wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje zabytkowe młyny
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-03-13| Geodezja, Prawo, Instytucje

PTG uzupełnia wniosek ws. kontroli kilku WINGiK-ów

11 marca Zarząd Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego wysłał do Głównego Geodety Kraju pismo, w którym precyzuje, w jakim trybie zostały wniesione zarzuty i żądania dotyczące pracy kilku WINGiK-ów.


PTG uzupełnia wniosek ws. kontroli kilku WINGiK-ów

Przypomnijmy, że głównym celem wystąpienia PTG z 11 lutego br. było zasygnalizowanie GGK nieprawidłowości w funkcjonowaniu WINGiK-ów, w szczególności w zakresie prowadzonych postępowań kontrolnych inicjowanych skargami obywateli na osoby posiadające uprawnienia w dziedzinie geodezji i kartografii. W odpowiedzi organizacja otrzymała pismo z wezwaniem do uzupełnienia wniosku poprzez sprecyzowanie, w jakim trybie zostały wniesione zarzuty i żądania.

W najnowszym liście PTG wnosi o potraktowanie wniosku z 11 lutego wieloaspektowo, tj. o formalne rozpatrzenie pisma równolegle jako:
• wniosku, o którym mowa w art. 241 kpa;
• skargi w rozumieniu art. 227 i art.229 pkt 7 kpa;
• żądania wszczęcia z urzędu kontroli, o której mowa w art. 9 ust.1 Pgik,
• innego zawiadomienia działającej w interesie publicznym organizacji społecznej o występujących naruszeniach prawa powszechnie obowiązującego w podległych GGK inspektoratach nadzoru geodezyjnego i kartograficznego, wzywającego do podjęcia działań nadzorczych wobec wskazanych organów nadzorowanych.

„Nie chcemy udowadniać organom wadliwości ich działania, ale jedynie doprowadzić do przestrzegania obowiązujących przepisów” – pisze PTG na swojej stronie internetowej.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jak miło A któż mnie tu przywołuje do tablicy i w jakim celu.....

Zagduj zgadula Czy ~- to Skarbnik PTG vel elipse ? Hmmm. Kto zgadnie ?

Duke wiadomo "oni" to jakieś same niedojdy. My mamy racje .Zawsze my mamy rację.To dobrze.Nawet nie trzeba z nikim gadac.Bo MY to MY.

URZĘDNICY! Trzymajcie twarz urzędnicy nie bądżcie kundelkami.

Do weteran Daj spokój. Oni grają w swojej własnej lidze. Tylko jakoś nikt nie chcę z nimi grać.

Duke a co?znowu nie ta liga? heh :)

-Sum Uwaga to była członkini Zarządu PTG a ona ma za "długi język"... Masakra jakaś...:-)

Uwaga ~- to członek (Zarząd) PTG. Ten z bardzo ubogim językiem.

Do ~weteran Ja też rozumiem dlaczego już PTG w Apelu 45 nie zasiada. Kto by dzisiaj chciał z nimi rozmawiać ?

linka juz działa o matko.... no to ja już wiem czemu w Apelu 45 PTG juz nie zasiada:)

Do do PTG W weryfikacji/administracji nie trzeba się ubawiać kosztem środowiska geodezyjnego.

v Tak trzymać PTG widać ,że boli....

Do PTG Tak. Zacznijcie pisać do GGK na kartce w kratkę. Super. Tak trzymać. Niezły ubaw z tym nowym zarządem ma środowisku geodezyjne.

"najnowszy wniosek" link nie działa.Wam sie otwiera?

Do śmiech na sali PTG może pisać w dowolnej formie, do protokołu lub na kartce w kratkę. Natomiast WINGiK czy GGK pisze tylko w sposób sformalizowany w oparciu o podstawę prawną. Rozumiesz?

Śmiech na sali Zarząd PTG to jacyś zupełnie niepoważni ludzie. Jednym pismem składają wniosek, skargę, żądanie wszczęcia kontroli z urzędu oraz inne zawiadomienie działającej w interesie publicznym organizacji społecznej. No strasznie "kompetentni" ludzie w tym zarządzie.

zostało jeszcze wezwanie do usunięcie naruszenia prawa ;)

17 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt