wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak skanowano największy atlas świata
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-08-09| Geodezja, Prawo, Instytucje, Kataster

Jak powiaty zasilają ZSIN?

GUGiK zaktualizował listę powiatów, które przekazały kopie swoich danych ewidencyjnych do zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (ZSIN). Ich liczba się wprawdzie zwiększyła do 53, ale i tak stanowi to niecałe 14% wszystkich powiatów i miast na prawach powiatu.


Jak powiaty zasilają ZSIN?
Z danych opublikowanych przez GUGiK wynika, że zasilenie danymi EGiB dla całego powiatu z powodzeniem przeprowadziło dotąd 49 samorządów (w stosunku do wyniku z końca maja br. liczba ta zwiększyła się o 8 JST). Z kolei zasilenie dla części powiatu przeprowadziły dotychczas 4 starostwa (w czerwcu i w lipcu dołączyły powiaty skierniewicki i sierpecki).

Podsumowując, w CR ZSIN znajdziemy obecnie dane EGiB pochodzące z 53 samorządów, czyli raptem 13,9% powiatów i miast na prawach powiatu. A warto przypominieć, że zgodnie z zapisami rozporządzenia ws. ZSIN, już dawno wszystkie powiaty powinny założyć w CR swoje inicjalne bazy (do 9 marca 2016 r.) oraz prowadzić ich systematyczną aktualizację (do 9 lipca 2016 r.). Pełna funkcjonalność systemu miała natomiast zostać osiągnięta do 9 września 2016 r. Wcześniej GUGiK wyjaśniał, że opóźnienia są związane m.in. z opóźnieniami w realizacji projektu ZSIN faza I (formalnie zakończonego w grudniu 2015 r.).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Wpisz w google GUGiK zasilenie zsin. Wiesz przy okazji co to formy grzecznościowe ?

Link do listy powiatów ?

2 komentarze

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt