Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-27| Geodezja, Sprzęt

Trimble prezentuje precyzyjny tachimetr do monitoringu

Oferta sprzętu firmy Trimble dla monitoringu geodezyjnego rozszerzyła się o tachimetr S5 Ti-M. Wśród jego zalet producent wymienia połączenie atrakcyjnej ceny, rozbudowanych możliwości pomiarowych oraz możliwość wykorzystania w projektach o różnej skali.


Trimble prezentuje precyzyjny tachimetr do monitoringu

Trimble twierdzi, że tachimetr świetnie sprawdzi się w monitorowaniu budynków znajdujących się ponad drążonymi tunelami lub w pobliżu wykopów, a także w pomiarach osiadania dróg czy nabrzeży. S5 Ti-M wyposażony jest w technologię FineLock, która oferuje celowanie z dokładnością poniżej 1 mm na dystansie do 300 metrów. Co istotne, dzięki FineLock praca tachimetru nie jest zakłócana przez inne okoliczne pryzmaty. Sprzęt może więc z powodzeniem mierzyć na budowie, gdzie wykorzystywanych jest wiele różnych urządzeń optycznych.

Tachimetr współpracuje z oprogramowaniem Trimble 4D. Generuje ono informacje o kierunku i prędkości przemieszczeń, pozwala skutecznie nimi zarządzać oraz analizować w celu podejmowania optymalnych decyzji na placu budowy.

– S5 Ti-M to tachimetr, którego cena, dokładność oraz funkcjonalności sprawiają, że sprawdzi się w niemal dowolnym środowisku pracy – komentuje premierę Shawn Hilliard, dyrektor rozwiązań dla monitoringu w firmie Trimble.

Podstawowe parametry Trimble S5 Ti-M:
• dokładność pomiaru kąta – 1˝,
• dokładność pomiaru odległości na pryzmat – 1 mm + 2 ppm,
• zasięg pomiaru na pryzmat – 2,5 km (5,5 km w trybie dalekiego zasięgu),
• waga – 5,4 kg,
• norma pyło- i wodoszczelności – IP65.

Kompletną ofertę tachimetrów u polskich dystrybutorów (stan na grudzień 2016 r.) można znaleźć na Geoforum.pl w bezpłatnym niezbędniku TACHIMETRY

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS