wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-27| Geodezja, Prawo

Kolejny etap znoszenia obostrzeń ułatwi prace geodezyjne?

Ogłoszony dziś (27 maja) przez rząd plan znoszenia kolejnych obostrzeń ma znaczenie również dla branży geodezyjnej.


Kolejny etap znoszenia obostrzeń ułatwi prace geodezyjne?

Kluczowe wydaje się zniesienie zakazu organizowania zgromadzeń. Od 30 maja (sobota) możliwe będą zgromadzenia na otwartym powietrzu liczące do 150 osób. Ich uczestnicy muszą jednak zasłaniać usta i nos lub zachować 2-metrowy dystans społeczny. Przypomnijmy, że w niedawnym liście do GGK Geodezyjna Izba Gospodarcza zwracała uwagę, że obowiązujący dotychczas zakaz rodził wątpliwości co do legalności spotkań wykonawców prac geodezyjnych z właścicielami nieruchomości. Teraz wydaje się jasne, że będzie można je organizować bez obawy o wysoką karę.

Również 30 maja zniesiony zostanie obowiązek zasłaniania twarzy w otwartej przestrzeni. Nie dotyczy to jedynie sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie zachować dystansu społecznego większego niż 2 metry. Dla geodetów w terenie oznacza to przede wszystkim swobodniejsze oddychanie. Wypada też mieć nadzieję, że zmiana ta przekona właścicieli nieruchomości do wpuszczania wykonawców na teren swojej nieruchomości – na problem ten również zwracała uwagę GIG.

Zaznaczmy jednocześnie, że zasłanianie twarzy wciąż będzie obowiązkowe w sklepach, na poczcie czy w urzędach.

Od 6 czerwca możliwie będzie organizowanie targów, wystaw i kongresów. Czy sprawi to, że kalendarz konferencji geodezyjnych i kartograficznych znów się zapełni? Zapewne stanie się to dopiero po wakacjach.

Warto podkreślić, że powyższe informacje bazują jedynie na dzisiejszej konferencji prasowej oraz komunikacie opublikowanym na stronie Rady Ministrów. Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie kształt przepisów regulujących te zmiany.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A co z klauzulami Czy mogę podpisać mapę i oddać klientowi bez kontroli?
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: A co z klauzulami to się na zudzie ucieszą jak zobaczą
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: A co z klauzulami Czy czytanie ze zrozumieniem umarło już do końca, czy ktoś tu celowo robi z siebie #$%!!a? Masz prawo zrobić oświadczenie po kontroli a przed przyjęciem do zasobu. Jak napiszesz oświadczenie na nieskontrolowanej mapie to wtedy inne służby zajmą się twoim przypadkiem klinicznym.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
oezu - Brawo - nic dodać nic ująć :-)
 2 
zgłoś
odp: odp: A co z klauzulami odpowiedz w samo sedno, niestety ale 99% wykonawców nie czyta ze zrozumieniem albo nawet wcale. Ewentualnie wybrane kwestie. To jest prawdziwy dramat już. Stąd takie problemy z porozumieniem się z urzetem. Oni nie wiedza co robią i dlaczego, bo nie czytają. Ja pytam gdzie są Wasze uprawnienia. Sami się nie szanujecie a chcecie żeby Was szanowały inne branże. Urzędy są kontrolowane, a co z wykonawcami? Jak często są dokonywane kontrole, nie weryfikacje a kontrole ich działalności. Nie maja obowiązku dokształcania się, jak to jest w innych branżach wiec pozamieniali się w hurtownie geodezyjne, kto taniej ten lepiej....
 3 
 3 
zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS