Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-14| Geodezja, Sprzęt

Wi-fi w tachimetrze Topcona

Bezprzewodowa transmisja danych w technologii Bluetooth to w nowoczesnych tachimetrach standard. Nowością jest za to modem wi-fi – o taką opcję firma Topcon rozbudowała właśnie swój tachimetr obrazujący DS-200i.


Wi-fi w tachimetrze Topcona

Jak wyjaśnia Ray Kerwin – dyrektor ds. produktów geodezyjnych w Topconie, dzięki wi-fi obraz wideo rejestrowany przez 5-megapikselową kamerę tachimetru może być transmitowany do tabletu FC-5000 lub dowolnego z systemem Windows 10. To pozwala zaś zdalnie prowadzić pomiary bezlustrowe, usprawniając celowanie na oddalone obiekty. – Obraz wideo na żywo pozwala użytkownikowi oddalonemu od tachimetru dokładnie wiedzieć, na co celuje – podsumowuje Ray Kerwin.

Inne standardowe funkcje DS-200i to m.in.: Hybrid Positioning (łączenie pomiarów tachimetrycznych i GNSS), Xpointing (do szybkiego i wiarygodnego wyszukiwania pryzmatu) oraz TSshield (do zdalnego zarządzania instrumentem i jego zabezpieczania). Wśród zalet instrumentu producent wymienia także szczelną obudowę spełniającą normę pyło- i wodoszczelności IP65.

Kompletną ofertę tachimetrów u polskich dystrybutorów (stan na grudzień 2016 r.) można znaleźć na Geogorum.pl w bezpłatnym niezbędniku TACHIMETRY

Źródło: TPG, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS