wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-28| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

100 megapikseli z drona

Znany producent dronów – chińska firma DJI, zaprezentował bezzałogowego wirnikowca wyposażonego w cyfrową kamerą z matrycą aż 100 Mpx.


100 megapikseli z drona

System składa się z sześciosilnikowego DJI wirnikowica M600 Pro oraz kamery H6D-100c szwedzkiej firmy Hasselblad (DJI jest jej udziałowcem). Oprócz matrycy o wymiarach 53,4 x 40,0 sensor wyróżnia szeroki zakres dynamiki (15 EV), dzięki czemu powinien on sobie poradzić w różnych warunkach oświetleniowych. Za wysoką stabilność sensora odpowiada gimbal DJI Ronin MX. Z geodezyjnego punktu widzenia ciekawostką jest to, że pozycja maszyny może być wyznaczana z centymetrową dokładnością za pomocą odbiornika GNSS-RTK.

Wrażenie robi również cena zestawu. Choć producent jej nie podaje, to jeśli kupować poszczególne elementy oddzielnie, za drona zapłacimy 5 tys. dolarów, za gimbal – 1,7 tys. dol., a za kamerę – od 30 tys. dol.

Komu może służyć tak drogi zestaw? Wśród potencjalnych zastosowań firma DJI wymienia wysokiej jakości fotografię krajobrazową i artystyczną, a także pozyskiwanie danych geodezyjnych i kartograficznych.

Zestaw ma wejść do sprzedaży w III kwartale br.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@geo Inżynierowie z DJI chyba tego nie przewidzieli. W Polsce skutecznie blokowany jest rozwój geodezji.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Po co dron Po co mierzyć dronem jak i tak trzaba będzie cały dzień dorabiać czołowki na szczegółach 1 grupy.lepiej giepsem pare pikiet strzelić i mapka za 500 zrobiona.
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
czas chyba do 25 minut na sprawnej bateryjce.
 2 
odpowiedz zgłoś
wydajność A jak długo to polata?
 2 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS