wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-05-25| GIS, Prawo, Imprezy

Zapowiedź konferencji resortu rozwoju o cyfryzacji planowania przestrzennego

1 czerwca o godzinie 10:00 na platformie Vimeo odbędzie się otwarta konferencja poświęcona cyfryzacji aktów planowania przestrzennego.


Zapowiedź konferencji resortu rozwoju o cyfryzacji planowania przestrzennego

Organizatorem wydarzenia jest Departament Planowania Przestrzennego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Celem konferencji jest upowszechnianie cyfryzacji aktów planowania przestrzennego (APP) wśród jednostek samorządu terytorialnego z uwzględnieniem:

 • planowanych zmian legislacyjnych,
 • regulacji prawnych w zakresie cyfryzacji APP obowiązujących od 31 października 2020 r.,
 • aspektów technicznych, tj. wytycznych technicznych i narzędzi do cyfryzacji APP.

W programie przewidziano wystąpienia oraz panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli resortu rozwoju, GUGiK, Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz firm geoinformatycznych.

Szczegóły i program konferencji


Informacje o innych nadchodzących konferencjach z zakresu GIS, geodezji i kartografii publikujemy w dziale Geokonferencje

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Coooo ??? Mączewski i Izdebski zamiast urbanistów, planistów, przedstawicieli związku miast czy gmin. Dokładnie tak jak ktoś napisał w komentarzu - bez sensu :(
 2 
odpowiedz zgłoś
Pan Mączewski i Pan Izdebski na jednym spotkaniu dyskutujący ze sobą. To trzeba obejrzeć.
 2 
odpowiedz zgłoś
Czy można będzie zadać pytania? Skład prelegentów świadczy o tym, że może dojść do kolejnego zagadania tematów. Pan Krzysztof Mączewski będzie się godzinami chwalił, jak to u nich cudownie, a pan Izdebski, jak to cudowny jest geoportal. Wzorem wielu tego typu konferencji do głosu nie dojdą osoby z pierwszej linii frontu, czyli urzędnicy z gmin i urbaniści. Sposób wprowadzania cyfryzacji APP jest przykładem tego, jak tego nie robić. Przykład: Specyfikacja Danych Przestrzennych pojawia się (w wersji projektu!) w maju 2021 r. zamiast w październiku 2020 r. Ja chcę zadać (niewygodne) pytania osobom z Ministerstwa.
 1 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS