wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-08-09| Geodezja, Prawo, Instytucje, Kataster

Jak powiaty zasilają ZSIN?

GUGiK zaktualizował listę powiatów, które przekazały kopie swoich danych ewidencyjnych do zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (ZSIN). Ich liczba się wprawdzie zwiększyła do 53, ale i tak stanowi to niecałe 14% wszystkich powiatów i miast na prawach powiatu.


Jak powiaty zasilają ZSIN?
Z danych opublikowanych przez GUGiK wynika, że zasilenie danymi EGiB dla całego powiatu z powodzeniem przeprowadziło dotąd 49 samorządów (w stosunku do wyniku z końca maja br. liczba ta zwiększyła się o 8 JST). Z kolei zasilenie dla części powiatu przeprowadziły dotychczas 4 starostwa (w czerwcu i w lipcu dołączyły powiaty skierniewicki i sierpecki).

Podsumowując, w CR ZSIN znajdziemy obecnie dane EGiB pochodzące z 53 samorządów, czyli raptem 13,9% powiatów i miast na prawach powiatu. A warto przypominieć, że zgodnie z zapisami rozporządzenia ws. ZSIN, już dawno wszystkie powiaty powinny założyć w CR swoje inicjalne bazy (do 9 marca 2016 r.) oraz prowadzić ich systematyczną aktualizację (do 9 lipca 2016 r.). Pełna funkcjonalność systemu miała natomiast zostać osiągnięta do 9 września 2016 r. Wcześniej GUGiK wyjaśniał, że opóźnienia są związane m.in. z opóźnieniami w realizacji projektu ZSIN faza I (formalnie zakończonego w grudniu 2015 r.).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Wpisz w google GUGiK zasilenie zsin. Wiesz przy okazji co to formy grzecznościowe ?

Link do listy powiatów ?

2 komentarze

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt