Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-22| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Fotogrametria dla każdego: premiera GeoMax PicPoint

Na polskim rynku dostępna jest już technologia PicPoint szwajcarskiej firmy GeoMax. Pozwala ona na łatwe i szybkie wyznaczanie współrzędnych punktów niedostępnych z wykorzystaniem metod fotogrametrii naziemnej.


Fotogrametria dla każdego: premiera GeoMax PicPoint

Na system ten składa się cyfrowa kamera oraz zainstalowane na tablecie oprogramowanie polowe X-PAD z moduem CAD. Kamera montowana jest na tyczce z odbiornikiem GNSS lub z pryzmatem. Następnie klasycznie mierzone są elementy orientacji zewnętrznej oraz wykonywane są trzy zdjęcia danego obiektu, które oprogramowanie łączy w jeden model. To otwiera geodecie drogę do wyznaczenia współrzędnych punktu po prostu poprzez wskazanie go na zdjęciu wyświetlanym na ekranie tabletu. Co istotne, PicPoint współpracuje z dowolnym tachimetrem i odbiornikiem GNSS marki GeoMax.

Więcej o technologii GeoMax PicPoint będzie można przeczytać w artykule, który zostanie opublikowany w NAWI 2017. Premiera tego bezpłatnego niezbędnika odbędzie się na Geoforum.pl już na początku kwietnia.

Źródło: Geoline


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS