesz tą mapę wykorzystać, jest wyrok Sądu bodajże z 2018 r. Szukajmy sobie dalej przeszkód zamiast rozmawiać.
 2 
 1 
zgłoś
odp: odp: @ no u ciebie też dziwnie dziwnie, bo u mnie na odwrót: przy ZRID-ach kiedyś liczono jeden raz 50zł za uwierzytelnienie pierwszego kompletu map i 5 zł za każdy kolejny zestaw wieloarkuszowych map, nawet, gdy były drukowane jako mapy jednostkowe. Czyli nie było żadnych opłat typu 30tys. Robiłem ZRID-y po 10km razem ze wznowieniem pasa drogowego i mdcp jako etapami. Wszystko na jednym zgłoszeniu, tylko mdpc trzeba było osobno uwierzytelnić za 50zł 1 sztukę. Mieściłem się z opłatą bodaj poniżej 1500ł za wszystko. Już nawet nie pamiętam dokładnie, ale to nie były żadne duże kwoty, bo bym je pamiętał.
 1 
zgłoś
odp: odp: @ generalna zażyczyła sobie 8 kompletów map podziałowych jednostkowych dla każdej działki policzone po 5 zł za sztukę i do tego dodatkowe mapy ze zmianą użytku po 50 zł za uwierzytelnienie i tak ośrodek poszedł na rękę że podziałowych nie liczył po 50.
 1 
zgłoś
odp: odp: @ No widzisz, u mnie było to policzone za te 8 kompletów, dotyczących jednego opracowania i jednego zgłoszenia 50zł za pierwszy komplet 7x5zł za pozostałe = 85zł. na dodatek nie uwierzytelniało się w ogóle map, które nie służyły do postepowań. W szczególności wykazy zmian użytków i mapy starosta sam sobie by uwierzytelniał, bez sensu i to do zmiany w trybie czynności materialno-technicznej a nei w psotepowaniu. Nawet jeśli, to u mnie dalej byłby to jeden komplet dokumentacji w tej samej kwocie. Ależ was naciągnęli, i to wszystko zgodnie z prawem!
zgłoś
i wyraziła swoje zdanie i przynajmniej jest uczciwa. i to mi się podoba. narobili szumu, bo inaczej być nie mogło. mateusz musiał twarde stanowisko zająć.
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: i Jakie zdanie, próbuje zdobyć elektorat wśród przedsiębiorców czyli zabrać KO przyrost zwolenników który odnotowuje. Gowin zostanie w rzadzie i będzie dalej opozycją rządową mając nadzieję że jak się PIS zużyje to przyklei się do PO. Tyle w tym uczciwości co w grze w trzy karty.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: i nawet jeśli? to czyj ma elektorat zdobywać? urzędników-nieudaczników, co to nie potrafią sami o siebie zadbać? nie potrafili się odnaleźć na rynku, to udali się do urzędów. np. takich pracowników podgik?
 1 
 2 
zgłoś
odp: odp: i Lubię tą wyższość tylko czapki nie zapomnij zdjąć jak do urzędu przychodzisz umyj się też wcześniej i nie zapomnij powiedzieć dzień dobry. A potem mozesz pisać te swoje mądrości na geoforum.
zgłoś
odp: odp: i Którzy urzędnicy to nieudacznicy? A do urzędów to udają się petenci, a urzędnicy to tam pracują
zgłoś
Ministerstwo Rozwoju zaś można ocenić po próbie kontaktu. Chętnych proszę o dodzwonienie się do kogokolwiek używając glownego numeru podanego na stronie po formułkach RODO usłyszycie że jeśli jesteście przedsiębiorcą to wciśnijcie 1 a jak nie to wykaz departamentów jest na stronie i rozłączamy. Tacy to menedżerowie że nawet dodzwonić się do ministerstwa nie można.
odpowiedz zgłoś
bardzo lubię poziom komentarzy na tym forum. Taki porządny i merytoryczny.
 12 
odpowiedz zgłoś
odp: bardzo lubię I wyważony, zapomniałeś napisać że wyważony. Ja natomiast lubię wicepremiera Gowina, co podpisze jakiś akt prawny dotyczacy geodezji to fakap. Uprościł zdobywanie uprawnień kilka lat temu to nikt przez lata nie zdobył w tym trybie. Teraz podpisał rozporządzenia i już są problemy z brakiem okresów przejsciowych jak widać po komentarzach. Zawodowypolityk, wysłać minister na odstrzał a samemu zostać. Od razu widać że kręgosłup moralny jak u gumisia.
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: bardzo lubię to forum odzwierciedla poziom polskiej tzw. geodezji
 3 
odpowiedz zgłoś
Czy aby na pewno broni Pani interesów przedsiębiorców? Obrona przez sabotaż prac rządu? Jakim przedsiębiorcom zagrażają nowe przepisy? Najbardziej przedsiębiorcom zagraża biurokracja i zależność od widzimisię urzędników.
 6 
 6 
odpowiedz zgłoś
tak sie robi karierę https://www.youtube.com/watch?v=ZwUx7L5zDcQ
odpowiedz zgłoś
GeoTVN24? Bohaterka tvnów i onetów a teraz także tu? może ktoś napisać co dobrego zrobiła? Krótko i konkretnie poproszę.
 5 
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: GeoTVN24? Skrytykowała Nowy Ład.
 5 
 8 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: GeoTVN24? [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA] skrytykowała celowo żeby był pretekst do dymisji. W rzeczywistości była hamulcowym i chyba nie za bardzo. chciała współpracować czytaj PRACOWAĆ.
 5 
 4 
zgłoś
odp: GeoTVN24? Za sam sposób wprowadzenie tzw. cyfryzacji aktów planowania przestrzennego (APP) powinna wylecieć. Specyfikacja Danych Przestrzennych APP dalej jest chyba projektem, a plany lecą (gminy uchwalają kolejne). Konferencja na ten temat była żenująca. Miedzy innymi działania (nadzór) p. Korneckiej zniechęciły do Rządu urbanistów i geodetów.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS