wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-08| Geodezja, Prawo, Kataster

WSA wypowiedział się w sporze GGK z prezesem UODO

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił wstrzymania wykonania zaskarżonego przez głównego geodetę kraju postanowienia prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych ograniczającego przetwarzanie danych osobowych w zakresie numerów ksiąg wieczystych w Geoportalu.


WSA wypowiedział się w sporze GGK z prezesem UODO

Uzasadnienie wyroku (sygn. akt II SA/Wa 979/20) nie jest jeszcze dostępne w internecie, możemy się zatem zdać jedynie na informację opublikowaną wczoraj (7 lipca) na stronie UODO. Wynika z niej, że WSA nie wchodził w merytorykę sporu między GGK i UODO, a więc czy numery ksiąg wieczystych należy traktować jako dane osobowe i w konsekwencji czy można je publikować w internecie.

Sędziowie uznali natomiast, że postanowienie prezesa UODO nie może być wstrzymane w trybie przewidzianym w art. 61 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, jak chciałby tego GGK. Tryb też można zastosować bowiem tylko wtedy, gdy zachodzi niebezpieczeństwo wyrządzenia skarżącemu znacznej szkody lub spowodowania trudnych do odwrócenia skutków. Tymczasem pojęcie znacznej szkody należy rozumieć jako szkodę, która nie będzie mogła być wynagrodzona przez późniejszy zwrot spełnionego świadczenia lub jego wyegzekwowanie ani też nie będzie możliwe przywrócenie rzeczy do stanu pierwotnego.

WSA przypomniał również, że zobowiązanie do ograniczenia przetwarzania danych osobowych, o którym mowa w art. 70 ustawy o ochronie danych osobowych jest uprawnieniem organu nadzoru o szczególnym, zabezpieczającym charakterze, wywołującym skutki w ograniczonym czasowo zakresie. Służy do doraźnej i natychmiastowej interwencji w sytuacji, gdy organ nadzoru ma uzasadnione podejrzenia realnego zagrożenia wystąpienia poważnych i trudnych do usunięcia skutków w następstwie dalszego przetwarzania danych osobowych z naruszeniem przepisów.

Tym samym postanowienie prezesa UODO z 6 kwietnia zobowiązujące GGK do zaprzestania publikowania numerów ksiąg wieczystych na Geoportalu do czasu wydania decyzji administracyjnej kończącej postępowanie w tej sprawie wciąż podlega wykonaniu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
100 tysięcy kary teraz, 100 tysięcy za chwilę nałożył prezes UODO. Czy GGK zapłaci z własnej kieszeni ?
odpowiedz zgłoś
~ co innego jest upubliczniać a co innego udostepniać. KW jest udostępnione ale nie upublicznione. Firmy za kasę ujawniajace wypisy zleceniodawcy to nie upublicznianie o jakim mówi UODO.
 1 
odpowiedz zgłoś
jawnosc KW Ministerstwo Sprawiedliwości powinno ukryć dane PESEL i po krzyku. Od kilku lat nie można zrobić banalnej rzeczy. A z orzecznictwa wynika, że nr księgi wieczystej jest hybrydą daną przedmiotowo-podmiotową. Niefrasobliwość MS łata się ekwilibrystyką prawniczą. Absurd goni absurd.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: jawnosc KW To fajnie, czekajmy na sankcje od UODO dla GGK.
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: jawnosc KW co to znaczy z orzecznictwa? Czy orzecznictwo stanowi w Polsce prawo? Czy jednak ustawa?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: jawnosc KW Przeczytasz w decyzji prezesa UODO.
zgłoś
odp: odp: jawnosc KW linia orzecznicza może jedynie sugerować postępowanie. A akurat w kwestii jawności KW, a raczej dookreślenia czym jest numer KW w kontekście danych osobowych, linia orzecznicza nie jest jednorodna. Decyzja UODO jest jakby oczywista ze względu na pogląd, jaki ten organ prezentuje już na etapie postępowa, tj. zakłada a priori, że KW jest daną osobową. Nie sądzę, że w toku postępowania nagle zmieni zdanie o 180 stopni. Tym niemniej jest to jeden ze ścierających się poglądów, a przypominam, że UODO był już przejmy stwierdzić, ze numer rejestracyjny to dana osobowa i nie powinien być przechowywany w systemie parkomatowym. Nie spowodowało to jednak zakrycia tablic rejestracyjnych na pojazdach. Liczy się kontekst.
 2 
zgłoś
odp: odp: jawnosc KW Czyli kolejny etap to decyzja z karą i potencjalne odwołania GUGiK, natomiast jaki jest stan sprawy GGK w prokuraturze tego nie wie nikt. Urzędnik który ma sprawę karną to urzędnik który powinien być przynajmniej zawieszony. Tyle że nie jest, takie mamy teraz standardy władzy.
 1 
 3 
zgłoś
odp: odp: jawnosc KW do t: czy znasz szczegóły postępowania, czy jedynie przeczytałeś komunikat UODO? UODO napisał jedynie, że złożył zawiadomienie. Od tego do "ma sprawę karną" droga jest jak stąd do Batumi. Ale ty przecież doskonale o tym wiesz, a pleciesz androny, może ktoś z niezorientowanych czytelników podchwyci populistyczne hasło.
 3 
 1 
zgłoś
odp: odp: jawnosc KW Czyli rozumiem zawiadomienia do prokuratury prezes UODO nie złożył na GGK czy jak ? Nie ma postępowania przygotowawczego ? Nic się w tej sprawie nie dzieje i umorzono wszystko ? Urzędnik na którego skierowano zawiadomienie nie piastuje dalej stanowiska która pozwala mu utrudniać działania UODO i wpływać na zbieranie dowodów w sprawie ? Zawiadomienie to takie nic, nic się nie stało - jest super jest super wiec o co mi chodzi. A ile kosztuje obrnoa myśli rewolucyjnych pana GGK instytucje jaką jest GUGiK ?
 1 
 2 
zgłoś
odp: odp: jawnosc KW do t: albo naprawdę nie rozumiesz jakie są zasady działania prokuratury, albo zwyczajnie udajesz g***. Był taki czas, że obecny GGK sam składał zawiadomienia do prokuratory na m.in. geodetę województwa, Pana Krzysztofa M. Czy w związku z powyższym Pan Krzysztof M. został odsunięty od sprawowania funkcji? Nie pamiętam takiej sytuacji. Czy jak na premiera ktoś składa zawiadomienie to przestaje piastować stanowisko bo jest postępowanie przygotowawcze? Zapytaj jakiegoś prawnika w internecie co to jest domniemanie niewinności i decyzja sądu o tymczasowym areszcie w przypadku obaw mataczenia. Te obawy wyraża sąd na podstawie konkretnych przesłanek, a nie komentator geoforum:)
 2 
 1 
zgłoś
odp: odp: jawnosc KW Po pierwsze pan Izdebski nie był organem państwowym kiedy składał te zawiadomienia, a tu mamy przypadek w którym organ odpowiedzialny za kontrolę składa takie zawiadomienie, po drugie podobno partia która obecnie piastuje władzę podobno miała mieć inne standardy, po trzecie w pismach GGK do prezesa UODO widzę wstawki osobiste - cytat najbardziej chyba żałosnej "Jako urzędnik państwowy nigdy nie zgodzę się na trwanie takiej sytuacji, w której informację pobieraną z rejestrów państwowych sprzedają firmy z rajów podatkowych, a instytucje Państwa takie jak UODO swoimi działaniami dają im jeszcze wsparcie, przez prześladowania i utrudnianie funkcjonowania inicjatywom urzędowych takim jak np. www.geportal.gov.pl."
zgłoś
odp: odp: jawnosc KW Natomiast komentator geoforum jako obywatel tego państwa może jeszcze na szczęście wyrażać opinię że działanie wysokiego urzędnika państwowego który zachowuje się w sposób skandaliczny i wielokrotnie sprzeczny z prawem powinno być piętnowane. Czy może nie mam już takiego prawa ?
zgłoś
odp: odp: jawnosc KW t: komentator geoforum może wszystko, włącznie z ubliżaniem innym komentatorom. Taka już tutaj nastała kultura rozmowy. Wycieczki osobiste i ocena wpisów w pismach mnie w tej dyskusji nie interesują, bo nie mają wpływu na złożone zawiadomienie o ppp i samo postępowanie. Nie ma w prawie zapisu, który reguluje postępowanie prokuratury w zależności od tego, czy zawiadamiającym jest osoba fizyczna czy instytucja, więc trzymajmy się faktów a nie życzeń. Polityka mnie nie interesuje więc taka czy inna partia niech się zajmie swoim działaniem.
zgłoś
odp: odp: jawnosc KW Co do ubliżania to cytowany fragment pisma urzędowego GGK ubliża raczej prezesowi UODO. Czekam zatem na decyzję UODO. GUGiK będzie prawdopodobnie drugim organem który zaliczy karę.
zgłoś
odp: odp: jawnosc KW prawdopodobne to zaliczy lub nie zaliczy. Po wydaniu decyzji można komentować uzasadnienie, zastosowaną wykładnię i argumentację. A przede wszystkim zaskarżyć. Wróżeniem z fusów się nie zajmuję.
zgłoś
odp: odp: jawnosc KW Ja muszę ilekroć czytam pisma GGK, w znaczącej części podstawą prawną są chyba fusy od kawy spożywanej w nadmiarze.
 2 
zgłoś
do niedoczekanie ależ już są od dawna publikowane w internecie. Nawet wybrane grono na tym zarabia, a nam się tłumaczy, że przecież nie wolno nam mieć dostępu do tego. To jak z dostępem do broni. Myśliwi i bandyci mają swobodny dostęp, a szaremu obywatelowi śmieją się w twarz.
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: do niedoczekanie pozdrowienia z Alp w zupełności się z Tobą zgadzam. Dla mnie jest niedopuszczalną sytuacja, w której ktoś handluje numerami KW udostępniając dane znajdujące się serwerach położonych w egzotycznych miejscach, ale nie w Polsce, a GGK nie może ich udostępniać choćby tylko niektórym grupom zawodowym na Geoportalu. Ta ja pytam w jakim kraju my żyjemy ?
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: do niedoczekanie Dealują też amfetaminą w internecie, będzie można kupić na geoportalu ? Nie ma to jak stawiać sobie wzorce które chce się naśladowywać, gratuluję.
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
Ludzie ale jesteście porąbani, bo uważacie, że Wasze nazwisko i imię, imina rodziców, datę urodzenia, PESEL, adresy i wielkości Waszych działek, obciążenia bankowe, kredyty itp. mają bez waszej zgody być ogłoszone w internecie?! To jeszcze prześlijcie swoje skany dowodów osobistych.
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
Dwa rejestry z jawnymi danymi Dajemy się wpuszczać w maliny - Kajmany nie kajmany? A co to ma do tego, że Centralnym organem administracji rządowej jakim jest GGK bezprawnie zbiera dane o podmiotach będącymi właścicielami nieruchomości i jeszcze zmusza inne organy (powiaty) do takiego samego działania niezgodnego z prawem. Czy nie zastanawia Was, że dane ewidencyjne, które ustawowo (art. 24 ust. 2) też są jawne a jednak nie są dostępne przez Internet jak księgi wieczyste? KW jak i EGiB to rejestry o statusie jawnych danych ale to nie oznacza, że można je hurtem upubliczniać bez ważnej przyczyny. A to, że "kajmany" łamią prawo nie jest precedensem uprawniającym GGK do tego samego. A nawet gdyby tak było to co najwyżej oznaczałoby, że też działa bezprawnie. Pomysł GGK na ujawnienie nr kw przez lokalizowanie działki na mapie Geoportalu i innych mapach dostępnych przez internet, to upublicznianie danych osobowych o dacie urodzenia, płci, imionach rodziców i PESELu.
 3 
 9 
odpowiedz zgłoś
odp: Dwa rejestry z jawnymi danymi Ciekawe czy ktoś kiedyś złożył zastrzeżenie żeby jego KW nie udostępniać na geoportalu. Skoro brak podstaw prawnych do bezpośredniego takiego działania to można zastrzec bo akurat do tego podstawy są. Jak GUGiK wygra batalię z UODO to będę pewnie pierwszy. Tym razem będzie to już nie ustawa o ochronie danych osobowych tylko art 51 konstytucji.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Dwa rejestry z jawnymi danymi Proszę nie zapominać o Kodeksie Hammurabiego, wtedy zabrzmi jeszcze poważniej.
 4 
zgłoś
odp: odp: Dwa rejestry z jawnymi danymi Pamiętam z tego forum że GGK i jego pobratymcy strasznie szydzili z RODO w świetle udostępniania KW w geoportalu. Czy dalej jest tak zabawnie ?
 1 
 6 
zgłoś
odp: Dwa rejestry z jawnymi danymi marudzisz aż boli i cieszysz się z pogorszenia dostępu do informacji, pokaż mi teraz sposoby i straty jakie uzyskałeś poprzez jakiś numerek ksiąg wieczystych, pokaż mi sposób pozyskania kredytu.. no pokaż, czy może jesteś takim kononowiczem "zakazać wszystkiego, niech nie będzie niczego"
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Dwa rejestry z jawnymi danymi Mam prawo nie zgadzać się na naruszenie mojej prywatności i będę to robił. Nie ma ustawy to GUGiK dostanie powiastkę, że ma usunąć. Nie usunie to będziemy się potykać w instytucjach nadzorujących. To się nazywa prawo, uważaj sobie że marudzę ale usunąć będziesz musiał.
 5 
zgłoś
odp: Dwa rejestry z jawnymi danymi Dla mnie jedynym sensownym argumentem za udostępnianiem publicznie numerów KW jest artykuł GGK w Geodecie o powszechnym udostępnianiu danych w innych krajach bodajże Czechach. Nie mogę pojąć dlaczego jedna dyrektywa z UE jest interpretowana na różne sposoby. Dlaczego dążymy do takiej różnorodności przepisów dlaczego potrafimy gmatwać wydaje się proste sprawy. Jednolitość danych i sposobu ich udostępniania przy rejestrach publicznych to podstawa.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Dwa rejestry z jawnymi danymi BO niektórzy mają nieruchomości o których nie chcieliby żebyś wiedział. I są to ludzie kształtujący prawo. Czy widziałeś, żeby dziadki z SGP popierały GGK w ujawnieniu KW? Ja nie, a dlaczego? :) I dlatego w Czechach czy Estonii jest prawidłowo - jawność gwarantuje równość. A tego pana wyżej co sobie nie życzy to i tak kupię na Kajmanach, to nie problem.
 2 
zgłoś
odp: odp: Dwa rejestry z jawnymi danymi Spróbuj, zobaczymy czy ci się uda i ile wydasz kasy zanim to zrobisz. Bo przecież ogranicza kasa, którą musisz wydać w przeciwieństwie do geoportalu gdzie sobie naród będzie grzebał za darmo. Natomiast skoro jawność to taka fajna rzecz to niech GGK da przykład - zacznijmy od publicznie dostępnego oświadczenia majątkowego wraz z małżonką, adresem zamieszkania, ilością i wartością udziałów w spółkach będących w posiadaniu rodziny. Jawność przecież to taka dobra rzecz. :)
 1 
 3 
zgłoś
odp: odp: Dwa rejestry z jawnymi danymi Ja tam takich osobistych wycieczek nie będę robił. Moim zdaniem utrudniamy sobie życie bez wyraźnej przyczyny, dane osobowe są ważne i trzeba je chronić ale czy za wszelką cenę i zawsze ? Jeżeli komuś zależ na dotarciu do danych osobowych to wcześniej czy później do nich dotrze (argument taki jaki ma GGK). Nie wiem pozo w ewidencji gruntów funkcjonuje dotychczas skorowidz działek jako wydruk , wykaz podmiotów (ale już bez numeru działki). To są przeżytki i pozostałości ze starych rejestrów papierowych. Może trzeba przemyśleć geodezję i pousuwać zbędne elementy , np. teraz przestajemy w ewidencji gruntów wykazywać dzierżawy i to jest ok.
 3 
 1 
zgłoś
odp: Dwa rejestry z jawnymi danymi Jeśli numery KW według GGK mają być jawne to gdzie mogę znaleźć jego oświadczenie majątkowe w powyższymi numerkami ?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Dwa rejestry z jawnymi danymi zakup danych na kajmanach to raptem 39zł, niewielki wydatek. Więc jak uzyskam numer działki, to zrobię to, co mógłbym wygrzebać jako naród za darmo przez geoportal. Wejdę do Księgi Wieczystej. Różnica jest taka, że zapłacę firmie prywatnej, bo państwo wadliwie chroni mój/twój interes.
 2 
zgłoś
odp: odp: Dwa rejestry z jawnymi danymi Skup się teraz, kupujesz u ludzi którzy nie wiadomo skąd mają takie dane. Możesz założyć że ich umiejętności informatyczne są wysokie lub takich ludzi zatrudniają. A teraz wyjmij kartę i zapłać za ten Twój zakup, albo podaj im maila, swoje dane i numer konta. Jak chodzisz po zakazanych barach nie zdziw się że ktoś kiedyś może zrobić ci kuku. A teraz leć i zamawiaj. ;)
 2 
zgłoś
odp: odp: Dwa rejestry z jawnymi danymi kochany, rozliczenia w dotpay, ludziom z seszel ja nic nie podaję. Jak poda dotpay to i tak tego nie będę wiedział.
 1 
zgłoś
jawność ksiąg wieczystych https://ksiegi-wieczyste.org/jawnosc-ksiag-wieczys tych/ nowszych aktów prawnych nie znalazłem
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: jawność ksiąg wieczystych Tu jest nowsze https://www.youtube.com/watch?v=xD6tkkc8Kco
odpowiedz zgłoś
odp: odp: jawność ksiąg wieczystych a coś tam k...na znalazł, gdzie nowsze przepisy ?. jak nie masz coś konkretnego #$%!!ńcu to spadaj.
zgłoś
odp: odp: jawność ksiąg wieczystych Adekwatne, jest i Waldek i udostępnianie żeby hakerzy nie udostępnili.
 2 
zgłoś
kajmany i seszele czy kajmany i seszele jadą na nieświeżych bazach?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: kajmany i seszele Ano właśnie. Skąd te Kajmany mają takie dane? Kto odpowiada za ten wyciek moich danych ? Może mają też i inne dane z innych rejestrów publicznych ?
 3 
odpowiedz zgłoś
Dlaczego Izdebskiemu tak bardzo zależy na ujawnianiu nr KW? Ktoś się nad tym zastanawiał? Dlaczego on tak bardzo o to walczy? Jaki ma w tym interes?
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: Dlaczego Izdebskiemu Jakbyś przetwarzał KW i dane z Pesel z całej Polski to wiedziałbyś jaki potencjał biznesowy mają te dane.
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: Dlaczego Izdebskiemu Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kasę
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Dlaczego Izdebskiemu Jestem tego samego zdania. Uważam, że kasa obywateli nie powinna lecieć na kajmany czy Seszele, ale zostać w Polsce. O ile byłoby lepiej, przy założeniu, że ten magiczny numer KW jest taki mega tajny-fajny, gdyby za pobranie numeru KW z działki czy adresu zapłacić np 1 albo 5 zł. Problemy by się sam rozwiązał. Dostęp nie były luźny, pieniądze by wpłynęło do dobrej kieszonki i wszyscy, poza biznesmenami z Seszeli i być może też ?MS? byliby szczęśliwi. państwo prowadzi rejestr i powinno pobierać opłatę dostępową na jego utrzymanie i zapobieganie fraudom.
 1 
 1 
zgłoś
czyli dobrze ale niedobrze ? WSA uznał, że postanowienie Prezesa UODO trudno jednak uznać za takie, które mogłyby wyrządzić szkodę, której nie dałoby się naprawić albo jej skutki byłyby trudne do odwrócenia w przypadku późniejszego uchylenia takiego postanowienia.?
odpowiedz zgłoś
odp: czyli dobrze ale niedobrze Ale potrafisz czytać ze zrozumieniem ? To przeczytaj jeszcze raz może to co u góry jest napisane.
odpowiedz zgłoś
KW Czemu nie wstawiono wymogu informacji o nr KW w ewidencji gruntów w poprawkach do ustawy pgik. Pewnie by przeszło i byłoby po krzyku.
 3 
odpowiedz zgłoś
-A PANI SWOJE Szanowni Państwo jako "branża" dajmy sobie trochę zarobić na byciu pośrednikami.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
mc ale że już po ciebie mają teraz jechać, czy dopiero jak będzie nakaz? Poza głupawymi komentarzami, nie wyrządzasz szkody powodującej wystąpienie poważnych i trudnych do usunięcia skutków.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: mc chcesz się założyć że za chwilę GUGiK będzie miał kolejną kontrolę UODO ? O ile ?
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: mc Panowie, przeczytajcie wyrok,zaakceptujcie.
 3 
zgłoś
odp: odp: mc z anonimem mam się zakładać?
zgłoś
odp: odp: mc napisał znak zapytania. :)
zgłoś
@ Z wyrokami sądów się nie dyskutuje. Ufam, że osoby odpowiedzialne za gigantyczny wyciek poufnych danych osobowych poniosą prawem przewidziane konsekwencje. W mojej ocenie istniej duże ryzyko mataczenia w tej sprawie, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne ruchu organów ścigania oraz zastosowanie środków zapobiegawczych takich jak tymczasowy areszt.
 3 
 8 
odpowiedz zgłoś
odp: @ jakich danych osobowych? smrodo to rak toczący europę a wy się cieszycie?
 1 
odpowiedz zgłoś
dystrybucja zakazanego Z tym porównaniem udostępniania, podkreślam - udostępniania, numerów ksiąg do dostępu do narkotyków, tak myślę, to dobre porównanie. One są. Można je nawet otrzymać legalnie, ale na receptę. W aptece. Kto ma receptę, dostaje w ilości przepisanej. Apteka wiadomo gdzie się znajduje. Lekarze to też wiadomo kto. Są też magazyny. Wiadomo gdzie. Wolny obrót jest nielegalny. Wiadomo też, że niektórym robią dobrze i chcieliby mieć je nielegalnie. Nielegalna dystrybucja poza granicami RP, ogranicza możliwość działania Państwa, ażeby je wyeliminować. Podnoszą się jednak głosy - uwolnijmy dostęp do narkotyków, tak, żeby legalnie każdy mógł ich kupić, albo dostać, dowolną ilość. Wiem, że numery ksiąg to nie narkotyki... :)
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
raczej W sprawie portali na Kajmanach, to trochę tak, jak z narkotykami. Wiadomo, że są i niektórzy biorą. Są jednak zakazane i nie legalizujemy ich... I raczej dobrze.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Sąd woli prywatne portale i nie zamierza im robić konkurencji... Prywatne portale z danymi wyniesionymi przez osoby które miały dostęp, no bo skad by je miały? Dane czesto juz nieaktualne, portal pewnie na seszelach, Bóg wie kto te dane kupuje np. w hurcie... Wydawać by się mogło że po to jest Urząd Ochrony Danych Osobowych by chronić dane obywateli a nie tych co nimi handlują...
 12 
 11 
odpowiedz zgłoś
Mogę wiedzieć jakie koszty ponosi GUGiK na prawników w takich sprawach ? I co ze zgłoszeniem UODO do prokuratury dotyczącym GGK. Też tzw spór jakby geoforum chciało to widzieć czy może działanie organu nadzorczego dedykowanego ochronie danych osobowych jakby widziało to prawo ?
 4 
 9 
odpowiedz zgłoś
odp: Mogę Sąd nie ma jurysdykcji nad portalami poza Polską, natomiast nad geoportalem i GGK już tak.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Nie podniecajcie się niezdrowo niektórzy... wyrok nie jest o zasadności zakazu udostępniania nr KW. No, może tylko ten brak szacunku dla zagrożenia wynikającego z faktu braku udostępniania tych numerów może powodować szok. Jak to, sąd nie widzi, że państwo funkcjonuje wyłącznie dlatego, że Waldek udostępnia, udostępniane przez starostwa, dane przestrzenne których integralną częścią są publikowane na Kajmanach czy na Cyprze nr KW? Nie widzi, że to jest fundament, źródło, siła napędowa .... itd. Uff... aż trudno uwierzyć.
 6 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: Nie podniecajcie się niezdrowo niektórzy... Nic nie zrozumiałem z tego wpisu.
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
-A PANI SWOJE No i ch lub h jak kto woli.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Nie płacz, chłopaki nie płaczą.
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
21 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS