Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-06| Geodezja, Kataster

Zasilanie ZSIN wciąż jak po grudzie

Po ponad rocznej przerwie ponownie sprawdzamy, ile powiatów przekazało swoje dane EGiB do centralnego repozytorium Zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (CR ZSIN).


Zasilanie ZSIN wciąż jak po grudzie
Zasilanie ZSIN wciąż jak po grudzie <br />
Powiaty, które zasiliły ZSIN dla całego terytorium (kolor ciemnozielony) i częściowo (jasnozielony)
Powiaty, które zasiliły ZSIN dla całego terytorium (kolor ciemnozielony) i częściowo (jasnozielony)

Ostatni raz przyglądaliśmy się temu zagadnieniu w sierpniu ubiegłego roku. W CR ZSIN znajdowały się wówczas dane z 53 powiatów, przy czym 4 wykonały jedynie zasilenie częściowe. Z danych opublikowanych na początku września br. w BIP GUGiK wynika, że postęp wprawdzie jest, ale niewielki. Kompletne zasilenie wykonało dotychczas 77 powiatów, a częściowe – 34 (szczegóły prezentuje mapa obok).

Warto przypomnieć, że zgodnie z zapisami rozporządzenia ws. ZSIN już dawno wszystkie powiaty powinny założyć w CR swoje inicjalne bazy (tj. do 9 marca 2016 r.) oraz prowadzić ich systematyczną aktualizację (do 9 lipca 2016 r.). Pełna funkcjonalność systemu miała natomiast zostać osiągnięta do 9 września 2016 r.

Jak mówił podczas ostatniego spotkania z geodetami powiatowymi główny geodeta kraju Waldemar Izdebski, kluczowym problemem utrudniającym zasilanie CR ZSIN są zbyt wysokie wymagania postawione dla powiatowych danych EGiB. Ich obniżenie ma być jednym z celów szykowanej nowelizacji rozporządzenia ws. EGiB. Na razie trudno jednak przewidzieć, kiedy przepisy te mogłyby wejść w życie. W planie prac legislacyjnych Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju zapisano IV kwartał br. Warunkiem jest jednak uchwalenie nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego, tymczasem dokonanie tego w bieżącej kadencji parlamentu wydaje się już mało prawdopodobne.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS