Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2017-03-14 | Geodezja, Sprzęt

Wi-fi w tachimetrze Topcona

Bezprzewodowa transmisja danych w technologii Bluetooth to w nowoczesnych tachimetrach standard. Nowością jest za to modem wi-fi – o taką opcję firma Topcon rozbudowała właśnie swój tachimetr obrazujący DS-200i.


Ilustracja: Wi-fi w tachimetrze Topcona

Jak wyjaśnia Ray Kerwin – dyrektor ds. produktów geodezyjnych w Topconie, dzięki wi-fi obraz wideo rejestrowany przez 5-megapikselową kamerę tachimetru może być transmitowany do tabletu FC-5000 lub dowolnego z systemem Windows 10. To pozwala zaś zdalnie prowadzić pomiary bezlustrowe, usprawniając celowanie na oddalone obiekty. – Obraz wideo na żywo pozwala użytkownikowi oddalonemu od tachimetru dokładnie wiedzieć, na co celuje – podsumowuje Ray Kerwin.

Inne standardowe funkcje DS-200i to m.in.: Hybrid Positioning (łączenie pomiarów tachimetrycznych i GNSS), Xpointing (do szybkiego i wiarygodnego wyszukiwania pryzmatu) oraz TSshield (do zdalnego zarządzania instrumentem i jego zabezpieczania). Wśród zalet instrumentu producent wymienia także szczelną obudowę spełniającą normę pyło- i wodoszczelności IP65.

Kompletną ofertę tachimetrów u polskich dystrybutorów (stan na grudzień 2016 r.) można znaleźć na Geogorum.pl w bezpłatnym niezbędniku TACHIMETRY

Źródło: TPG, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Panie Łukaszu , najlepiej dać ludziom coś, czego dotąd nie potrzebowali i sprawić, by nie mogli już bez tego żyć. Wtedy interes się kręci. Nietrafiony przykład z telefonami moim zdaniem.
  
A po co? Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że zapominamy wszyscy o jednej rzeczy. Mianowicie producenci instrumentów sprzedają je nie tylko na rynku polskim. To, że u nas miernictwo wygląda jak wygląda, że małe firmy nie mają możliwości wdrażania nowoczesnych technologii pomiarowych nie oznacza, że ludzie na świecie tego nie wykorzystują. Więc jak ktoś pyta po co to odpowiedź jest prosta - bo jest duża grupa użytkowników dla których jest to funkcja potrzebna. Całkiem niedawno na forach GSM ludzie pytali - a po co Wi-Fi w telefonie? Przecież to ma służyć do rozmawiania i lepiej udoskonalać jakość i funkcje pozwalające lepiej się słyszeć. Taka refleksja...
  
Opinia Instrument ma mierzyć a nie się łączyć z siecią Panowie konstruktorzy. Zamiast pakować bzdety w tachimetr ulepszajcie technologię pomiaru i oprogramowanie. Zamiast tak bzdurnej funkcji wolałbym np. nową lepszą wersję oprogramowania do tachimetru. Po prostu przerost formy nad treścią.
  
 2 
właśnie, niedługo wszystko będzie w sieci. trwają nawet prace nad tym, jak rozum do niej podłączyć.
  
 1 
zapomniałem o etapie kart SD/CF/Memory Stic
  
 2 
A korzystaliście kiedyś z kabla? W zamierzchłych czasach używało się kabla do zgrywania danych z Psiona, potem nastała era wbudowanych "pamięci" na pomiary, ale dalej używało się kabla. Niedawno (relatywnie) pojawiły się BT i można było z kabla zrezygnować. Faktem jest że wcześniej zrezygnowali producenci komputerów z gniazd com. A dzisiaj nie musimy używać prądożernego BT tylko mamy wifi. Dziwne, bo podzespół wifi już od jakiegoś czasu nie jest droższy niż BT, a kontrolery są dawno wyposażone w OS obsługujące wifi. Dodatkowo BT trzeba "parować" z konkretnym urządzeniem, a tutaj dalmierz jest dostępny w sieci. Ale zawsze można zapytać retorycznie "Czy dużo więcej kosztuje?"
  
 4 
. tak gdyby to jeszcze cenowo dostosować do rynku geodezji;)
    2 
 2 
Do czego w praktyce WIfi to tak w sumie to do czego w praktyce jest potrzebne? Bo nie widzę jakoś zastosowania w codziennej pracy a ta "super" opcja pewnie dodatkowo dużo więcej kosztuje.
    2 
 2 
WOW w koncu bedzie wi-fi!, pojade w pole wlacze modem, router wezme kilku znajomych zrobimy ognisko i bedziemy siedziec na laptopach i telefonach, brawo wlasnie tego mi brakowalo, a mowili w szkole ze praca w polu taka ciezka....
    4 
 4 
to teraz tylko jeszcze przenośny nadajnik wi-fi montowany w tyłku i będzie można tym sprzętem sterować własnym #$%!!em - odpowiednio go modulując.
    2 
 3 



zobacz też:

X-Pole: Geomax integruje technologie pomiarowe

Firma Geomax oficjalnie zaprezentowała nowe rozwiązanie X-Pole integrujące technologię TPS oraz GNSS.

Łatwiejsze tyczenie dla BIM z tachimetrem Topcona

Firma Topcon Positioning Systems wprowadziła jeszcze ściślejszą integrację swojego sprzętu...

Lepsza integracja w X-PAD 3.0

Geomax udostępnił swoim klientom wersję 3.0 oprogramowania X-PAD przeznaczonego dla tachimetrów i odbiorników GNSS tej...

Skalkulować NMT

W styczniowym wydaniu miesięcznika GEODETA prezentujemy analizę porównawczą numerycznych modeli terenu i dokładności ortofotomapy na...

Mobilna platforma własnej roboty

Systemy mobilnego skanowania laserowego coraz śmielej wkraczają do praktyki geodezyjnej. Co jednak zrobić, gdy nie...


wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Jak skanowano największy atlas świata
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
w 1936 r. średnia cena hektara słabych gruntów w centralnej Polsce wynosiła 849 zł, a na Wołyniu – 354 zł?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Dominik Zbrożek (1832-1889)
Urodził się 1 sierpnia 1832 roku w Samborze (dzisiaj Ukraina). Uczęszczał do szkół w Samborze (1844-49) i we Lwowie (1849-51). Następnie studiował na Politechnice Lwowskiej (1851-57) oraz politechnice w Wiedniu (1857-59) i Instytucie Politechnicznym...
więcej

strzałka w dółGeodaty
ok. 28 000 p.n.e.
Najstarszy znany zapis liczby.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2