wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-03-13| Geodezja, Prawo, Instytucje

PTG uzupełnia wniosek ws. kontroli kilku WINGiK-ów

11 marca Zarząd Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego wysłał do Głównego Geodety Kraju pismo, w którym precyzuje, w jakim trybie zostały wniesione zarzuty i żądania dotyczące pracy kilku WINGiK-ów.


PTG uzupełnia wniosek ws. kontroli kilku WINGiK-ów

Przypomnijmy, że głównym celem wystąpienia PTG z 11 lutego br. było zasygnalizowanie GGK nieprawidłowości w funkcjonowaniu WINGiK-ów, w szczególności w zakresie prowadzonych postępowań kontrolnych inicjowanych skargami obywateli na osoby posiadające uprawnienia w dziedzinie geodezji i kartografii. W odpowiedzi organizacja otrzymała pismo z wezwaniem do uzupełnienia wniosku poprzez sprecyzowanie, w jakim trybie zostały wniesione zarzuty i żądania.

W najnowszym liście PTG wnosi o potraktowanie wniosku z 11 lutego wieloaspektowo, tj. o formalne rozpatrzenie pisma równolegle jako:
• wniosku, o którym mowa w art. 241 kpa;
• skargi w rozumieniu art. 227 i art.229 pkt 7 kpa;
• żądania wszczęcia z urzędu kontroli, o której mowa w art. 9 ust.1 Pgik,
• innego zawiadomienia działającej w interesie publicznym organizacji społecznej o występujących naruszeniach prawa powszechnie obowiązującego w podległych GGK inspektoratach nadzoru geodezyjnego i kartograficznego, wzywającego do podjęcia działań nadzorczych wobec wskazanych organów nadzorowanych.

„Nie chcemy udowadniać organom wadliwości ich działania, ale jedynie doprowadzić do przestrzegania obowiązujących przepisów” – pisze PTG na swojej stronie internetowej.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jak miło A któż mnie tu przywołuje do tablicy i w jakim celu.....

Zagduj zgadula Czy ~- to Skarbnik PTG vel elipse ? Hmmm. Kto zgadnie ?

Duke wiadomo "oni" to jakieś same niedojdy. My mamy racje .Zawsze my mamy rację.To dobrze.Nawet nie trzeba z nikim gadac.Bo MY to MY.

URZĘDNICY! Trzymajcie twarz urzędnicy nie bądżcie kundelkami.

Do weteran Daj spokój. Oni grają w swojej własnej lidze. Tylko jakoś nikt nie chcę z nimi grać.

Duke a co?znowu nie ta liga? heh :)

-Sum Uwaga to była członkini Zarządu PTG a ona ma za "długi język"... Masakra jakaś...:-)

Uwaga ~- to członek (Zarząd) PTG. Ten z bardzo ubogim językiem.

Do ~weteran Ja też rozumiem dlaczego już PTG w Apelu 45 nie zasiada. Kto by dzisiaj chciał z nimi rozmawiać ?

linka juz działa o matko.... no to ja już wiem czemu w Apelu 45 PTG juz nie zasiada:)

Do do PTG W weryfikacji/administracji nie trzeba się ubawiać kosztem środowiska geodezyjnego.

v Tak trzymać PTG widać ,że boli....

Do PTG Tak. Zacznijcie pisać do GGK na kartce w kratkę. Super. Tak trzymać. Niezły ubaw z tym nowym zarządem ma środowisku geodezyjne.

"najnowszy wniosek" link nie działa.Wam sie otwiera?

Do śmiech na sali PTG może pisać w dowolnej formie, do protokołu lub na kartce w kratkę. Natomiast WINGiK czy GGK pisze tylko w sposób sformalizowany w oparciu o podstawę prawną. Rozumiesz?

Śmiech na sali Zarząd PTG to jacyś zupełnie niepoważni ludzie. Jednym pismem składają wniosek, skargę, żądanie wszczęcia kontroli z urzędu oraz inne zawiadomienie działającej w interesie publicznym organizacji społecznej. No strasznie "kompetentni" ludzie w tym zarządzie.

zostało jeszcze wezwanie do usunięcie naruszenia prawa ;)

17 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt