wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-08| Geodezja, Prawo

Związek Powiatów Polskich o udostępnianiu numerów ksiąg wieczystych

W sporze głównego geodety kraju z prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych głos zabrali również przedstawiciele powiatów.


Związek Powiatów Polskich o udostępnianiu numerów ksiąg wieczystych

Przypomnijmy, że GGK Waldemar Izdebski stoi na stanowisku, że numery KW to nie dane osobowe. Do niedawna można było je zatem przeglądać dla niektórych powiatów w Geoportalu. Innego zdania jest jednak prezes UODO, który przeprowadził w tej sprawie kontrolę w GUGiK. Jej efektem jest m.in. wstrzymanie publikacji numerów KW w Geoportalu oraz złożenie zawiadomienia do prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na złamaniu przez GGK przepisów o ochronie danych osobowych. Sprawa czeka teraz na rozstrzygnięcie przez Wojewódzki Sąd Administracyjny.

W spór wplątane zostały również powiaty, do których prezes UODO rozesłał pisma zawierające oczekiwania dotyczące przekazania w ciągu 7 dni informacji o współpracy z GGK. W reakcji na te działania głos zabrał Związek Powiatów Polskich, który pod koniec kwietnia wystosował list do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Stwierdza w nim, że wobec tak znaczącej rozbieżności stanowisk UODO i GGK należy tę sporną kwestię jednoznacznie rozstrzygnąć w przepisach prawa. ZPP wnosi jednocześnie, by omówić to zagadnienie na najbliższym posiedzeniu KWRiST.

Ponadto powołując się na obowiązujące przepisy, organizacja stwierdza, że jej wątpliwości budzi poziom ochrony przyznany przez Prezesa UODO numerom ksiąg wieczystych. „Związek Powiatów Polskich wskazuje na konieczność szybkiego rozstrzygnięcia opisanej kwestii, bowiem upowszechnienie się stanowiska Prezesa Urzędu Danych Osobowych i przyjęcie, że wszystkie informacje, które są gromadzone w rejestrach publicznych, a w powiązaniu z innymi danymi mogą (choć nie muszą) pośrednio prowadzić do ustalenia danych osoby fizycznej, winny podlegać wszystkim reżimom RODO, może wpłynąć na zamknięcie danych publicznych” – kończy swój list prezes zarządu ZPP Andrzej Płonka.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
autorytet Zgadzam się z Tobą w pełni. Wszystkim za to polecam posłużeniem się autorytetem @~*** w pełnym zakresie przekazanych przez niego spostrzeżeń dotyczących problematyki KW.
odpowiedz zgłoś
Leonard, napisałeś, że "Moim zdaniem (ale to moje zdanie) księga jest zakładana dla podmiotu i jego praw". Mhmm... to ja juz dłużej nie będę Cię niepokoił. Ostrzegam tylko osoby nie mające wiedzy w tym zakresie, żeby nie próbowały posługiwać się autorytetem Leonarda na egzaminach na uprawnienia czy w sytuacjach ocenianych przez prawników czy inne podmioty kompetentne w zakresie prawa.
odpowiedz zgłoś
@~*** :) oczywiście są to podstawy, ale piszę o podstawach, bo jeśli pytasz czym jest działka bez określonego prawa, to mam podstawy sądzić, że nie wszyscy którzy uczestniczą tu w wymianie zdań, są odpowiednio przygotowani merytorycznie. Ale piszę o tym tylko i wyłącznie dlatego, żeby spojrzeć na księgę wieczystą inaczej, niż przywykli na to patrzeć geodeci, czyli: czy dla działki jest założona KW i jaki jest jej numer, a spojrzeć na nią z innej strony - strony podmiotowej. Moim zdaniem (ale to moje zdanie) księga jest zakładana dla podmiotu i jego praw. To jest podstawa. Oczywiście, trzeba określić zasięg tego prawa poprzez określenie działek. Bez określenia podmiotu i praw nie ma księgi. W egib jest inaczej. A w przepisach geodezyjnych wymienia się numer KW jako daną przedmiotową czyli dotyczącą działki. Ale czy słusznie? I to prawdopodobnie jest źródłem obecnych nieporozumień pomiędzy GGK i UODO.
odpowiedz zgłoś
Leonard, aleś poleciał :-))) Spis obowiązków i obciążeń właściciela :-D. No sorki, ale to są podstawy.
odpowiedz zgłoś
odp cd. ? a może jeszcze zwrócić też uwagę, że księga jest nie tylko spisem praw, ale również obowiązków i obciążeń właściciela. Bo to ważne...
 1 
odpowiedz zgłoś
odp @ drogowiec - wiele powiatów publikuje wprost z egib informacje o strukturze własnościowej bez danych osobowych. Nie mam pewnie takiej wiedzy jak Ty, ale wydaje mi się, że to staje się coraz bardziej powszechne. To na etapie planowania, czy projektowania inwestycji drogowych powinno wystarczyć. A jeśli przyjdzie do realizacji, nie ma przeszkód nad uzyskaniem szczegółowych danych. @logicznie - zgadzam się z Toba w 100%. @~*** - no tak właśnie. Działka bez opisanego w egib prawa, jest kawałkiem gruntu, czy przestrzeni, dowolnym. Powinna mieć określoną granicę, powierzchnię i użytek. A właściciela nie musi mieć określonego, gdyż nikt tego prawa nie ustalił. Jest wiele działek w egib, w którym widnieje właściciel nieustalony, czy NN i nie ma określonego dokumentu własnościowego. Działki pokrywają całe terytorium RP. W KW to niemożliwe - zakłada się nią dopiero wówczas, gdy ktoś o to zawnioskuje, dokumentując prawa. Księga jest właśnie spisem praw właściciela, a nie spisem działek.
 1 
odpowiedz zgłoś
-A PANI SWOJE tęsknie za czasami jak "EGiB" była w Sądzie.
 1 
odpowiedz zgłoś
Leonardo, jeśli może istnieć działka bez prawa które ją określa to czym jest ta działka? To, że kawałkiem gruntu to wiem, ale jakim? Dowolnym?
 2 
odpowiedz zgłoś
leonardo Nareszcie jakiś głos rozsądku. Masz rację, że kw to opis praw kogoś do czegoś. inaczej nie zajmowali by się tym prawnicy. Zmiana tych praw lub zamiar zmiany tych praw to nie jest interes biznesowy tylko prawny. KW jest jawna i powinna pozostać jawna, ale jeszcze raz - to nie znaczy, że ma być publikowana w mediach skoro opisane są w niej prawa podmiotu, a więc jego status finansowy to jest to dana wrażliwa i powinna być należycie chroniona. Jestem absolutnie za tym żeby do tego typu danych był rejestrowany dostęp. Nie każdy w tym kraju ma obowiązek spowiadać się publicznie ze swojego statusu. A nie każdy kto przegląda Twoje dane ma wobec ciebie czyste intencje.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Leonard jesteś bardzo dobrym logikiem. W myśl tej samej logiki możesz użyc wymiennie, np. numer IP lub numer rejestracyjny auta i jesteśmy w domu. Orwell by tego lepiej nie wymyślił. Tak tylko wspomnę, że adresy IP są ukryte na tym portalu, a przy wykonywaniu ewidencji dróg musiałem rozmazywać numery tablic, bo przecież ktoś dowie się, że ktoś inny stał w danym dniu danym autem w danym miejscu, a to oznacza, że był u kochanki itd. Absurdy są wszędzie, ale jeśli mam mieć zabrany dostęp do informacji o KW przy inwestycjach drogowych, to już mówię, że prognozuję znaczny wzrost kosztów budowy dróg i życzę powodzenia. I nie nie mam interesu prawnego, bo na etapie projektowania rozważamy wiele wariantów przebiegu i wtedy kluczowa jest wiedza o strukturze włascicielskiej. Czy jestem w związku z tym złodziejem danych i wezmę kredyt? Nie sądzę.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
cd. Otóż księga jest spisem praw podmiotu. Musi być podmiot, prawa i na końcu opis, czego one dotyczą. Nie można założyć księgi bez osoby i prawa. Inaczej jest w egib. Tu fundamentem jest działka, dla której nie musi być wpis podmiotu i prawa - jest wiele takich działek. A zatem, jeśli księga jest związana z podmiotem i jego prawami, to czy jej numer jest daną podmiotową, czy przedmiotową? W sensie logicznym? Dla mnie to oczywiste, że jest to dana podmiotowa.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
co to jest KW A może by tak spojrzeć na księgę wieczystą od innej strony. Dla nas geodetów księga jest przede wszystkim opisem nieruchomości od strony jej oznaczenia. Ale warto zwrócić uwagę, że tak naprawdę jest ona spisem praw jakiejś osoby. W księdze może być wiele działek, ale tylko jeden właściciel (lub tacy sami współwłaściciele) do tego użytkownicy wieczyści. Ale - podstawowy warunek dla księgi - taki sam właściciel i takie same prawa. A dopiero później - czego one dotyczą. Księgi nie zmienia się, jeśli zmieniają się działki w niej wymienione. Nie ma takiej potrzeby. Jeśli jest ten sam właściciel i te same prawa, to nie ma potrzeby zmieniać księgi - wystarczy dopisać lub odpisać kolejną działkę. Jeśli jedna działka z nieruchomości zmieni właściciela, to założy się dla niej inną księgę lub dopisze się ją do innej księgi. A zatem powstaje pytanie o fundamentalnym znaczeniu - czy księga wieczysta jest dotyczy bardziej podmiotu, czy przedmiotu? Proszę nie patrzeć na to co jest napisane w Pgik.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Syndrom Boga także, przekaż GGK
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
ojej polecam wizytę u właściwego lekarza. Manie prześladowcze można leczyć. Nauka i medycyna już to w odpowiedni sposób opisała i sklasyfikowała. Są procedury, są scenariusze leczenia, to nie koronawirus.
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
Naprawdę to zapytaj się obecnego ggk na co traci czas w stosunku do jego wyimaginowanych wrogów wliczając w to angażowanie córci z innych krajów szukającej informacji w internecie. Ok ?
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
ui mówi się, że znajomych się nie wybiera. Ale skro już obcujesz z ludźmi, którzy marnują 2 godziny życia na oglądanie czyichś długów, zamiast na pomnażanie swojego majątku no to o czymś świadczy. Generalnie gratuluję, zakażmy sprzedaży noży bo ostatnio w tv mówili, że ktoś kogoś dźgnął nożem. Masz prawo w końcu domagać się od państwa,żeby w trosce o interes publiczny i bezpieczeństwo obywateli zakazano sprzedaży noży. Mój znajomy ormianin z bazaru już zaciera ręce widząc jak mu słupki rosną.
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
Spróbuj to zobaczysz jak szybko ci to klepanie ograniczą. Kw konkretnej osoby z jej danymi na podstawie mapy to zupełnie co innego niż strzelanie na oślep. Przy mnie niektórzy sprawdzali sąsiadów i ich długi, przez całe 2 godziny. Wystarczył telefon do powiatu z kilkoma pytaniami i od razu wyłączyli.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Jawne KW Przecież KAŻDY może na stronach MINISTERSTWA SPRAWIEDLIWOŚCI sam bez udziału Geoportalu i GGK na sprawdzać sobie dane osobowe z EKW, wystarczy wybrać powiat i przeklepać wybrane numery coś na pewno się trafi.. A jak zatrudnisz 10 studentów to cały powiat przeklepany w tydzień.. Czy tak może być że KAŻDY może bez weryfikacji sprawdzać dowolne KW????
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Kidzia to się nazywa I R O N I A
 2 
odpowiedz zgłoś
do MS... za dużo słuchasz tokfm i pomieszał Ci się świat realny z tym TVNowskim. Twój wpis jest tak nieprawdopodobnie naciągany, że wzbudza zażenowanie.
 10 
 4 
odpowiedz zgłoś
@ Podczas strajku przedsiębiorców spotkałem wielu kolegów geodetów. Wszyscy są zdeterminowani do walki o normalność, wszyscy mówią otwarcie o układach biznesowo-urzedniczych w powiatach, każdy z nich wymienia nazwiska skompromitowanych urzednikow. Nie może być tak, żeby oni siedzieli na ciepłych stołkach i zabierali owoce naszej ciężkiej pracy. Na strajku była również matka samotnie wychowująca dziecko, mówiła że musi zamknąć działalność geodezyjna i na nowo rozpocząć życie w innym kraju. Powodem podjęcia tej dramatycznej decyzji są podwyższone opłaty, które wprowadzają lrze elity. Ile osób jest takich w całej Polsce? A oni się z nas smieja, kontrolując operaty po 3 miesiące.
 5 
 10 
odpowiedz zgłoś
~Xxx Numer działki też ma być tajny/poufny? Pisz Pan do Ministra Sprawiedliwości albo na Berdyczów.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
Panie Waldku Nie życzę sobie aby mój numer KW a tym samym dane zawartę w księgach były publiczne! Rozumie Pan!?
 5 
 2 
odpowiedz zgłoś
Tu Polska jest, nie będą nam w innych językach mówić co i jak mamy robić.
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
Jak ktoś chce sobie porównać jak to jest w Europie to proszę... https://e-justice.europa.eu/content_land_registers _in_member_states-109-pl.do ... z prawej strony są flagi państw na które trzeba kliknąć żeby otrzymać ogólną informację. Rozwiązania są różne i warto się z nimi zapoznać żeby wiedzieć, że są możliwe różne opcje.
 2 
odpowiedz zgłoś
jawność Instytucja KW została pomyślana jako rejestr przechowujący informację o prawach i obciążeniach dotyczących nieruchomości. Każdy zainteresowany daną nieruchomością może sprawdzić jaki jest jej stan prawny. Daje to potencjalnym zainteresowanym gwarantowaną przez powagę sądu prawdziwą informację. Pierwotnie była ona dostępna klasycznie przez złożenie wniosku o wypis z księgi. Nie wydaje mi się, że konieczne było jakieś uzasadnienie takiego wniosku. Jeśli ktoś chce np. nabyć lub wynająć nieruchomość to nie jest to żaden interes prawny tylko biznesowy. Muszę wiedzieć czy strona z którą chcę zawrzeć umowę ma w ogóle tytuł do dysponowania nieruchomością i nie mogę polegać wyłącznie na oświadczeniu danej osoby. Teraz zmieniły się tylko metody udostępniania tych informacji. Nadal pozwalają tylko na uzyskanie ich dla pojedynczych działek. Problemem zawsze jest sprzeczność interesów w różnych sytuacjach: chcemy być powiadamiani a jednocześnie być w ukryciu. O działaniach innych chcemy wiedzieć.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Do Matrix i innych W tym całym sporze jedyną osobą, która posługuje się interpretacjami A nie prawem jest Prezes UODO. Prawo jest po stronie GGK. Ksiegi są jawne, nr to nr, który ponadto opisuje nieruchomość A nie właściciela... a wy cały czas z uporem maniaka swoje. A tak na marginesie to ksiegi zawsze były jawne i PRL i przed PRL i na tabliczkach adresowych nr kw był wpisywany i każdy mógł sobie do tej ksiegi zajrzeć. Nie ma ZADNEGO przepisu, który nakazywalby podanie interesu prawnego w celu zapoznania się z treścią kw. I tyle w temacie
 7 
 5 
odpowiedz zgłoś
Lubię te argumenty, taki KK nie życzy sobie żeby policja ograniczała wolność szybkiej jazdy, tyle że policja egzekwuje ustawę. Taki GGK też chciał mieć wolność wpuszczania UODO i nie wpuścił. Też zadziałała ustawa i teraz może mieć tą wolność nieco mocniej ograniczoną. Taki KW czy PESEL niby nie mój ale odpowiada za niego ten kto go przechowuje. Chcesz publikować publikuj i przyjmij konsekwencje, a nie że ktoś jak panienka zasłania się powiatami.
 2 
 9 
odpowiedz zgłoś
komuna Co wy chcecie wprowadzić większa komunę niż komuniści? Nawet oni szanowali własność prywatną (przynajmniej do pewnego stopnia). Ja jako obywatel nie zgadzam się na udostępnienie żadnych danych - nawet numeru mojego buta - jeżeli mogłoby być przydatne do ustalenia czegokolwiek o mnie i mojej rodzinie. Wy - żyjący w erze ekshibicjonizmu (media społecznościowe i inne) tracicie poczucie przyzwoitości i szacunku dla człowieka. A Związkowi zanim wesprze chore pomysły chorych ludzi polecam zapoznanie z działaniami innych państw europejskich w tym względzie i Komisji. Inspektor mówi po polsku wiec ze zrozumieniem nie będzie problemu.
 8 
 8 
odpowiedz zgłoś
@opinia Kto Ci powiedział,że numer księgi jest Twój? Jaki masz wpływ na jego postać? Zrób coś, żeby tylko Tobie był znany. Kolejny przykład absurdu w tym państwie. Celowo napisane jest małymi literami. Na marginesie co robi UODO w sprawie udostępnienia poczcie moich danych osobowych przez burmistrza z mojego miasta?
 11 
 9 
odpowiedz zgłoś
- ja już tu nic nie "rozumię". Za głupi jestem. Jak jeszcze się okażę,że obecny GGK to wtyczka Wykonawców, którzy chcą obalić system, to już chyba zostaje zabić sobie palika w czoło.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
oko ale może geodetom nie jest wcale potrzebne KW. Może to Pan GGK się myli i uszczęśliwia na siłę. Dlatego organizacje wykonawców nic nie zrobiły. A może wręcz przeciwnie, organizacje nie widzą co się dzieje, bo wbijają paliki akurat? SGP się jakoś wypluło z pisma w sprawie KW. Zero złośliwości, tylko jak chłop ma mieć pojęcie o technologii kosmicznej?
 2 
odpowiedz zgłoś
- wiesz co buduje a co rujnuje.
 2 
odpowiedz zgłoś
oko a tak koledzy z ozzg wyzywają czytelników od pajaców, zamiast zrobić apel 44 w sprawie KW. Znamienne, winnym jest GGK, że pisma od nich nie dostał.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
- i teraz wychodzi ,że mimo wszystko jakieś pismo z OZZg,GiG, czy PTG by się GGK przydało. Jako takie całościowe stanowisko środowiska. A tak...
 2 
odpowiedz zgłoś
ZPP a jakim prawem to bolszewicka "organizacja" zabiera głos w tym temacie. Sprawy z zakresu geodezji i kartografii należą do zadań starostów, a nie samorządu powiatowego.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
KK jak śmiesz zaburzać moje dobre samopoczucie. Ja nie chcę od ciebie słyszeć, że mogę kolejne księgi przeklikać. To jest nieuczciwa! Aj waj! Ja nie mam prawa zgodnie z prawem znać numeru księgi o ile nie mam interesu prawnego. To niedobra jest.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
... W numerze KW nie ma danych osobowych. To MS łamie przepisy udostępniając w całosci dział II KW
 4 
 12 
odpowiedz zgłoś
Argument o serwisach zamorskich jak się chce to się załatwia jednym działaniem czyli blokadą na terytorium Polski strony oferującej takie nielegalne usługi. No chyba, że komuś takie działanie pasuje bo daje argumenty do równie nielegalnego działania. Oczywiście lepiej opowiadać kilkadziesiąt razy farmazony niż to raz a dobrze załatwić pismem do odpowiedniej instytucji które GGK dzisiaj może wysłać.
 4 
 13 
odpowiedz zgłoś
do opinia a ja nie życzę sobie, żeby policja ograniczała moją wolność do szybkiej jazdy. I co z tego? Argumenty typu nie życzę sobie nic nie znaczą. Rozróżnij, że mowa jest o numerze księgi, a nie o treści księgi. Pełną treść księgi z twoimi danymi osobowymi udostępnia w swoim serwisie minister sprawiedliwości. I tylko odrobina wytrwałości w klikaniu kolejnych numerów ksiąg daje pełny dostęp do danych.
 11 
 9 
odpowiedz zgłoś
W serwisie zamorskim są archiwalne dane, postulujesz masowe ujawnienie danych przez państwo żeby mieli aktualne ? W darknecie kupisz miliony rekordów z PESEL, w związku z powyższym GGK powinien zacząć publikować PESELe obywateli, przecież i tak są dostępne, tak ? :):):)
 8 
 11 
odpowiedz zgłoś
nieżycz sobie dalej żeby twoje KW było dostępne w serwisie zamorskim. Dołączam się do twoich nieżyczeń, bo mają widać w twojej ocenie boską moc. ja ci mówię jak jest, a ty jak sobie życzysz:)
 6 
 3 
odpowiedz zgłoś
Jak zobaczę w tej ustawie że są jawne na geoportalu i w powiązaniu z działkami to wróć. Na razie do tego prawo wymaga interesu prawnego, znajdź sobie przepis.
 5 
 11 
odpowiedz zgłoś
`opinia W pierwszej kolejności zadbaj o wykreślenie z ustawy "Art. 2. Księgi wieczyste są jawne"
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
Powtarzam nie życzę sobie żeby ktoś udostępniał moją KW publicznie. Możesz podać mi namiary na tych prawników i komorników ? Zobaczysz jak szybko przestaną korzystać z tych portali. Tyle że np komornicy mają dostęp do systemu który im to zapewnia więc nie bardzo trafiłeś. Natomiast wszyscy moi znajomi nie życzą sobie żeby udostępniać ich KW publicznie z dowiązaniem do działki. Argument równie mocny jak twój. :)
 9 
 9 
odpowiedz zgłoś
księgarz potwierdzam, wszyscy (!) znajomi prawnicy i kilku komorników (sic!) korzysta nieoficjalnie, mają normalne budżety na to. Udawanie dalej, że nie jest potrzebny mechanizm szukania KW po działce i po adresie to świetna droga do obniżania dochodów państwa. Nie ma z tego to dowalą nam w benzynie. na górze musi się zgadzać. A dane osobowe twoje i moje czekają spokojnie na Seszelach/Kajmanach. Nie musimy się niczego obawiać, bo dyrektywa RODO tam nie obowiązuje, więc jest zgodnie z prawem. A o to chodzi prawda?
 7 
 9 
odpowiedz zgłoś
Skoro wolisz i oczekujesz to RODO daje ci taką szansę - wystarczy oświadczenie woli że wyrażasz zgodę i oczekujesz że Twój numer KW na geoportalu będzie. I już będzie, jako jedyny.
 6 
 7 
odpowiedz zgłoś
prywatne serwisy na prywatnych serwisach do których danie wyniesiono bądź "wyciekły" handel tymi danymi kwitnie... 30zł od numerka... to ja juz wolę, ba, oczekuję, ze te dane będą dostępne publicznie... gdyby nie było dostępu do tych danych przez prywatne portale to juz dawno podniosłyby się głosy o potrzebie upublicznienia tych danych i sprawa by była uregulowana... tak mamy prywaciarską protezę... bez odpowiedzialności za rzetelność i aktualność tych danych...
 7 
 9 
odpowiedz zgłoś
gdzie można kupić te dropsy? Przyznam, że jak czytam to co niżej to też tak chcę
 11 
 5 
odpowiedz zgłoś
@ Eksperci w zakresie prawa nie mają wątpliwości, że mamy tu doczynienia z gigantycznym aferą. Prawnicy wskazują na złamanie przez GGK przepisów o ochronie danych osobowych. Obywatele są wdzięczni prezesowi UODO, że stoi na straży praw obywateli. Wiemy jednak, że lobby urzędniczo-biznesowe jest coraz bardziej zdeterminowane do obrony swoich interesów, żądają ponoszenia coraz wyższych opłat, mają za nic demokratyczne standardy. Mimo wszystko musimy być cierpliwy i rozważni. W tym trudnym okresie pamiętajmy o słowach wielkiego patrioty poety?Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska, Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska. Miejcie odwagę Nie tę tchnącą szałem, Która na oślep leci bez oręża, Lecz tę, co sama niezdobytym wałem Przeciwne losy stałością zwycięża.
 8 
 7 
odpowiedz zgłoś
Jako obywatel mam prawo do prywatności a postępowanie administracji państwowej może wynikać jedynie z przepisów prawa. Proszę o wskazanie przepisu który nakazuje Głównemu Geodecie Kraju oraz powiatom udostępnianie numeru KW szczególnie w usługach przeglądania publikowanych na geoportalu. To że tak zażyczył sobie GGK przepisem nie jest. Zgodnie z ustawą o IIP powiaty nie są zobowiązane do przekazania GGK żadnych danych tylko uruchomienia usług więc pan piszący pismo mógłby się trochę dokształcić. Nie ma też żadnego "sporu" tylko rozstrzygnięcie organu kontrolującego dane osobowe w Polsce oraz zgłoszenie GGK do prokuratury za utrudnianie kontroli. Nikt nie ma problemu o ile dane nie są szeroko udostępnianie w geoportalu.
 6 
 17 
odpowiedz zgłoś
51 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS