Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-10| GNSS, Geodezja, Sprzęt

X-Pole: Geomax integruje technologie pomiarowe

Firma Geomax oficjalnie zaprezentowała nowe rozwiązanie X-Pole integrujące technologię TPS oraz GNSS.


X-Pole: Geomax integruje technologie pomiarowe

Łącząc w sobie zalety obu systemów, nowe rozwiązanie znacznie poprawia wydajność i elastyczność pracy w terenie. Ścisła integracja z X-Pole umożliwia płynne przełączanie między oboma trybami pracy za naciśnięciem jednego przycisku. Gdy niektóre punkty nie mogą być zmierzone tachimetrem ze względu na ograniczoną widoczność pryzmatu albo nie mamy osnowy, wtedy pomiar wykonujemy odbiornikiem GNSS, pracując na tej samej bazie. Ponadto system pasywnego wyszukiwania lustra w X-Pole wsparty jest aktywnym lokalizowaniem po współrzędnych GNSS. Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawia komfort pracy.

Kluczowe cechy tej technologii to:
• przejście z TPS do trybu pomiaru GNSS za naciśnięciem jednego przycisku,
• wspólna baza danych,
• kompatybilność z dowolnym odbiornikiem GNSS marki Geomax,
• wsparcie sygnałem GNSS pasywnego systemu wyszukiwania pryzmatu Scout.

Źródło: Geoline


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS