Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-28| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

100 megapikseli z drona

Znany producent dronów – chińska firma DJI, zaprezentował bezzałogowego wirnikowca wyposażonego w cyfrową kamerą z matrycą aż 100 Mpx.


100 megapikseli z drona

System składa się z sześciosilnikowego DJI wirnikowica M600 Pro oraz kamery H6D-100c szwedzkiej firmy Hasselblad (DJI jest jej udziałowcem). Oprócz matrycy o wymiarach 53,4 x 40,0 sensor wyróżnia szeroki zakres dynamiki (15 EV), dzięki czemu powinien on sobie poradzić w różnych warunkach oświetleniowych. Za wysoką stabilność sensora odpowiada gimbal DJI Ronin MX. Z geodezyjnego punktu widzenia ciekawostką jest to, że pozycja maszyny może być wyznaczana z centymetrową dokładnością za pomocą odbiornika GNSS-RTK.

Wrażenie robi również cena zestawu. Choć producent jej nie podaje, to jeśli kupować poszczególne elementy oddzielnie, za drona zapłacimy 5 tys. dolarów, za gimbal – 1,7 tys. dol., a za kamerę – od 30 tys. dol.

Komu może służyć tak drogi zestaw? Wśród potencjalnych zastosowań firma DJI wymienia wysokiej jakości fotografię krajobrazową i artystyczną, a także pozyskiwanie danych geodezyjnych i kartograficznych.

Zestaw ma wejść do sprzedaży w III kwartale br.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS